3 dny trvající horečka bez jiných problémů

bobikkjana
15. led 2012

Máme 7 měsíční holčičku a má už třetí den horečku. Ale nemá jiné problémy. V pusince žádné známky prořezávání zoubků. Vyrážku měla včera, ale ihned zmizela. Nemá rýmu ani kašel. Jen je trochu víc opruzená, ale to si myslím, že je k té horečce. Máte někdo zkušenost??

apollo11
15. led 2012

To by mohla být šestá nemoc, zkus si vyhledat, jestli tu o tom není téma. Zkušenost nemám, ale obvykle se to popisuje podobně, vyrážka právě může vymizet stejně rychle jako se objeví.

jankadudova
15. led 2012

Pata nebo sesta nemoc. Typicke je, ze diteti nic jineho neni, nechova se proste "nemocne". Nad 38 horecku srazej, jinak ne a asi radeji zitra k doktorce🙂

biibaa
15. led 2012

Něco podobného měl můj malej tento týden, 3dny horečky, jinak nic, žádná rýma nebo kašel, pak se osypal (obličej, tělo) a už mu to pomalu mizí. Šestá nemoc to asi nebyla, tam nebývá vyrážka v obličeji, byla to prostě nějaká viróza. Jestli bude mít ty teploty i nadále, vyraž k doktorovi.

cinky
15. led 2012

Teď jsem zrovna v Mamince četla, že tato horečka může být i předzvěstí skoku ve vývoji. Děti, které měly teplotu a nic víc, pak třeba začly z ničeho nic lézt po čtyřech atd...

mamkamarketa
15. led 2012

syn mel taky horecky,zadny kasel,ryma...nebyl ani plactivy. neco mi rikalo,ze to neni jen tak... a bohuzel matersky instinkt nezklamal. pichali mu ucho ☹

ssaara
15. led 2012

Tak podobný stav máme dvakrát za sebou.
Dcera - 7.měsíců - měla kolem vánoc 3 dny horečku 38.0 - 39.0 ,bez jiných příznaků. Po třech dnech úplně v pořádku,u lékaře jsme nebyli. Po týdnu jsme byli v poradně a doktorka podle příznaků konstatovala,že to byla viroza.
Syn - 4 roky - 3 dny horečky 38.0 - 39.0 , bez jiných příznaků. Čtvrtý den horečky 39,5,obtížně srazitelné lékama. Jeli jsme na pohotovost,hospitalizovali nás v nemocnici,páč ještě k tomu byl hodně bledý a občas promodrával kolem úst. Horečky trvaly celkem 5 dní, udělali mu všechny možný náběry krve a testy a nenašli nic. Takže závěrečná diagnoza byla viroza.
Prý teď hodně řádí virozy s horečkama bez jiných příznaků. Horečky můžou být až těch 5 dní,pokud trvají i nadále,určo k lékaři.
Držím palce!!

llluckaaa
15. led 2012

Máme zkušenost, že náš prcek měl asi v roce 3 nebo 4 dny vysoké horečky (občas to šlo i nad 40), ale žádné jiné příznaky. Sražení teploty zabralo vždy jen tak na cca 4 hodiny. Volala jsem dr., jestli se máme přijít ukázat a nebo sami snižovat doma a dojít, až když se přidá ještě nějaký další příznak. Vidět ho nechtěla a radila, jak snižovat horečky. Po těch 3, 4 dnech horečka sama klesla a prcek byl malinko osypaný na hrudníčku. Takže nejspíš šestá nemoc.

lu777
15. led 2012

tak já myslím šestá nemoc - starší ji měl dokonce 2x, jsou to horečky tak 3-4 dny a pak třeba ještě teplota.... vyrážka může být na bříšku nebo na obličeji... někdy teplota pokračuje i když vyrážka zmizela a nebo naopak můžou horečky najednou zmizet a dítě je ok ale ještě pár dní má vyrážku

a nebo zuby, my měli horečky k zubům u obou dětí, z toho taky pak bývá opruzení (agresivní sliny, někdy je i podrážděná kůže okolo pusy a na bradě).... nemusí ani být nic vidět na dásních, někdy je horečka a různý příznaky, pak to odezní a až pak se "najednou" vyklube zub 😉

každopádně bych byla doma, srážela teplotu (čípky Nurofen a Panadol na střídačku) nebo vlažná koupel (začít teplejší a pak malinko ochladit).... určo to bude brzo dobrý 🙂

lenkaa222
15. led 2012

ahooj..my sme to mali min.týžden..tiež horučka tri dni a nič ine..potom horučka ustupila a maly mal červene vyražky na hrudniku aj chrbatiku..volala som doktorke..že to neni nič vážne..ako tu už niektoré baby spomínala -6 choroba..do dvoch dni to zmizloo

beruska24.9.
15. led 2012

Když jsem byla v porodnici, tak starší, t.č. necelé 2 roky měla čtyřicítky horečky, jinak žádné jiné příznaky nemoci. Teplota trvala 3 dny, pak zmizela a malá se osypala na tělíčku. Viděli ji dva Dr. a oba tvrdili šestá nemoc. Osypka den ze dne postupně mizela, pak už bylo vše v pohodě.

madlenka29
15. led 2012

u nás jsme to prožili nedavno se starší dcerkou-horečky až 40°c,nesrazit,žádné jiné příznaky,prostě nic a vyklubal se z toho zánět močových cest:(

coxa
15. led 2012

Pátá nebo šestá nemoc a nebo zánět močových cest - měli jsme oboje. ☹

ivanakuncova84
4. pro 2016

@biibaa bývá i v obličeji, naše malá měla po celém těle.

natalka20141205
23. únor 2017

take je mala pri teplote opruzena a.docela.dost mame citlivou pokozku