5ti měsíční syn týden nekaká a pak až jednorázově

adul_ka
28. dub 2014

Dobrý den, mám synka 5,5M a celý týden mi nekaká. Je plně kojený a slyšela jsem, že u kojených dětí je tohle běžné, ale jde mi o to, že on cca 5-10 dní nic a pak se doslova jednorázově zkaká. Plena, body, kalhoty, fusak-pokud je zrovna v kočárku...všechno je zadělaný 😨 Myslíte že je tohle normální kakat v takové míře? Takhle se to opakuje asi tak přes měsíc(dřívě měl trochu nakakáno snad v každé pleně). Četla jsem, že u kojených dětí se mléko může beze zbytku vstřebat, ale mně spíš přijde, jako by se mu to tam hromadilo a jednou za čas "to bouchlo". Jinak vypadá spokojeně, nepláče, směje se, ale vypozorovala jsem, že tak den až dva před vykakáním má trošku problémy se vyprdět, je vidět jak tlačí a rudne(jinak jsme nikdy s prdíkama díkybohu problémy žádné doposud neměli-až do teď). Moc děkuji za každou radu a nezlobte se, snad nebudu nikoho tímto dotazem pohoršovat.

lv
28. dub 2014

je to normální, v pořádku.

lajla
28. dub 2014

naprosto v poradku

speedygon
28. dub 2014

Jak holky píší, je to v pořádku. Něco jiného by bylo, pokud by malého trápilo bolení bříška.

adul_ka
autor
28. dub 2014

@speedygon
@lajla
@lv Děkuju moc za odpovědi, velmi jste mě uklidnily 🙂

barinkas
28. dub 2014

u nás to bylo, jak byla malá malinká, podobné 🙂 bobek nebyl i 2 týdny a pak "hromada" jak jsem začla s příkrmy, tak už pak kakala ob den či denně..

kocour1
28. dub 2014

Moje dcera mezi třetím až pátým měsícem (plně kojena) nekakala vůbec...byla v pořádku a paní doktorka říkala, že je to normální u plně kojených dětí...pak s příkrmy začala normálně každý den. Takže podle mě je to úplně v pořádku - důležité je, že ho nebolí bříško a nemá žádné jiné zřejmé problémy🙂