Afektivní záchvaty a očkování, máte zkušenost?

doramora
10. dub 2014

Ahojte maminy, naša dcérka bola od narodenia skôr placliva - v podstate prvé 3 mesiace preplakala (v noci našťastie nie 😉 ) . Nemalo to zjavnu príčinu, nemala bolesti...skrátka podvečer to na ňu prišlo a keď si odplakala hodinu a niekedy aj viac, spokojne zaspala...pripisovala som to nezrelosti jej nervovej sústavy...po 3 mesiacoch sa to začalo zlepšovať, napriek tomu sme sa rozhodli presunút očkovanie do 1 roka...našťastie...v 9. mesiacoch sa totiž u nej objavili afektivne záchvaty s krátkodobou stratou vedomia...(zažila som to už predtým u kamarátkinej dcéry, takže som nespanikarila...) Stalo sa to 2x - vždy počas choroby s teplotou...o pár dní máme sť na očkovanie a ja sa obávam, aby intenzita a počet záchvatov po očkovaní nezhoršili...máte s tým niekto skúsenosť? Nemôžu byť tieto záchvaty kontraindikaciou očkovania, aby sme sa očkovaniu vyhli? Ďakujem

hojda
10. dub 2014

Pokud očkovat nechceš, tak neočkujte, jsou cesty, jak to udělat.

ange_de_la_morte
11. dub 2014

Pokud očkovat nechceš tak neočkuj, jen se připrav na případný boj s doktorkou, ale přinutit tě nikdo nepřinutí a v rámci zachováné lékařského tajemství tě doktor ani nemůže udat sociálce, i když potenciální pokuty jsou relativně vysoké. Neočkovaných dětí je docela dost i když se to nezná a nevím o nikom kdo by za to byl soudně stíhán ( i když ,,trestné,, to je). K tomu zda to jde napsat jako kontraindikace - toť otázka čistě teoreticky máš šanci přes neurologa - pediatr ti to nejspíš nenapíše ( možná ani kdyby chtěl tak nemůže, ale to nevím). Kamarádka má chlapečka s alergiemi na vše možné a jedná s alergoložkou o napsání kontraindikaci k očkování ( součást Hexy je slžoka na kterou je chlapeček alergický) aby ji malého i bez očkování vzali do školky. Pokud ti na školce nesejde, nebo jsi ochotna dát dítko do soukromé školky ( některé očkování nepožadují), tak kontraindikace řešit nemusíš. A k tomu jak by to vypadalo kdybys očkovala - to ti nikdo neřekne, dcerka může na tom být pořád stejně a nic se nezmění ale taky se problém může zhoršit nebo se vyvinout někam jinam. Obecně děti s citlivým nervovým záchvatem jsou náchylnější k horší reakce na očkování - z těch poměrně běžných ale neprokazatelných reakcí - dlouhodobé nechutenství, problémy se spánkem trvající i půl roku, .... Rozhodnout se nakonec musíš sama 😉

ange_de_la_morte
11. dub 2014

Čtu to po sobě a v 3.řádku od spodu jsem chtěla napsat ,,citlivým nervovým systémem,, ne zachvátem 😀

doramora
autor
14. dub 2014

Ďakujem za odpoveď. Ja som si naštudovala dosť o očkovaní, takže som skôr presvedčená o tom, malú neockovat, ale manžel o tom nechce ani počuť a trvá na očkovani...:( preto hľadám niekoho s podobným problémom (afekt. záchvaty), ako sa rozhodli ohľadom očkovania, prípadne negatívne skúsenosti...skrátka čokoľvek, čo by Ho mohlo trošku nalomit aby začal premýšľat aj o negatívach, nielen pozitívach očko...som už zúfalá, lebo celá rodina + doktorka o mne hovorí ako o hystericke...

lukresia80
8. únor 2017

Dobry den,vim ze uz je to s5ary prispevek, ale zajima me jak jste se rozhodla. resim ted to same. dekuji

alokin66
5. čer 2018

Holky, jak jste se rozhodly? Mam rocni dceru, mame jit na druhou davku Hexy, dcera zacala mit afektivni zachvaty. Me se nějak nelíbí ockovat ji, kdyz ma nervovou soustavu citlivou. Pichat ji neurotoxicky latku do těla.. Nasemu pediatrovi nevadi ockovat ani pri ryme, tak me vubec nepochopí, nepodpoří

misicka1988
5. čer 2018

@alokin66 Dcera také měla afektivní záchvaty, a očkování proběhla v termínech bez odkladu. Je jí 20 měsiců. Nezpozorovala jsem žádnou spojitost, žádné zhoršení ani reakce....

misicka1988
5. čer 2018

@alokin66 Ještě chci dodat, že před očkováním jsme s dcerou prošli neurotickým vyšetřením, které dopadlo dobře.

barchen
5. čer 2018

@alokin66 Já teda zastávám názor (stejný má i naše pediatrička - vstřícná k odkladům očkování), že afektivní respirační záchvaty nesouvisí s očkováním, ale povahou dítěte jelikož moje první dítě dostalo první záchvat 24 hodin po porodu. Vzteky, že kojení nešlo tak, jak si ona představovala. Jelikož to bylo v porodnici, tak mi ji vzali, okamžitě a přednostně na všechny možné vyšetření (hlava, srdíčko, krev...) a dítě naprosto zdravé. První hexu dostala ve 4-5 měsících a pak už podle kalendáře a MMR v 18m. Neměla žádné viditelné nežádoucí účinky, ani teploty, ani spavost, prostě nic, ani ty záchvaty se nezhoršili. Kolem dvou let přestala promodrávat ale nadechnout se zapomene, musím foukat, cáknout vodu, zvýšit hlas. Je to velice temperamentní, aktivní ale i vzteklé dítko. Prvního půl roku po narození nám dala rodičům strašně zabrat. Jednu chvíli jsme si říkali, že bude jedináček. Denně dlouhé hodiny breku, řevu, měli jsme chuť skočit z okna. Jelikož záchvaty trpěl můj bratr, tak pro mne to nebylo nic nové a upřimně, ani v porodnici bych to neřešila, kdyby u prvního nebyla sestra, která když viděla co se děje, dítě mi vytrhla z ruky a utíkali s ní na resuscitaci. I doma pro manžela to bylo těžké, on to neznal, takže se bál s ní zůstávat sám. Ale jinak je zdravá, už rozumná ale ten vztek a temperament nevím, jak budeme krotit a korigovat.

maudd
5. čer 2018

Syn má taky afektivní záchvaty a naočkováno máme vše, naštěstí nikdy reakce nebyly. A počet záchvatů se snížil, fakt mu ta nervová soustava dozrála 😀

sarystaky
15. srp 2023

Ahoj, ráda bych se připojila k tomuto tématu. Dceři vyvolávají tyto záchvaty velké bolesti. Když se moc třeba praští, upadne atd. Za měsíc ji čeká přeočkování v roce věku. Afektivní křeče začala mít kolem 3.-4. měsíce, takže předešlá očko jsme zvládli. Teď se ale bojím, že po vpichu, kdy se dostaví pro ni nesnesitelná bolest, začne ihned záchvat. Mám někdy pocit, že je to čím dál horší a delší průběh. Nakonec se po zmodrání a upadnutí do bezvědomí nadechne… Ale foukání do tváře, voda nebo zvýšený hlas už nepomáhá. Byli jsme na kardio a je v pořádku. Na neurologii máme teprve jít, bohužel až po očkování. Chci se tedy zeptat, zda má někdo s tímto zkušenosti - spouštěč záchvatu je bolest, tedy očkování. Nejraději bych se na to vybodla. Doktorka chce navíc dát 2 vakcíny hned najednou. Prý je lepší to mít za sebou v rámci jednoho stresu…

tereza0111
15. srp 2023

@sarystaky Na neurologii byste urcite meli jit PRED ockovanim a pediatr mi to tak mel chtit, respektive nemel by ockovat bez potvrzeni neurologa, ze muze
Neurolog dite vysetri, udela eeg (teda doufam, ze je to nazyvam spravne - proste natoci mozkovou aktivitu) a pak vyda / nevyda doporuceni. Pokud se jedna opravdu "jen" o afektivni zachvaty, tak ockovani neni problem. Ale je potreba mit to vysetreni, jestli to take neni neco jineho (byt z toho co popisujes celkem jasne jsou)

Jinak zkusenost mam, ockovane dite taky, vliv na zachvaty to nemelo zadny, ale ano - prave ockovani jeden zapricinilo. Je treba s tim pocitat, nezpanikarit, upozornit doktorku, ale myslet na to, ze samy o sobe nejsou nebezpecne. Jen hrozi zraneni pri padu jak dite omdli. A pro rodice je to hruza (zadne foukani do obliceje nam taky nezabiralo, jestli neco tak dceru jeste vic "nastvalo". Me naopak nepatrne pomahalo obejmout, hladit uklidnovat, pusinkovat - to ji nejrychleji privedlo k sobe). Dobra zpravy je, ze opravdu casem vymizi. Byt u nas az ted kolem 4. roku :/