6x zánět středního ucha během půl roku. Máte zkušenost?

jasmina2
24. dub 2022

Máte prosím zkušenost s takhle častými záběry středního ucha u 18ti měsíčního dítěte? Na orl jen krci rameny, ze se s tím neda nic delat. Už jsem zkoušela vsechno mozne, ale bez úspěchu . Dnesnema ani rýmu ani teplotu a najednou vytekly hnis z ucha 🤦‍♀️

neomenia
24. dub 2022

@jasmina2 na orl obvykle navhrnou zavést tzv gromety do ucha, ono to pak pomáhá provzdušnění a zamezuje vytváření tekutiny ve středoušní dutině, pomáhá optimalizovat tlak ve stredouší
. Pokud už vytéká hnis bez rýmy a teploty, může se již jednat o sekretorickou chronickou otitidu a tam by možná gromety pomohly. Někdy se k tomu dělá i odstranění nosní mandle, ale s tím bych byla opatrná. Každopádně bych se zeptala i jiného ORL lékaře. Je možné, že pro vás zatím nemají řešení, protože nechtějí 18 měsíční dítě uspávat ( instalace gromet je malý zákrok, ale je v celkové narkóze). Takže čekají třeba až dítěti budou alespoň 2 roky.....

zmrzlinka
24. dub 2022

@jasmina2 zkus jiného ORL lékaře nebo nějakou kliniku....

aneta15
24. dub 2022

@jasmina2 dcera měla také gromety. Nic jiného nepomohlo. Vůbec se toho neboj, já se tomu bránila a zpětně to vidím jako velkou chybu.

me_druhe_ja
24. dub 2022

Syn taky...Sice ne tak hrozně, za měl 3x od Vánoc už. Poslední dvě ani ne během měsíce. Má ale zvětšenou mandli tak půjde ven, snad pomůže. Nicméně je o rok starší teda. A má i jiné symptomy.

jsme
25. dub 2022

@jasmina2 měla jsem to jako dítě. Před 30lety se ty gromety asi nedělali, nevím. Mě museli na jednom uchu udělat plastiku bubínku a vytrhnout nosní mandle. Od té doby jsem měla zánět jen při silné rýmě apod. Takže třeba jen jeden za rok. Do operace jsem měla každé ucho přes 30x píchané plus x krát kapky...

ajriska
25. dub 2022

Moje dcera měla za rok 15x pícháné uši, prasklé za éry atd..jediné co pomohlo bylo odstranění nosní mandle a geometry. Od té doby má pokoj.

ija1
25. dub 2022

Dcera měla 6x během roku, koupila jsem za 1200 od Justu olej z 31 bylin a při ryme třikrát denně mazala za ušima…. Pomohlo, od té doby zánět ucha měla asi jen jednou, už je to šest let….. taky radili mandle, naštěstí na to nedošlo, protože bylinky zanfungovaly…. Doporucuju

ajriska
25. dub 2022

@ija1 tak dcera třeba ani rýmu neměla.

petula1981
25. dub 2022

@jasmina2 syn měl do 3 let uši pícháné 20x. Už byl ve stavu, že ho ani ucho nebolelo a samo mu prasklo a vytekl hnis. Jediné co pomohlo bylo odstranění nosní mandle a zavedení grometek do uší. Dělali mu to ve 3.5 letech. Nosní mandli neměl velkou, ale měl ji prý hodně vrásčitou. Ty grometky jsou dočasné, první mu vydrželi 5 měsíců, pak jsme šli na další a ty byly po půl roce pryč.

fouskovi
25. dub 2022

@jasmina2 ono je problém že takhle malé dítě nechtějí uspávat my museli čekat do tří let dítěte bohužel

mandala
25. dub 2022

Dceři nepomohly ani gromety, měla je zavedené asi 3x, ale vždy se jí ucpaly s dalším zánětem. Odstranění nosní mandle také nepomohlo. Radili především předcházet rýmě, ale jak, to mi nikdo neřekl, zkoušela jsem všechno,
ale bohužel. Takže ve výsledku několik dlouhých operací, plastik atd., na jedno ucho slyší špatně. Nikomu nepřeju, bohužel ji nepomohlo vůbec nic, jenom z toho vyrůst...

debra1234
25. dub 2022

Souhlasím, geometry pomohou hodně. A mandle ven, jen bohužel dorůstá. Dcera byla 2x, Syn půjde letos opět tak. Ale dá se udělat gama laserem a to je snad na trvalo,ale platíš to.

grelen
26. dub 2022

@aneta15
@ajriska
@petula1981
Muzu se zeptat na ty gromety? Nas to ceka v cervnu s triletou dcerou a pry se pak nesmi dostat do usi voda. To ji nebudu moct pul roku myt vlasy? Dovolena u more bude ocistec, s tim se smirime, ale to (ne)myti vlasu si v jejim pripade nejak neumim predstavit...

petrasipkova1
26. dub 2022

@jasmina2 Má syn očkování Prevenar ? Kolik ordinací ORl jste konzultovali ? Má staršího sourozence nebo odkud to chytá ? Jak je na tom s jinou nemocností ?

mandala
26. dub 2022

@grelen Ano, voda se nesmí dostat, dcera se naučila při mytí vlasů strčit prsty do uší, při koupání v bazénu používala koupací čepici...

ajriska
26. dub 2022

@grelen koupit špunty do uší, nebo nechat udělat odlitek a vždy ji to pak nasadit.

ajriska
26. dub 2022

@grelen jinak dcerka měla operaci ve dvou letech. Jedna grometa vypadla po devíti měsících, druhá chvíli po ní. Pak to vypadalo že půjdeme ještě jednou ale ze dne na den byl klid a od té doby se potápí jako divá. Jak jim roste hlavička tak je to pak lepší.

jasmina2
autor
26. dub 2022

@petula1981 na nosní mandle mi doktor řekl, ze je malý, ale vicemene at s tím pocitam. Pocitam, protože jsme na odstranění byli v rodině z obou stran vsichni a vsem nám to následně pomohlo. Gromety mi doporučil počkat přes léto, jestli se to nezlepší, ze je ted sezóna tehle problému tak by zkusil vydržet. Ja mam jen strach, abychom nečekali a pak neměl následky. Jediny kdo měl takto opakovane záněty v uších v rodině je muj tatka a ten je ted hluchý jak poleno

jasmina2
autor
26. dub 2022

@petrasipkova1 Prevenar má dvě dávky třetí ho čeká hned jak nebude brát antibiotika což netuším jestli jeste někdy bude vzhledem k tomu, ze doktorka chce vždy jeste 14 dni po nich počkat. A než ho stacime naockovat tak je zase má. A to jsem začali očkovat normalne. Jinak krom šesté nemoci nic neměl. Staršího syna jsem stáhla ze školky na doporučení doktorky naprosto bez úspěchu 😒

petula1981
26. dub 2022

@grelen syn při koupání ve vaně používal čelenku na plavání (koupili jsme za pár korun v Decathlonu). On měl grometky zavedené vždy na podzim/zimu, takže jsme bazén neřešili. A v létě už byl v pohodě. Doktor také říkal, že z toho ty děti vyrostou, že jim vyroste hlava a v tom středouší se to jinak poskládá. Od těch cca 5 let je v pohodě. Né že by se tomu už definitivně vyhnul, ale měl třeba každý 2.rok pícháné jedno ucho.

grelen
26. dub 2022

@mandala
@ajriska
@petula1981 Super, dekuji moc za tipy, blby ze to bude mit na leto, ale co nadelame. Je na tom dost blbe tak uz to vic odkladat nechci...

aneta15
26. dub 2022

@grelen já nechávala dceři přímo na ORL udělat špunty do uší na miru, je to už 10 let a tenkrát jsem doplacela asi 1000 korun. Dělala všechno jezdila na tobogánu, potápěla se. Neměla omezení

grelen
26. dub 2022

@aneta15 Skvely, diky!

grelen
26. dub 2022

@jasmina2 Jinak mne kamaradka na zanety stredniho ucha poradila bylinne kapicky Audiron, jeji dcera mela pichane usi nekolikrat rocne a od te doby co pri kazde ryme zacaly do ucha kapat tohle, tak maji klid. Tak mozna taky vyzkousejte, preventivne, aspon do te operace.

jasmina2
autor
27. dub 2022

@grelen Audiron bohuzel taky bez úspěchu, ale i tak dekuji za radu