ABKM/očkování - může být alergie i na Neocate?

one4kat
22. kvě 2013

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte podobnou zkušenost s tímhle (samozřejmě zítra mažeme k doktorce, ale je tam až odpoledne, a já se do té doby asi zcvoknu):
Dcera má ABKM, netoleruje ani hydrolyzovaná mléka typu Nutrilon Allergy Care, takže má už několik týdnu Neocate plus já držím přísnou dietu, protože ještě semtam si ráno cucne (má 12 měsíců). Projevy ABKM u ní byly průjmovité zapáchající stolice (ale bez krve), pokud to bylo způsobené tím, že jsem já něco snědla (ještě než se na tu alergii přišlo), a červené flíčky na tvářích např. po jogurtu. Po přechodu na Neocate se stolice zlepšila, ale klasické bobky🙂 to nejsou, což se možná ani po těch aminokyselinách nedá čekat. No a teď: minulý pátek jsme byly na očkování (4. dávka prevenar a hexa, předchozí očkování bez jakýchkoli problémů) a v pondělí ji začal postupně průjem (bez teplot), dneska už to bylo úplně zelené a dokonce s hlenem a trochou krve, což mě teda dost vyděsilo. Může to být ještě po tom očkování? Mně se zdá, že kdyby to s tím souviselo, že by ten průjem musel začít dřív a postupně se zlepšovat, a ne aby začal až za 3 dny a zhoršoval se... Plus hlen/krev neměla, ani když jsme ještě bezmléčnou dietu nedodržovaly, tak mi přijde absurdní, aby se to objevilo teď. Navíc, a to je asi už úplná blbost, se mi zdá, že ten průjem následuje vždycky tak do 20 minut po tom, co vypije Neocate nebo má kaši, kde je rozmíchaný. Na Neocate přece alergie být nemůže, ne? Bývá ta kombinace krev/hlen i u jiných potravinových alergií nebo to je typické jenom pro ABKM? Ještě podotýkám, že jsme v poslední době nezkoušely žádnou novou potravinu (ani ona ani já). Díky moc za rady/zkušenosti.

one4kat
autor
27. kvě 2013

ještě přidávám info od dr z vakciny.net - třeba se to někomu bude hodit - kasein se používá pro výrobu tetanické vakcíny, takže je např. i ve vakcínách Boostrix, Adacel, Tetavax, Td Pur, ale také Neisvac nebo Nimenrix, což jsou meningokokové vakcíny s obsahem tetanického anatoxinu.

kacvorus
Autor odpověď smazal
Zobraz