3,5 letý syn má časté teploty

sonije
14. led 2011

Ahoj, chci se zeptat, jestli jste se některá nesetkala s těmito příznaky. Syn 3,5 let má už týden teplotu nad 38, divné je ale to, že jen odpoledne, večer a přes noc. Ráno se zase probudí naprosto v pohodě, hraje si, blbne... Odpoledne začne polehávat a sám si jde i lehnout (vždycky jsem ho musela do postele nutit). Během chvíle mu vyskočí teplota na 38 a víc a tak je to zas až do rána. Před dvěma dny k tomu dostal i rýmu. Když se mi včera ráno vzbudil, začal kňourat, ať zhasneme, že ho bolí oči (rozsvíceno nebylo, jen normální ranní světlo zvenku, žádné ostré). Tak jsme šli k doktorovi, ten nic neobjevil, udělal výtěry. Dnes výsledky výtěr z krku nic, výtěr z no su bude až v pondělí. V moči nic neměl... To se zhasnutím opakoval i večer, museli jsme zhasnout televizi, světla...
Adík už týden pořádně nejí, ale pořád má žízeň a suchou pusu, stěžuje si na bolest hlavy a občas nožiček, má kruhy pod očima a zhubnul. Dnes ráno mu dokonce začal téct z očička hnis, ale zas bez teplot, jen rýma a to očko, jinak v pohodě, ale čekám, že každou chvíli dostane zas teplotu.
Mě se to prostě nezdá, je mi i divný to, že mladší syn od něj chytnul tu rýmu, ale nic víc a kdyby to byl nějaký bacil, tak ho přeci budou mít oba, když jsou spolu celý týden doma..
Doktor říkal, že se uvidí po těch výsledcích a tu teplotu by řešil až kdyby trvala dýl jak 14 dní, že to už by nebyla viróza. Poslal by ho na krev. Syn má posledních půl roku takové ty třídenní teploty a pak jak když utne a nic, přikládali jsme to psychice nebo krátké viróze, teď nevím. Neměli jste někdo něco podobného?
Vím, že budu muset čekat hlavně na výsledky, ale víkend je pro mě dlouhá doba, tak kdybyste s tím měl někdo zkušennost, budu ráda za uklidnění🙂.
Díky

jakoubka
14. led 2011

@mamkamarketa -no ,leukemii snad ne 😔
To je mi líto s kamarádčeným chlapečkem 😔 Držím pěsti ,at nad ní zvítězí!!!!!
Napadla mě ještě cukrovka....když pořád pije? 😒

mamkamarketa
14. led 2011

@jakoubka u cukrovky by snad nemel horecky...
je to desna nemoc. klucina nasich znamych uz prochazi 3 chemoterapii, zatim to vypada dobre telicko ma dobrou reakci,tak doufam,ze to zvladne.

jakoubka
14. led 2011

@mamkamarketa -to je taky fakt
Tak to je šikulka,že tak bojuje 🙂

mamkamarketa
14. led 2011

@jakoubka dekuju 🙂 taky doufam,ze to zvladne 🙂

delapa
14. led 2011

@mamkamarketa oj známých chlapeček má leukemii? 😔 Držím jim pěsti!!!!!!!

mamkamarketa
14. led 2011

@delapa dekuju. nastesti na to prisli brzy (lekarka na alergologii si vsimla,ze ma hodne modrin a nechala ho vysetrit) tak doufam,ze bude ok. nedavno mu byli 4 😢

sonije
autor
14. led 2011

vladimuraz: no ve školce nebyl od půli prosince, ale v dětském kolektivu jo, ale ty červený tváře nemá. Že mi nemůžeme mít normální chřipku nebo angínu ☹ .
jakoubka: vidíš, CRP by měli na pohotovosti mít, tak já tam ráno zavolám a domluvím se...
mamkamarketa: to jsou právě ty nespecifický příznaky - bolest nožiček (taky ale může být z růstu), úbytek váhy, horečky.. část zase vypadá na meningitidu a ve finále to opravdu může být jen ta viróza, klidně i ta spála. Člověk fakt neví..

mamkamarketa
14. led 2011

@sonije alespon cinkni do nemocnice. lekar ti po telefonu poradi vic nez maminy na netu 😉 drzim palce

mamkamarketa
14. led 2011

@sonije tedka me napadlo. driv i lekari z pohotovosti prijeli domu (ale to jsem byla mala) dela se to jeste dnes?

abbey1
14. led 2011

Určite by som trvala na ďalších a rýchlych vyšetreniach.Radšej byť za "hlúpu" matku,ako niečo zanedbať.Ozaj to môže byť "maličkosť",ale i niečo skutočne vážne.Zákernosť tých vážnych chorôb je práve v ich nešpecifických a nejednotných príznakoch.Ale teplotujete už veľmi dlho+ tá únava.Držíme päste,nech je to ozaj len nejaká "banalita".Ale aj tak by sa to malo riešiť.Veď sa drobček musí cítiť mizerne.

bubelko
14. led 2011

@sonije ja teda nie som matka panikar, ale tiez si myslim, ze s detmi k lekarovi radsej 1x zbytocne, ako 1x neskoro. ak mas podozrenie na meningitidu, tak skludom chod na pohotovost alebo k lekarovi a povedz, ze sa ti to nezda a ze mas podozrenie na tu ci onu chorobu. ja viem, ze to nie je lahke, ale ja uz som tiez bola na pohotovosti s tym, ze mi dieta zhltlo kamen a mala som pocit, ze sa dusi a v skutocnosti mu nic nebolo - len mal teplotu zo stresu. hlavne drzim palce, nech to nie je nic vazne a nech je to skutocne len nejaka mizerna viroza.

k.jolanka
15. led 2011

@sonije být tebou , tak teda na nic nečekám, ani na večer až bude mít teplotu, ani na to až se mi manžel vrátí z anglie..vezmi obě děti-pokud nemáš to druhé kam dát a zajeď do nemocnice. na co čekat, až se jeho stav ještě zhorší? nevím, ale podle mě to samo od sebe neodezní, je tam hnis, někde je zánět, ať se na něj podívá odborník, když už pediatr s tím nic neudělal..bohužel i mě napadá encefalitida, meningitida, příznaky odpovídají 😔 ale hlavně neserfuj na internetu, to je jedna velká černá kronika a budeš z toho akorát na nervy a stejně nebudeš o nic chytřejší! držím palce a doufám, že bude malému co nejdřív lépe!!

lussy23
15. led 2011

súhlasí ms ostatnými. Držím Adamkovi palce, prajem skoré uzdravenie a nech to nie je nič vážne.

bufina
15. led 2011

@sonije Taky bych to řešila hned, to je docela nezodpovědný od doktora na něco čekat 14 dní. Sem byla s malým minulej týden u doktorky, měl 3 dny teploty a jinak žádný příznaky, tak sme tam vyrazili, prohlídla ho, taky nic nenašla a tak mu vzala krev a hned změřila CRP (má tam na to nějakej přístroj) a měl ho vysoký. Takže se mu v tělíčku něco rozjíždělo a dostal hned antibiotika a je už dobrej. Myslím že takovej přístup by měli mít všichni doktoři.

eloana
15. led 2011

@sonije ahoj nemela jsem cas cist vsechny prispevky. Nas lekarka dela CRP- tim vylouci zanet -ted mel malej pichane ousko a 4 den antibiotik zracel a mel teplotu -okamzite mu to udelala....ale ne kazdy lekar to ma

sonije
autor
17. led 2011

Ahoj,
tak odpoledne už má ty teploty nízký, i když pořád má a zůstala i únava a fňukání. Dneska máme výsledky z výtěru z nosu a je to pneumokok, nějaký běžný typ. Naštěstí je Adík očkovaný Prevenarem, takže by snad neměl mít komplikace a horší průběh, jdeme si pro antibiotické kapky do nosu a kdbyby do dvou dnů nezabraly, půjdeme na tu krev. Nějak mi nejde do hlavy, že ta rýma mi přišla jen jako doplněk, ne jako hlavní spouštěč, protože přišla až po několika dnech od teplot. Navíc to není taková ta zelená, má prostě jen ucpaný nos a docela dobře mu zabíraly i běžné kapky - otrivin. Tak nevím, budu věřit doktorovi a snad to bude brzy za námi. Jen mi štve, že už víc jak měsíc nebyl ve školce, pak se mu tam zas nebude chtít..

vlasa
20. led 2011

ahoj Sonije,ako ste na tom?my mame nieco podobne,stale je bleda dcera,horucky vyskocia na tri dni a potom nic,crp mala nizke sice,ale na alergo nam robili vsetky odbery a cakame na vysledky.nemyslim si,ze atb do nosa vam to vyriesia,ale keby,bolo by fajn ☹ a sople nam tiez prisli 5dni od teplot,aj ked chvalabohu nie zelene 😔