3 roční dcerce vypadli vlásky spolu s lupy

anushka111
5. únor 2013

Omlouvám se, pokud tady tato diskuze už je,ale žádnou na toto téma jsem nenašla. Dcera už od miminka měla seboreu,poslední půl rok má však pouze pár malých místeček, kde má na hlavičce lupy (což je u nás zlepšení). Poslední dva měsíce se jí začaly mastit vlasy. Dneska večer jsem si všimla, že má v hlavičce velký lup (krom ostatních) cca půl centimteru, byl uvolněný, tak jsem ho po částech vytahovala z hlavy, jenže společně s každým kouskem toho lupu jsem vytahovala i vlásky, které v místě výskytu rostly.Dceru to nijak nebolelo a když jsem se je pak snažila z toho lupu dostat, vůbec to nešlo, bylo to jako by byly přilepené na žvýkačce. hnidy to určitě nejsou. já sama na lupy trpím a to hodně, ale nikdy mi přímo s lupy nevypadly i vlasy. Možná zbytečně plaším, ale vylekalo mě to. Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost? Netušíte co by to mohlo být, Předem moc děkuju za případné odpovědi.

liz_lemon
6. únor 2013

@anushka111 ja som toto mala ako 14-15 rocna, tiez mam seboreu, chodila som koznej ako na klavir, musela som si na 12 hodin natierat celu hlavu zarabanymi mastami od koznej, potom umyt Nizoralom a treba to vycesavat hustym hrebenom, lebo inak jej budu stale padat vlasy
urcite s nou chod koznemu

zurkova
6. únor 2013

Naše malá to měla přesně tak jak popisujete až do 3 let. Měla pak spíš malé strupy, při kterých jí vypadávaly vlásky. Někdo mi poradil (teď už nevím kdo přesně), že mám ty strupy vytahat ven, aby mohly růst nové vlásky a používat jemnější šampon (my používáme značku Johnsons pro jemné vlasy s nějakou bylinkou), který nevysušuje. Od té doby malé začaly růst nové vlásky a jsme bez lupů. Já sama s lupy šíleně bojuji, dělají se mi i strupy na hlavě. Na kožní mi řekli, že to je alergie na parfemaci v šampónech, takže používám linolu a je to mnohem lepší. Držím palce, ať jste brzy bez lupů!

monad
6. únor 2013

ano měli jsme taky, zkus jiný šampon, nám pomohl tenhle http://www.zbozi.cz/vyrobek/linola-shampoo-200-ml/ už to nemáme..

anushka111
autor
6. únor 2013

Děkuju moc všema za rady!!! Hodně jste mě uklidnily, bála jsem se bay to nebyl prvotní znak něčeho mnohem horšího.
@liz_lemon Pokud se to bude opakovat, tak samozřejmě na kožní půjdu, jen jsem nevěděla, jestli tam bežet hned dneska, nebo chvilku počkat a případně se objednat. Ale moc děkuju 😉 😉
@zurkova Děkuju vytánu lupy a zřejmě budem muset změnit ten šampon, nám se totiž po tom Johnsons víc mastí vlasy, asi víc vysušuje, ale byl jediný který nepálil do očí a celkově se ten počet lupů po něm hodně zmenšíl.
@zurkova a @monad Děkuju za ten tip na tu Linolu, v pátek zajdu do lékárny.
🙂

liz_lemon
7. únor 2013

@anushka111 ja by som necakala, lebo ja som to nechala tak, a potom som to mala priserne, taky zlepenec mozno 10x10 cm, a tazko sa toho zbavovalo, pamatam si, ze mi to babka so zihlavou natierala, a vycesavala, lebo na to uz ani tie masti od koznej nepomahali
podla mna je idealne, ostrihat vlasky na kratko, ak je to teda mozne, tak sa s tym lepsie manipuluje (natiera) a skor sa toho zbavi, ja som mala aj mam dlhe vlasy a to je peklo 🙂

knobloska
7. únor 2013

@anushka111 můj manžel to měl odmala a jemu pomáhá Vichy šampon na mastné lupy nebo La Roche Posay také na mastné lupy. Tato značka myslím také vyrábí nějakou jednorázovou kúru, jejímž cílem je lupy odstranit a pak jen udržovat zmíněným šamponem. Tu ale vyzkoušenou nemáme. Chce to zkusit různé možnosti, každému vyhovuje jiný. I tu Linolu určitě vyzkouej. Ještě si pamauji, že pomáhal T-gel od Neutrogeny, ten ale před několika lety zmizel z pultů drogerií,možná je ještě někde k sehnání v lékárně.

anina32
7. únor 2013

Petříček toho měl plnou hlavičku když mu ještě nebyl měsíc, měl to pod vláskama úplně šupinatý. Dětská doktorka radila před koupáním namazat slunečnicovým olejem, zakrýt čepičkou a po půl hodině sundat vyčesávat. To mu ale nepomáhalo, pod tím co jsem vyčesala měl začervenalou pokožku a nové strupy se tam dělali snad hned do druhého dne☹ Ale pak jsem četla v časopise maminka, jak je ta poradna a odpovídají na dotazy, že tam na to jedný mamině poradili emulzi Excipial U Lipolotio z lékárny. Tak jsme to zkusili, mazala jsem 2krát denně a už třetí den bylo vidět výrazné zlepšení a do týdne měl hlavičku úplně čistou😉 sice to šlo dolů trošičku s vláskama, ale nové lupy se už nedělaly, mazala jsem to jenom ten týden. Teď je mu 5,5 měsíce a na jednou místě se to zase trošičku objevilo, tak mu to večer asi zase trošku namazu.

anushka111
autor
7. únor 2013

Excipitial pomohl, i ten Johnsons, malá tu seboreu má maličko, zkutečně jen pár místeček s lupy, vetšinu pokožky na hlavě už má naprosto vpořádku. Mě práve zaráží, že i přes ten malý počet lupovitých míst, tak nastane práve problém, když ten lup vyndám, že jde i s vlásky, malou tu skutečně nebolelo. Při česání ji vlásky vůbec nepadají. Jen když vythnu ten lup, tak jen na něm přicycen vlasový pramínek. Jiank ona právě nemá ta velká ložišska, to mám já a znám to, bohužel mi na kožním radily samé hrůzy, takže až po přečtení různých diskuzí jsem našla zlepšovák. Mě samotné celkově vlasy padají,ale jí vůbec. Vypadnou je jín společně s tím lupem. ☹ a to je právě to co sama neznám 😒