3 měsíční dcera má teplotu. Jak jí snížím?

holly1
3. únor 2009

Prosím poraďte mi - moje 3měsíční dcera má rýmu, kýchá a v konečníku jsem naměřila teplotu 38 st. - údajně se od ní odečítají čtyři desetiny stupně, takže máme 37,6 st. Mám teplotu snížit a jak? Doma mám jen paralen čípky, ale dočetla jsem se, že se mají používat pro děti od 7 kg, to nemáme. Je večer a já nevím, co dělat.

paolin
3. únor 2009

ahoj holly, teď taky řešíme. teplota se prý nemá snižovat, pokud není vyšší, jak 38 stupňů. zkusila bych počkat do zítřka. každopádně si kup Nurofen nebo Paralen pro děti. jsou to sirupy. 🙂

holly1
autor
3. únor 2009

paolin a je to pravda s tím odečítáním čtyř desetin stupně, když měřím v zadečku?

petka80
3. únor 2009

holly, neboj, to bude dobrý, jak píše paolin, vyčkej do rána. Taky si kup něco na tu rýmu (např. Sterimar pro děti) a odsávej, hlavně před kojením, aby se mohla napapat. Odčítá se půl stupně, takže máte 37,5.

holly1
autor
3. únor 2009

petka, díky, odsáváme a máme libenar. S kojením bude problém, malá bojkotuje ☹ a pije dnes šedesátky ☹ ☹

gedgitka.a
3. únor 2009

ahojky odečítá se 5 desetin a mi měli 1 očkování ve 3 měsících a malej po něm měl zvýšenou teplotu, vždy jen kolem těch 37,5-37,7 po odečtu a dr mi řekla, že mu mám dát na noc jeden paralen čípek, takže jsem paralen 100 čípek normál šoupla do zadečku a do rána byl ok, ale je pravda, že jsme u něj neřešily váhu, protože měl ve 3 měsících 7730gr, ale myslím, že jeden čípek by jí ublížit neměl, jedině bys mrkla na netu třeba na nějakou non-stop lékárnu a cinkla tam, aby Ti poradily a řekly zda jí ho můžeš dát 😉 víc Ti asik neporadím, tak hodně štěstí a, ať je malá brzo ok 😉

holly1
autor
3. únor 2009

gedgitka, díky, zkusím někam zavolat.

paolin
3. únor 2009

holly, nebo nedávej celý čípek, ale třeba půlku.

gedgitka.a
3. únor 2009

holly: není zač, kdyby Ti v nějaké té lékárně řekli, že můžeš i, když nemá ještě těch 7kg, jak tam píší asi bych to prubla mě dr říkala, že když změřím teplotu víckrát během pár hodin a nepoleze to dolu pod těch 37,5, tak mám ten čípek na noc dát, protože v noci se teplota většinou vyhoupne a pak se sráží hůř a je fakt, že malej byl za 2 hodinky vpoho 😉

lenulin
3. únor 2009

Ahojky mi jsme měli tenhle problém ve2měsících a tu pulku paralen čípku můžeš dát beze strachu.A teplota u mimi se opravdu odečítá, tak teplota, která se už měla řešit je rektálně 38,5 jinak to není nic strašného.Ale nemusíš se bát ten paralen můžeš dát uleví se Jí a je to šetrnější a rychlejší než sirupy ado nosíku je na rýmu velmi fajn nasivin pro miminka ten libenar při rýmě nemá víznam

dnada
3. únor 2009

já mám na teplotu Nurofen čípky a Panadol baby sirup... obojí je dobrý a zabírá to brzo... jinak dnes bych se zařídila tak jak ti radí lenulin 😉

gedgitka.a
3. únor 2009

ten Nasivin se nemá používat více, jak 5 dní vkuse já koupila Sterimar, pomohly a nevysušujou 😉

knobloska
3. únor 2009

Holky mně řekli v lékárně, když malá měla asi 4 kila, že ho mám dát něco přes půlku, ne celý.

hancas
3. únor 2009

nám na teplotu pomohl panadol baby sirup a nurofen,to jsem střídala a teplota klesala,odečítá se půl stupně.čípky nám nazabírali aĺe vím že se dává menším dětem půlka

holly1
autor
3. únor 2009

volala jsem na dětskou pohotovost na Bulovce, paní mi řekla, že mám srážet až teplotu nad 38 st., v takovém případě můžu použít i ten paralen, ale v případě další potřeby to střídat s nurofenem - čípkem nebo sirupem. Zatím jí nestoupla, tak zítra zavolám pediatrovi. Problém bude u nás s papaáním ☹

holly1
autor
3. únor 2009

všem díky