ABKM. Zkoušeli jste kozí mléko?

luciluuci
5. čer 2022

Zdravím, prosím je tu někdo, kdo u prcíčka s ABKM zkusil kozí UM (ne tedy jen zarazeni treba jogurtu - plne UM) a klaplo to? Mam přečteno kdeco, jsem si vědoma podobnosti i odlišnosti bilkovinneho složení kozího a kravského mléka. Vím, že se nedoporučuje, ale možnost, že alergie nebude zkrizena, je celkem velká. Expozici kravským jsme taky reakce nereakce udelat museli. Říkám si, proč nezkusit i toto, když je tak zdravé a dobré (napr. Goldim). Díky!

stenlunka11
6. čer 2022

@luciluuci ahoj. U maleho jsem koupila kozi mleko . Upřímně, jsem žádnou změnu nezaznamenala . .. a navic se tenkrát strasne blbe shanelo .

veritanas
6. čer 2022

@luciluuci záleží, jak se ta alergie na kravské mléko projevuje. Pokud je nějaká slabší, třeba ho "jenom" bolí bříško. Zkusila bych to. Pokud je tam nějaká pochybnost, nebo už zažil dušnost, tak bych do toho nešla. Ale určitě pomalu a s citem. Nejdřív tepelně upravené, potom třeba přidané do bramborové kaše... A až si budeš jistá, pak dát napřímo. Držím palce 👍🍀 já teda kozí mléko úplně nenávidím a radši nic než kozí, ale to je asi vedlejší...🤣🙈🙉🙊

katusinek
7. čer 2022

ahojky, kozí sunar jsem koupila, když byli malému dva měsíce a od té doby máme úplně jiné dítě. Je naprosto v klidu, v noci krásně spí, fakt šílená změna. Já teda našla Loulouka Kozí sunar - je to teda dost drahý, 400g vyjde na 400,- Kč. My máme dost velký dítě, takže nám ta krabice vyšla tak na 3 až 4 dny...ale určitě to za to stálo. Nemáme teda vysloveně potvrzenou intoleranci, ale malej nám v noci vždycky strašně chrčel, vydával fakt šílený zvuky, byl neklidný, pořád se budil a teď fakt nádhera. Je mu sotva 5 měsíců a spí nám i 10 hodin v noci 🙂