2měsíční syn má vyrážku, jít či nejít k dětské?

leeako
17. črc 2014

Ahoj holky, vím, že už se to tady jistě několikrát řešilo a omlouvám se, že s tím zase prudím já, ale řeším jestli s tou vyrážkou jít nebo nejít k dětské nebo rovnou na kožní.. Mám 2 měs. syna, už víc jak týden má vyrážku, která vypadá jako kopřivka, zkoušela jsem to vyfotit, tak nevím, zda půjde něco vidět... a dost se teď rozlezla... před tím to měl jen okolo očí, na spánku, pak to na chviličku zmizelo a znovu se rozlezla, má to po celém obličeji, na víčkách, za ouškama, bradě, pod bradou a přijde mi, že se to stěhuje ke krku. Zarudlé to nijak nemá, mažu to SOS niveou, nebo Bepanthenem, po kterém zarudnutí zmizí, ale pupínky zůstávají... zkoušela jsem i řapíkový čaj, ale ten nic moc.. Nevím, jestli to není i tím, co jím. Měla jsem těhu cukrovku a teď když kojím, tak jsem jak urvaná ze řetězu a jím hrozně moc sladkých věcí ☹ Dost jsem omezila čokoládu, kakao, jím celozrnné pečivo..Samotnou mě to štve, ale nemůžu si pomoct s tím sladkým ☹ ... Jsem prvorodička, takže pořádně nevím, co a jak, takže nechci zbytečně vyšilovat...

Děkuju moc za rady a trpělivost za přečtení.

zamilovanadonej
17. črc 2014

Já myslím že to jsu potničky, není to skoro na fotce vidět. Takže bych neplašila 😉

alcar
17. črc 2014

Presne tohle mela nase mala ve dvou mesicich. Jsou to potnicky nebo se dite tzv. cisti od toho, co jedla maminka v tehotenstvi (vitaminy, leky apod.). Nam na to dr. poradila bud Sudocrem - ten nam moc nepomahal nebo Jarischuv roztok. Ten koupis normalne v lekarne bez receptu nebo ti ho muze napsat dr. na recept a je to bez doplatku. Parkrat jsem to potrela a cca za 3 dny to zmizlo. Pokud bys ho kupovala, tak si nechej udelat ten bez parabenu a mit ho v lednici. Ale pozor, nekterym miminkum nesedne, tak jako je to se vsim. Nekdo ho vychvaluje, nekomu nepomohl. 😉 Musis vyzkouset.

ivda
17. črc 2014

Druhý syn je taky takto měl, mazali jsme Lenienskou vyrobenou v lékárně a zmizelo to. 😉

leeako
autor
17. črc 2014

Ahoj holky, děkuju za rady, vyzkouším nejdřív ten Sudocrem, začnu se ještě víc krotit v jídle a pak uvidíme... naštěstí ta vyrážka malého nijak nesvědí, ale je mi ho líto, drobka...

Tak držte palce 🙂 a dííky

katyxq
17. črc 2014

omez to sladké, nasaď si probiotika a Hylak a miminku to zarudlé namaž zinkovou mastí (nebo sudocremem)

leeako
autor
18. črc 2014

katyxq: s těma probiotikama určo nic nezkazím, takže brzo vyrazíme do lékárny.. dííky

hanivasi
18. črc 2014

@leeako my na vyrážku máme heřmánkový extrakt. Udělám z toho čajíček a tím mu potírám tu vyrážku. Docela to funguje... používala to i moje mamka před 30-ti lety, tak by to asi fungovat mělo, když se to furt doporučuje 🙂

leeako
autor
28. črc 2014

Tak holky, byla jsem na kožním, pac vyrážka neustoupila.. Máme náběh na atopický exem ☹ není to žádná hrůza, ale příjemně to taky není..