4. měsiční každé ráno kašle. Je to astma?

anke
12. zář 2008

Nas mrnousek zacal pred mesicem, 4. mesice veku kaslat ... nejdriv to byl takovy normalni kaslik a presel, ale ted je to kazde rano, je to jako takove krakorani az to prejde do kasliku, jako kdyby chtel mluvit, ale neslo to a rozkaslalo ho to ... jsem astmatik a manzel pravdepodobne taky, tak se bojim, aby to nebylo ono ... jo a jeste jsem vypozorovala, ze si skroro prestal broukat a vetsinou to skonci krakoranim, mozna to budou hlasivky, ale zase kdyz place, tak place ciste a s hlasivkama je ok ... mate nekdo tak male astmaticke miminko?

pajmis
9. únor 2009

graziela - tak mě napadlo, když v rodině nemá nikdo astma ani alergie, nemohly ty potíže u něj vyvolat ty plísně?? I když jak píšeš, moc to nemáte, ale třeba i troška může způsobovat dechové potíže?? Nevím, jestli to je možné, ale zkusila bych se zeptat. Kdyžtak dej vědět, jak ste dopadly 🙂 Přála bych vám, aby to bylo OK. Není nic horšího než nemocné děťáko... at už má rýmu nebo cokoliv jiného, tak je to pro matku strašné 😔 já vím, jak mě bylo líto Tobínka, když kašlala a byl nemocinkaný 😔 je to bezbranné stvoření, kterému musíme pomoci my a je to někdy hodně těžké... tak držím moooc moooc palečky, at se ta astma nepotvrdí a Jurko, at je brzy fit 😉

graziela
9. únor 2009

Pajmis, dakujem, ze na nas myslis, zhruba o hodinku ideme k tej alergologicke, tak som velmi zvedava a trosku mam aj obavy z toho, ako to dopadne...tak nam drzkajte palceky, vecer sa ozvem, pa

anke
autor
9. únor 2009

graziela, tak i my drzime pesti - a neboj, ono se to astma da leky zvladnout - sice je bude muset brat, ale ja s astmatem vyhrala i Mistrovstvi republiky, normalne se u toho da sportovat, akorat se musi davat bacha ... ty plisne me taky napadly, on je to docela humac ...
tak preju uspesnou prohlidku

pajmis
9. únor 2009

grazi - držím palečky 🙂 at to dobře dopadne 🙂 Určitě napiš 🙂

graziela
9. únor 2009

Ahojte,
tak sa hlasime 🙂 Hoci sme museli cakat v cakarni takmer 2 hodiny (a to sme boli objednani), tak vysetrenie dopadlo celkom dobre...krvne testy mal Jurko v poriadku, aj KO, nic nenasvedcovalo tomu, zeby mal mat nejaku alergiu...aj imunita je OK...Vraj aj ten bacil, stafylokok, malu ludia bezne a vraj u Jurka sa vyskytoval len v malych mnozstvach...
Dg. nam zatial alergologicka nestanovila, u takych malych deticiek, kedze sa nedaju robit potrebne vysetrenia na urc. dg., sa astma vraj neda jednoznacne potvrdit, ale inhalacnu liecbu akoby zacinajucej astmy nam naordinovala, aby sa zmiernili Jurkove tazkosti s dychanim...Mnoho deticiek do 1, 1a pol roka mavaju vraj taketo problemy a potom nraza akoby z toho vyrastli..Takze zatial nas budu len sledovat a mame davat Jurkovi inh. spreje Flixotide a Ventolin inhaler v pripade akutnych tazkosti...A este pojdeme v aprili na dalsie krvne testy a v juni na kontrolu opät...A co sa tyka tych plesni, presne na to sa dr. pytala, ze prave to mohol byt spustac tych problemov...A este aj to skonst., kedze sa Jurkovi zacali tazkosti v septembri, ze to mohol odvtedy pochytat vzdy od dcerky, nakolko ona zacala chodit do skolky, a kadeco odtial donesie...
Tak chvalabohu, to nie je take zle, ako sme sa obavali...a dufam, ze Jurkovi tie spreje pomozu 🙂
Este raz dakujeme, ze ste na nas mysleli 🙂 🙂 🙂

pajmis
9. únor 2009

grazi 🙂 tak to je dobře je je to dobré 🙂 Ty spreje mu pomůžou, uvidíš 🙂 Já trpím astmatem už od 2 nebo 3 let a už si to pamatuji, jak mě bývalo hrozně... ale ty spreje mi zabírali a brala sem jich hodně a ted už mám jen 1 a ten beru pravidelně 1x denně a ani mi nepřijde že bych to astma měla.... hodně se mi to zmírnilo, jak sem přišla do puberty, takže sem z toho taky tak nějak vyrostla 😅 ale pokud to má tak maličky, tak si myslim, že to do dvou let už mít nebude 🙂 Ale pokud ty spreje budeš dávat tak, jak se má, tak to bude mít brzy pryč 🙂 já ty spreje jako dítě odmítala a skoro sem to ani nebrala... takže sem to měla tak nějak furt stejné... ale až sem "vyrostla" tak sem byla zodpovědnější a brala to tak, jak se má a nemůžu si stěžovat 🙂 je mi fajn a astma pocituji max. 2x za rok v sezóně... 🙂 tak si užívej prcka a je fajn, že ste v poho 🙂 sem ráda 😉

graziela
9. únor 2009

Pajmis,
dakujem za povzbudenie, ja velmi dufam, ze to bude tak, ako pises, ze nam to coskoro prejde 🙂 Len si neviem celkom dobre predstavit, ako zvladneme to "sprejovanie"...skusali sme to so sestrickou v ambulancii, malemu sa to moc nepacilo, ale verim, ze si postupne na to zvykne...od zajtra ideme naostro, lebo v lekarni nemali ten nadstavec, zajtra si ideme pon, tak som zvedava...Si ma potesila, ze aj u teba sa to zlepsilo, takze mame nadej 🙂

graziela
24. únor 2009

Ahojte, tak sa po case opät hlasim... za posl.dni sa zdr stav nasho Jurka tak zhorsil, ze sme sa dostali v piatok takmer do nemocnice, kvoli zapalu priedusiek... ☹ ☹ ☹ Ostali sme doma len kvoli tomu, ze v nem. maju preplnene stavy, ale aj tak si myslim, ze kebyze nemam doma tie spreje, tak tam asi skoncime tak ci onak...
Takze sme teraz bohuzial po mesiaci opät na atb a okrem nich maly uziva este 8 druhov liekov, vratane sprejov, sirupov, vitaminov, probiotik... ☹ Je mi ho tak luto, chudatka maleho, tolko do neho pchame liekov...Uz mu je sice lepsie, ale ja mam stale z toho taky zly pocit, preco mi byva tak casto chory, ved sme takmer kazdy mesiac na atb...

miranda77
23. dub 2010

ahojda, tak mi měli během 3 měsíců 4x zánět průdušek z toho jednou až zápal plic. Když jsme se podruhé vrátili z nemocnice už jsem domů dostali ecobec a berodual ...teď čekáme na výsledky testů z alergologie. Toníkovi je 7,5měsíců ...u nás v rodině není nikdo alergik ani astmatik tak vůbec nevíme, co nás čeká...

k.jolanka
15. zář 2010

Ahoj holky, můj malej už pár měsíců pokašlává a to každý den, je to dráždivý nucený kašel, který trvá vždy jen pár sekund....já sama jsem v dětství měla astma, postupně vymizelo a tak se bojím, aby to neměl po mě...ale doktorka mi tvrdí, že by to slyšela při dýchání a že je čistý a že ten kašel dělá schválně, že se to naučil a teď si prostě tak kašle 🙂 před ní samozřejmě nezakašlal-zákon schválnosti 😅 je fakt, že v noci ani při jídle to nedělá, jen když si hraje a když se mu něco nelíbí...jak se ještě jinak pozná astma, opravdu stačí jen když ho doktorka poslechne? podle mé mamky astmatik kašle hlavně v noci, je to pravda? nerada bych něco zanedbala 😒

miranda77
15. zář 2010

my ted mame za sebou vysetreni v roce - alergii nemame, ale astma taky jeste nikdo nepotrvdil ...
My mame problem se stazenin prudusek - dite jakoby nemuze vydechnout. Nekolikrat jsme meli zanet prudusek a jednou zapal plic a ted nas leci jako astmatiky (od te doby je to lepsi)

prevence asi moc neni - chladny vlhky vzduch, posilovat imunitu, vyhybat se zaprasenemu a zakourenemu prostredi ... nevim ... taky by mne ot zajimalo, protoze s astmatem u nas v rodine nema nidko zkusenosti

miranda77
15. zář 2010

jo a to stazeni pozna doktorka poslechem - takze jestli nic neslysela budete OK.

kutcher
16. zář 2010

@k.jolanka Ahojik, nám malej chrchlal a kašlal do půl roka - za to většinou může zadní rýma, která dítě dráždí a od půl roku do 10 měs. už to dělal naschvál, prostě si na to zvykl - to jsme samozřejmě zjistili pozdějc. Na poslech byl tak čistý a teď mu je přes 2roky a zdá se být ok.

tanka72
22. zář 2010

@miranda77 ahooj to je dobře že to u vás na astma nevypadá,my jsme taky zdraví,zatím taky žádné potíže tak to astma nebude,uvidím jak ted na podzim,ale celé léto jsme nemuseli foukat takže supéér,tak at jsme zdravííí!!!

miranda77
22. zář 2010

@tanka72 my stále dejcháme :( ... a ted v zari byl Tonik nemocny a dokonce jsme rozdelali i SOS baleni ...od te doby nekasle ... tak uvidime... drzime palce at jste zdravi!!!!

tanka72
24. zář 2010

@miranda77 jejda to je mi líto,my právě taky máme doma všechno připravené,nakoupené léky a k tomu přesný návod co a jak dávat v krizi a já ho pořád sledovala a ke konci léta jsem úplně zapoměla že něco doma máme,jen ted byl trochu nachlazený a měl mírný kašel a zdálo se mi že to zase začíná,tak jsem mu dala na začátek jen ten sirup Spiropent a bezvadně zabral,předtím nám ani jednou vůbec nepomohl a ted že jsem ho dala hned v začátku jak se mi zdálo že hvízdá,tak zabral hned,ale u nás to astma asi nebude,jen se mů ty průdušky pri infektu trochu stáhnou.Snad to u vás taky bude jen a jen brzo lepší,moc vám to přeji.

katarina1989
7. črc 2012

ahojte holky tak moja skoro 2 rocna dcera ma tiez zachvaty kaslu ale to vzdy len rano ked sa zobudi alebo niekedy vecer cez den vobec .... par krat zakasle (trva to asi minutu) a potom je dobre akoby sa nic nestalo .... bola som s tym aj u doktora ale ten povedal ze je vsetko v poriadku ale mne sa to nezda .... je normalne aby kazde rano kaslala? mozno by som jej mala dat nejaky sirup ? nevie niekto poradit co robyt v takej situacii?

luthien.k
8. črc 2012

@katarina1989 zajít na ORL, pokud jste byli, tak i na alergologii.