4letý syn má opakující se horečky

gabour
4. lis 2013

Prosím o vaši radu nebo zkušenosti. Můj syn, čtyřletý, má opakující se horečky. V posledním roce měl asi 4x jednodenní horečku, kdy měl kolem 40, ale opravdu to trvalo den, jiné příznaky neměl. Po jednom dni zdravý. V září nastoupil do školky, tři týdny na to lehl s neštovicemi, které měl sice silné, ale bez teplot, jen puchýřky. Týden chodil do školky a lehl poprvé s horečkama. Pět dnů v kuse kolem 40, bez rýmy, kašle, jen si stěžovat, že ho bolí hlava a nohy. Po těchto horečkách byl strašně slabý a unavený, vůbec ho takového neznám, každopádně se z toho vykřesal, šel na dva dny do školky a te´d v sobotu lehl zase s horečkama kolem 40. U dr.poprvé i podruhé měl CRP 8, takže ok. Dnes mu brala stěry z mandlí,a le mám pocit, že dr.nemá moc zájem najít příčinu horeček.
Nesetkaly jste se s podobným prběhem nemoci u vašich dětí?
Už mě napadla i borrelióza, ale klíště neměl, byl poštípaný od komárů, takže vyloučit ji nemůžu.

j.kriv
4. lis 2013

@gabour Starší dcera na to trpívá taky, z ničeho nic má kolem 40°C a druhý den je v pohodě. Doktor mi říkal, kdyby se to opakovalo cca po měsíci, že ji otestuje na nějaký virus, že řádí na jižní Moravě a způsobuje opakované pár denní teploty. Teď máme dva týdny bez horeček, tak jsem zvědavá 😅

gabour
autor
4. lis 2013

@j.kriv A co to je za virus? Jsme z Brna, takže jižní Morava...🙂

j.kriv
4. lis 2013

@gabour To nevím, on mluví někdy docela rychle a nestíhám pak pochytat názvy 😀 😅 Já to u malé jinak nějak neřeším, má hodně reakční imunitu, i u rýmy má kolem 40, tak jsem na to vcelku zvyklá, ale řešili jsme něco jiného, tak jsem se jen tak zmínila, ať na ni mrkne 🙂 Ale říkal právě o tom měsíci a to nám přesně odpovídalo, tak jsem zvědavá jestli to bude i teď.

gabour
autor
5. lis 2013

@j.kriv Zítra jdeme na kontrolu, tak se zeptám. Už jsem z toho špatná, v noci zase hořel, teď dopoledne dobrý a po o zase skoro 40. Každopádně děkuju.

drisacka
28. pro 2016

Dobry den. Muzu se zeptat, jak to se synem dopadlo? Mame ted neco podobneho. Dopoledne je v pohode, odpoledne ma uz ctvrty den 39. Je unaveny, boli ho hlava, nohy, nechce jist, jen kasle. Byli jsme u doktorky a ta zatim na nic neprisla. Vzala mu krev a testuje ho snad na vsechno, ted cekame na vysledky.