3,5 letý syn má časté teploty

sonije
14. led 2011

Ahoj, chci se zeptat, jestli jste se některá nesetkala s těmito příznaky. Syn 3,5 let má už týden teplotu nad 38, divné je ale to, že jen odpoledne, večer a přes noc. Ráno se zase probudí naprosto v pohodě, hraje si, blbne... Odpoledne začne polehávat a sám si jde i lehnout (vždycky jsem ho musela do postele nutit). Během chvíle mu vyskočí teplota na 38 a víc a tak je to zas až do rána. Před dvěma dny k tomu dostal i rýmu. Když se mi včera ráno vzbudil, začal kňourat, ať zhasneme, že ho bolí oči (rozsvíceno nebylo, jen normální ranní světlo zvenku, žádné ostré). Tak jsme šli k doktorovi, ten nic neobjevil, udělal výtěry. Dnes výsledky výtěr z krku nic, výtěr z no su bude až v pondělí. V moči nic neměl... To se zhasnutím opakoval i večer, museli jsme zhasnout televizi, světla...
Adík už týden pořádně nejí, ale pořád má žízeň a suchou pusu, stěžuje si na bolest hlavy a občas nožiček, má kruhy pod očima a zhubnul. Dnes ráno mu dokonce začal téct z očička hnis, ale zas bez teplot, jen rýma a to očko, jinak v pohodě, ale čekám, že každou chvíli dostane zas teplotu.
Mě se to prostě nezdá, je mi i divný to, že mladší syn od něj chytnul tu rýmu, ale nic víc a kdyby to byl nějaký bacil, tak ho přeci budou mít oba, když jsou spolu celý týden doma..
Doktor říkal, že se uvidí po těch výsledcích a tu teplotu by řešil až kdyby trvala dýl jak 14 dní, že to už by nebyla viróza. Poslal by ho na krev. Syn má posledních půl roku takové ty třídenní teploty a pak jak když utne a nic, přikládali jsme to psychice nebo krátké viróze, teď nevím. Neměli jste někdo něco podobného?
Vím, že budu muset čekat hlavně na výsledky, ale víkend je pro mě dlouhá doba, tak kdybyste s tím měl někdo zkušennost, budu ráda za uklidnění🙂.
Díky

boise
14. led 2011

@sonije ahoj, aj ked som sa s niecim takym nestretla, necakala by som 14 dni a trvala na odbere krvi. Pravdepodobne sa jedna o zapal, vzhladom na tu svetloplachost a nasledne hnisanie ocka to moze byt aj zapal ocneho nervu, proste cokolvek... krv ukaze ci je v tele nejaky zapal, a potom by som sa drala na ocne...
Drzim palce a verim, ze sa vam coskoro polepsi...To ze ma teploty len vecer tiez moze suvisiet s tym, ze si to cely den namaha...vyziadaj si viac vysetreni, popripade chodte k odbornikovi 😉

anjelicek26
14. led 2011

Vylucila lekarka meningitidu? Bolesti hlavy, teplota, necht do jedla, svetloplachost... to vsetko su priznaky, co nastupuju aj dva tyzdne pred skutocne kritickou dobou. Nasleduje uz len bledost, dezorientacia, nevladnost, kolaps... nemocnica...ak vobec nacas zistia, o co sa jedna. Mozno som upne mimo, ale nenechala by som to len tak :(

k.ate
14. led 2011

@sonije mně přijde divný, že tak dlouho čeká doktor s těma odběrama, nás doktorka hned při horečkách, když nenašla nic jinýho (krk OK atd.), posílala na odběr krve, pro jistotu... Asi bych na něj u malýho trvala. Pokud tam nic nenajdou, tak fajn, ale čekat dva týdny mi připadá moc ☹

traktor
14. led 2011

pises, ze ani na pohlad dieta nevyzera dobre, neciti sa dobre..a cakat 2 tyzdne..a naco???..urcite trvaj na dalších vyšetreniach, treba zobrat krv, a sirsie ju vysetrit..urcite necakat...tu ti neporadi nikto, sama citis, ze to nie je ok..tak chod za doktorom..ak tvoj nie je schopný, tak vyhladaj ineho...drzim prsty nech cim skôr zistite pricinu...

mamkamarketa
14. led 2011

@sonije byt tebou sla bych nejlepe do nemocnice na pohotovost a "vydupala" si statim! muze to byt vazne. rozhodne bych necekala

miska73
14. led 2011

souhlasím s @traktor, na nic nečekej a nech malého pořádně vyšetřit..a držím palce, ať je brzy v pořádku a není to nic vážného

el267
14. led 2011

mě se to taky nějak nezdá, já bych šla na pohotovost. Mě to zase podle příznaků připadá jako meningitida ☹
Snad to opravdu nebude nic vážného a malý bude brzy zdravý!!!!Držím palce 😔 Pak dej vědět

monilik
14. led 2011

aj mne napadla meningitída, ale ktovie, v kazdom pripade by som neriskovala a na nic necakala, ak je doktor nespolahlivy, najdi ineho.

matulka82
14. led 2011

@sonije urcite necakaj!!!!!!!!!statim urcite!!!!a ver mi ze viem o com hovorim,tie priznaky mozu svedcit o roznom ochoreni-zial aj zavaznom..mozu aj nemusia,ale su to dost vazne priznaky ,a vylucit ich zavaznost je treba co najskor!

andy80
14. led 2011

@sonije Odběry bych si vydupala. Teplota je u dětí nebezpečná už po třech dnech, tohle bych řešila hned a stropila bych i hysterickou scénu, protože to co popisuješ mě děsí jen to čtu, natož, kdyby to mělo jedno z dětí doma.

dexonka
14. led 2011

ahoj urco bych sla na krevni testy,nechapu ze je doktor jeste neudelal,kazdy den navic muze byt riziko.......

winona24
14. led 2011

@sonije myslím,že ani jedna z nás Ťa nechce zbytočne plašiť alebo strašiť....ale tie príznaky čo píšeš,nebudú len "nejaká viróza"....pridávam sa k názoru ,že netreba čakať ,ale trvať na testoch a ďalších vyšetreniach...

držím silno päste,aby ste čo najskôr zistili čo je na príčine a malý sa vyliečil 😉

zucha
14. led 2011

nechapem, naco cakat na odbery 😕 Co najrychlejsie chod opat k lekarovi a vyziadaj vysetrenia. Ak nie u tvojho, urychlene ho zmen, pripadne skus tu pohotovost - ale ja osobne mam skusenost, ze na pohotovosti viac uskodia, ako pomozu. Ale su urcite aj svetle pripady.
Drzim palce

jezibab
14. led 2011

Mne ako prvé tiež napadla meningitída, treba mu vyskúšať predkloniť hlavičku takým spôsobom, aby sa bradou dotkol hrudníka. Ak sa bude brániť, alebo ak to skrátka nepôjde (stuhnutie šije), ide o jeden z príznakov meningitídy. Rozhodne treba urobiť odbery - hoci pri meningitíde nie vždy stačí odber krvi. A určite by som išla na pohotovosť, nakoľko ho tam uvidí iný lekár, než ten, u ktorého ste boli.

jezibab
14. led 2011

A ešte ten hnis z očka, kde je hnis, tam je vždy zápal, takže príznaky môžu svedčiť aj pre zápal niektorej časti oka, pravdepodobne vznikol ako komplikácia nádchy. Ale tak či tak vylúčiť meningitídu.

petasa
14. led 2011

Ahoj zkus malemu dat bradicku jakoby ke hrudi,pokud mu to nebude delat problem a pujde to zlehka bez obtizi nevidela bych nic vazneho ale podobne priznaky jsem mela i ja kdyz jsem mela encefalitidu a muj bratr taky kdyz mel boreliozu.Hlavne boleni hlavy a tela a nozicek a unava velka svetloplachost taky.Urcite bych trvala na odberech krve

zlatusik28
14. led 2011

@sonije už to tu padlo, určite nečakaj, podľa mňa je nutné očné vyšetrenie a neurolog. vyšetrenie, o odbere krvi ani nehovorím. Nechcem ťa strašiť, ale pred dvoma mesiacmi som so svojím malým bola na operácii v Bratislave, a tam sú také detičky s diagnozami, o čom normálny človek ani len netuší a stačí len riadne a kompletné vyšetrenie, aby sa to liečilo, tak nečakaj, budem držať palce...

ivasad.
14. led 2011

Ahoj, souhlasím s holkama. Já bych nečekala na to co ten váš doktor, a jela bych třeba o víkendu, až bude mít malý večer horečku, na pohotovost. Aby ti řekl svůj názor i jiný lékař. Tohle chce podle mě pobyt v nemocnici na pozorování, aby malého důkladně vyšetřili... Krev, oční vyš, myslím že i neurologické vyšetření... Držím palce, ať se zjistí co má synek za nemoc, a brzy ať je zdravý 😉

aquila
14. led 2011

Ahoj, @sonije já bych se sbalila a jela hned do nejbližší dětské nemocnice. Popsala bych příznaky a klidně řekla, že se bojím meningitidy. Ať jsem třeba za hysterickou a paranoidní matku než něco zanedbat. Raděj 10x zbytečně než vůbec! Ono to opravdu nemusí nic být, ale to ti tady z nás nikdo neřekne. Tak držím palce a dej pak vědět, jak jste dopadli!!!

vladimuraz
14. led 2011

@sonije, měli jsme zhruba to samé, byli jsme i na pohotovosti, nic na dceři nenašli, výtěry v pořádku... nakonec se z toho vyklubala spála - po 3 týdnech. Je divné, že ten bacil nebyl ve výtěru, ale prostě nebyl. Malá měla ty horečky třeba jen jedno odpoledne, pak 2 dny nic, pak zase horečky, bolela jí hlavička, tekl z očí hnis, měla je zarudlé, nejedla (což je u nás normální), no prostě příznaky jako Vy. Dokorka to poznala, až když malá měla vyrážku po celém těle. Malý to od ní nechytil a to jsou neustále v kontaktu. Držím palce, ať se u Vás neco zjistí, nejhorší je ta nejistota. Mějte se, V.

olifcek
14. led 2011

@vladimuraz spala je ta siesta choroba?

olifcek
14. led 2011

@vladimuraz uz viem

delapa
14. led 2011

@sonije vyber si nějakou nemocnici, o které víš, že je spolehlivá a zajeď tam. Stojí to za to. Není to jen tak, takové horečky, světloplachost, hnis... Večer, až bude zase teplota, nebo prostě až bude synek vypadat špatně ho seber a jeďte. Něco většího se u něj rozjíždí, o tom žádná! A lékaře bych asi vyměnila, tohle není normální. Přeju moc štěstí!!! A dej vědět, co to bylo, ať z toho můžou pak čerpat i další maminky, jo? MOC děkujeme!

mamkamarketa
14. led 2011

@sonije jak pisi holky, vezmi malyho a honem do spitalu a vydupat si statim. a v pondeli zmenit pediatra. drzim palce at je malej v poradku a urcite napis co je malymu. drzim palce at je ok

sonije
autor
14. led 2011

Tak dneska odpoledne a teď už má "jen" zvýšenou teplotu 37,6, ale pořád mu je horko, takže nechce být pod peřinou☹ (to měl i týden předtím než dostal ty teploty - v autě nám nešlo topení, jezdili jsme nabalení a jemu bylo horko i když měl jen svetr...). Všechno ostatní je stejné, očka mu trochu zčervenala a má rýmu. Taky jsem si říkala, proč nás neposlal na odběry hned a naštvaly mě ty výtěry, že je laborka za den a půl nebyla schopná udělat. Na pohotovost nevím, většinou jsou tam doktoři, kteří moc nepomůžou. Ta meningitida mě včera napadla taky, ztuhlost šíje zkouším dvakrát denně, proti tomu jednomu typu je očkovaný, tak možná proto na to doktor nespěchá. Půl dne ležím u internetu a hledám, ale nic moc, jsou to takové nespecifické příznaky, které můžou značit i virózu i meningitidu nebo jiný zápal a dokonce leukémii (to jsem se zděsila úplně☹ ). Udělám to, jak radíte, počkám, jestli mu zas naskočí teplota a pojedeme do špitálu, že se bojím meningitidy. Tam by mu měly určitě krev odebrat. Jen budu muset vyřešit druhýho prcka, protože manžel zrovna odletěl do Anglie kamarádovi na svatbu a vrací se až v pondělí ráno (to je jak naschvál).Pak určitě napíšu, co to bylo.
Pediatr nevím, chodíme k jednomu z nejlepších u nás, měnila jsem ho loni, protože předchozí doktorka 2x natrhla synovi pindíka, když mu ho přetahovala a dávala mu antibiotika na každou blbost a když nás v 1,5 roce poslala domů jen s dietou, když už byl syn těžce dehydrovaný z průjmu a zvracení, při nejbližší příležitosti jsme odešli (tehdy jsem vlastně taky hned druhý den ráno jela na pohotovost, s apatickým dítětem, který se nemohlo ani hnout, jak mu bylo zle☹ )
Ale každopádně jsem ráda, že jste mi tak poradily, protože já si kolikrát připadám jako hysterka paranoidní 😖

sonije
autor
14. led 2011

vladimuraz: teď jsem koukala na netu na tu spálu a měla by mít unkubačnještí dobu max 5 dní, výsev vyrážky hned nebo do těch pěti dní, tak to jste ji měli nějakou prodlouženou.... To pak člověk může něco zjistit, když ani ty bacily se nechovají pořád stejně ☹
A ještě má jeden příjemný příznak, je hrozně hodnej a poslušně chodí spinkat 🙂

vladimuraz
14. led 2011

@sonije, u nás je dětská pohotovost přímo v nemocnici na dětském oddělení a o víkendu krevní rozbory nedělají, ale třeba je to u Vás jinak. Klárku totiž vždycky postihnou nějaké šílenosti právě o víkendu a krev jí vždycky odmítli vzít, dělali jen nějaký rychlý rozbor moči. To jsme Tě asi moc neuklidnila, co? Zkus si ještě vyhledat podrobnosti o té spále, teď nějak řádí. Včera psala holčina z Prahy, že jí ve školce mají, já jsem z jihu Čech a tady to taky jede ve všech školkách.

vladimuraz
14. led 2011

@sonije, já myslím, že Klára chytla ve školce nejdřív jen spálového bacila a samotná ta nemoc propukla naplno až dýl. Když měla poprvé tu teplotu, měla i hodně červené tváře, což je prý také jeden z příznaků (jenže to já nevěděla), ty teploty se objevovaly a zase mizely, tváře měla červené pořád - asi 14 dní. Pak dostala obrovskou rýmu a terpve se vysypala ta vyrážka, to už zas ale neměla ty tváře a nebolela jí hlava 😖 To druhé dítě ze školky mělo taky delší dobu teploty a vyrážku prý nemělo vůbec. Ale zase se mu to ukázalo ve výtěru....

jakoubka
14. led 2011

Taky bych jela hned na pohotovost.A zažádala bych si aspon o CRP.Malý měl teploty 3 dny ,krk v pořádku,občas zakašlal .CRP měl 50 a normální hodnota je 5-8.Dala ATB a dobrý 🙂
Myslím na Vás a věřím,že to bude v pořádku!
Jo a taky nejdřív dr myslela na meningitidu .....protože jako první mu zkoušela předklon hlavičky.

mamkamarketa
14. led 2011

@sonije tak zkus nemocnici. chapu, ze je blby, kdyz nemate tatku,ale zkus alespon pro klid v dusi zavolat do nemocnice a popsat jim situaci. Treba ti reknou,ze mas okamzite prijet, nebo ti reknou,at prijedes rano... proste se poradit s lekarem. 😉
leukemii bych snad vyloucila, chlapeck nasich znamych s ni bohuzel bojuje ☹ ,ale tyto priznaky nemel