Abdukční peřinka. Dávali jste ji poctivě?

lottie
28. čer 2007

ahoj, dostala jsem dneska u ortopeda abdukční peřinku, kvůli kyčlí, je to děsný krunýř, malá v tom bude skoro znehybněná a mi jí bude líto. měli jste to někdo? dávali jste to poctivě? nestačilo by třeba jenom na noc? bojím se, že ani neusne v takovém postroji. a to jsem ji balila naširoko... za jak dlouho se to po poctivém používání srovná? já vím, že jsem se měla zeptat u ortopeda, ale tam to bylo jak na běžícím páse, byla jsem ráda, že mi vůbec ukázali, jak to nasadit a za měsíc kontrola. ach jo.... ☹

mellini
29. lis 2007

tak jsme dneska byli u doktorky a malá má nožičky úplně v pořádku, i když jsem ty první dva týdny ošidila a pak dávala peřinku poctivě, tak se to vyplatilo, nemusí ani nic mít na noc, prostě paráda 😀

ivusenka
29. lis 2007

Peřinku jsme také vyfasovali v 6-ti týdnech, ale kvůli ohromným problémům s prdíkama jsme ji dávali hodně málo a na noc vůbec, aby se malá vyspala, naštěstí při další kontrole vše bylo v pořádku, tak jsme byli rádi a peřinku už vůbec nemusíme mít.

mellini
29. lis 2007

já to dávala poctivě i v noci, ale s těma prdíkama jsme si užili, jsem zvědavá, jaký to teď bude rozdíl, jaký jste měli hodnoty?

zusma
29. lis 2007

Mellini,to moc gratuluji. Jak jste ji nosili dlouho?

Vypadá to,že naší malé to nevadí a prdí a kadí i s peřinou 😕

mellini
29. lis 2007

děkuju, 4 týdny jsme ji měli, docela krátce 🙂

zusma
9. led 2008

Ahoj holky, tak znovu oživuji toto ne příliš příjemné téma.

Tak peřinku porád máme 😒 Ale dnes jsme byli na kontrole a už to má Niki prý hooodně dobrý, má ji ještě nosit a za měsíc na kontrolu. Tak mám radost. Měli jsme doposud hodoty 2a a dnes už 1b - což jsem se dočetla, že je to dobrý 🙂 Tak věřím, že to za měsíc bude poslední kontrola s peřinkou a dáme ji dolů. Dávala jsem ji fakt poctivě,akorát poslední dny a týdny ji měla navečer a ráno tak hodinku nebo dvě dole,aby si trochu pokopala.
Myslím, že už ji má ted mít spíš preventivně, i když dr. nic takového neřikal. Ale dávat ji budu zase skoro pořád.

Tady je ještě jeden zajímavý odkaz,pokud by to někoho zajímako:

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

zusma
6. únor 2008

Tak koukám, že za měsíc žádný příspěvek. Ale to je dobře, není tady o co stát 😎

Nám dnes tu peřinu sundali. konečně!! Takže jsme ji měli od konce 3. týdne do 3.měsíce a 1 týdne.

gabca1
16. únor 2008

zusma - dodatečně gratuluji k sundání peřiny 🙂 My máme taky ještě měsíc preventivně dávat, jinak už jsme to po měsíci měli bez nálezu, tak to docela flákám, tak to snad bude OK 😒

sisstin
16. únor 2008

zusma: a zkoušela jsi jiného Dr? Protože kamarádky holka taky musela nosit dečku od 4.měsíců..v 6 šly na kontrolu..a prej preventivně dál..a ona šla k tomu mýmu Dr. a už nemusí dávat ani široký!!!! 😉 My už ho taky nemusíme dávat..máme 1A a 1B 😀

zusma
16. únor 2008

Sis 😕 my už ji nemáme.

sisstin
16. únor 2008

a jo 😅

zusma
16. únor 2008

to nic 😀

fredanek
25. únor 2008

Ahoky.Nevíte co znamená nález I-IIc. ☹ Mám to napsaný jak u pravý tak i u levý kyčle.Máme dávat široký balení.Tak pak snad nedostanem dečku.Ale co jsem slyšela tak náš ortoped ji dává preventovně skoro všem holkám. 😖

bramburka
26. únor 2008

byl tady nekde takovej supr odkaz, ale nemuzu ho najit, kde to ta mamina vysvetluje, zkusim to.

gabca1
26. únor 2008

fredanek - neboj peřinka nic není, já jí dávám raději než pleny. A malá si hned zvykla. Po měsící byly kyčle úplně v pohodě bez nálezu a teď dáváme preventivně, zítra tam máme jít tak uvidíme co bude 😝 Odkaz http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

bramburka
26. únor 2008

no my jdem v patek, tak jsem zvedava !

kachnik
28. únor 2008

Tak my máme peřinku od 4tt, dnes jsme byli na kontrole a máme pokračovat, za měsíc další kontrola, ale prý to nevypadá tak špatně, tak aspoň něco.

gabca1
28. únor 2008

tak nám jí včera už sundali a už tam nikdy nemusíme, takže měsíc pečlivého dávání přinesl ovoce 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hedvika
25. bře 2008

Podle naší doktorky prý dávají peřinku skoro každýmu🙂, mávla nad tím rukou, ať se nijak nestrsuju. Dostali jsme ji na kontrole v 7 týdnech, dávala jsem ji jen na noc, přes den široké balení (2-3 čtvercové plíny), ale protože používáme látkovky, tak nás to vlastně nijak neomezilo. Po měsíci na kontrole bylo všechno v pořádku. Preventivně jsme měli balit na široko do půl roku - doktor mi řekl, že je jedno, jestli budu dávat 3 plíny nebo peřinku - princip je stále stejný.

gabca1
26. bře 2008

hedvika - taky nám řekl, že je to jako 3 pleny, ale že je to pohodlenější a líp se v tom miminko nosí. Nakonec je to fakt. A u plen si podle mě děťátko víc křiví záda, tady je má v rovině. G.

lucieee
20. zář 2008

Ahojky holky tak taky zase oživím diskuzi

Mi frejkovu peřinku dostali už v porodnici a šíleně jsme to ořvala ☹ , protože mi vůbec nikdo nic neřekl. Ještě štěstí že je doba internetu a lecos se dá přečíst tam. Máme nález na levé I a na pravé IIC. na kontrolu jdemem za týden tak se modlím aby jsme se toho "krámu" jak tomu říkám zbavili.

Malé nějak zvlášť nevadí, ale když ji z ní vyndám tak je celá šťastná že může kopat nožkama. A kojení to je taky boj se vůbec divím že ho tak pěkně zvládáme když máme takovou překážku, ale malá je savec tak to jde 🙂

jjaanca
21. zář 2008

lucieee buď ráda, že to máte takhle brzy, když se ti malá ještě moc nepohybuje. My dostaly vyztužené kalhotky (podobné jako peřinka, akorát tam nejsou kšandy, takže to malé pořád klouže dolů) a malá už zkoušela lézt a plazit se a teď je v tom úplně vyřízená, protože se nemůže hejbat. Byla zvyklá spát na boku, což teď nejde.
Tak se na to dívej z toho lepšího pohledu, že to budete mít pak v pořádku. 😅

kaacenkaaa
10. črc 2009

Ahoj holky, jsem tu poprvé... Včera dostala moje dcera (dnes deset týdnů) abdukční dečku. Zhruba čtyři týdny předem jsme po první kontrole kyčlí nosili plenu naširoko. Ortoped řekl že se to trochu zlepšilo, ale chce to ještě, je hodně drobounká, vážila minulý týden na kontrole u pediatra 4,16. Jak dlouho jste tuto dečku museli nosit?

klarves
10. črc 2009

Ahoj,
my jí máme pořád, malá ji dostala v šesti týdnech a příští týden jdeme na kontrolu, tak už doufám, že se jí nadobro zbavíme. Příští týden to budou 4 měsíce, co ji máme ☹ Jaký máte nález?
Zkus juknout ještě sem:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kaacenkaaa
10. črc 2009

Ahojky, díky za odpověď. My bychom údajně měli mít jednu kyčli v pořádku a tu druhou částečně, příští týden jdeme na kontrolu jak ta dečka sedí... Tak držím palečky ať se toho co nejdřív zbavíte!!!

dagina
23. led 2011

Ahojky maminy, docela ráda bych obnovila téma, budu ráda, když se někdo přidá. Naše malá nosí peřinku od 2 týdnů, v té době byl nález 3B, za 14 dní KO, dali nám větší peřinku (málem dal třmínky) a nález 2C. Nevíte prosím, co znamená to jejich značení??? Jsem si myslela, že C už je hodně špatné, ale při tom na kontrole říkal, že to je lepší... . Jinak to snášíme obě dobře 🙂. Asi to je i tím, že mám druhé mimi, při prvním bych si to brala dost osobně. Malé to nějak nevadí a my jsem si na manipulaci s ní také zvykli. Jen si nejsem jistá s otáčením na bříško. Už by měla být na bříšku cca 2 hodiny denně, při tom peřinku musí mít 23 hodin denně. I ten první měsíc jsem otáčení na bříško dost šidila, hodinu nebyla ani náhodou..., jak jste to praktikovaly vy??? Dodržovaly jste dobu na bříšku??? Pokud ne, mělo pak mimi problém s psychomot. vývojem. S dečkou ji na bříško nedávám, jen bez.

dagina
23. led 2011

@jitka83 ahojky, diskuse je sice už dost stará, nevím jestli ještě na koně chodíš, ale zeptám se- dohonila malá pak motoriku??? Nebo jsi s ní musela chodit na rehabku a cvičit spec. cviky???????

dagina
23. led 2011

@jitka83 ahojky, diskuse je sice už dost stará, nevím jestli ještě na koně chodíš, ale zeptám se- dohonila malá pak motoriku??? Nebo jsi s ní musela chodit na rehabku a cvičit spec. cviky???????

Moc díky.

Dáša

dagina
23. led 2011

Ojééé, jsem měla za to, že to Jitce posílám do IP 😅. No nic 🙂.

luciksima
15. črc 2013

Holky je tu někdo kdo má abdukční peřinku?my jí máme ted už 3týdny amalá je v ní nervní a uřvaná...ale co mě nejvíc trápí,že nekaká měla jste to některá taky tak nebo máte?