Ako malého chrániť pred chorobami?

slnyecko
30. led 2009

Ahojte dievcata,mame 9 mesacneho Jakubka ktory chyti snad kazdu chorobu ktora prejde okolo,akurat teraz sa trosku pozbieral,a uz je tu chripkova epidemia...mam s toho panicky strach 😒 ako mam chranit drobca?mam mu nasadit najake vitaminy?chodit alebo nechodit von?alebo len vela vetrat?

kubaka
30. led 2009

janeses- teď jsem to někde psala - stačí úplně jen naplnit víčko od té malé tubičky. celá tuba je zbytečná. Mám tu informaci od úznávané homeopatky, ke které jsem chodila - takže pak to balení vyjde na hodně dlouho. Říkala, že je to akorát nehorázný byznys polykat to osccilo po tubách 🤐 . Na mě zabírá také i to naplněné víčko, když na mě něco leze 😉 . Stačí to. 😵

kvetinka511
31. led 2009

Ahojte, môžem dať 9-msačnému bábetku Osccilo? Aké je dávkovanie?
Ďakujem za rady. 🙂

slnyecko
autor
31. led 2009

Ahoj kvetinka,niekto tu písal že sa môže,tuším jedna tuba raz za týždeň,10 min po jedle rozpustit v troche vody

jeliska
31. led 2009

ahoj kvetinka klikni si na tento link kojenci to beru ako dospeli http://vois.boiron.cz/speciality.php?pr=oscillo... 😉

kvetinka511
31. led 2009

Ďakujem za rady. Idem to malému hneď nasadiť. Neviem ešte i bude mať črevnú alebo bežnú chrípku. Nič mu nie je, len má 38 teplotu a ráno mi celé MM vyvrátil. Hnačky zatiaľ nemá. Tak uvidíme čo sa z toho vyvinie.

basika
31. led 2009

Ja som tiež začala dávať Oscillo a už som preberala s Dr. že by som dala aj Imunoglukan sirup, sice je tam, že je až od 3 rokov, ale to kôli kiseline benzoovej, lenže tá je už vraj skoro všade... takže po 10. mesiaci môžem dať preventívne aj Imunoglukan sirup.

mywiel
31. led 2009

kvetinka oscillo pomoze aj na crevnu chripku a este aj Nux Vomica 9CH je na zvracanie a bolesti zaludka, kludne mu rozpust aj to do vody. 😉

kvetinka511
31. led 2009

Mywiel ďakujem. Stačí mu teda začínajúcej chrípke pol tubičky a potom zopakovať 2x3 v 6-hod- intervaloch?

mywiel
31. led 2009

Neviem v tom pribalovom letaciku je to napisané ako to brat aj preventivne... 😉
Nux Vomica pri zvracani kazdych 10min. pocas 1 hodiny a potom uz len 3x denne 3 granulky kym prejdu priznaky.

skalnicka
31. led 2009

ja viem, mozno sa opytam uplnu blbost, ale neda mi to...kojenecky vek je odkedy? od 28 dni a viac? v pribalovom je totiz davkovanie pre kojencov - rozpustit obsah tuby vo vode a podat v kojeneckej flaske...takze to mozu uzivat deticky cca od jedneho mesiaca? aj ja by som to prckovi(2,5 mesiaca) svihla, ale mam dost respekt, chcem si to najprv tu overit ze som to spravne pochopila... 😒

mywiel
31. led 2009

Homeo sa moze dat aj novorodencom nema vedlajsie ucinky, ten vek je tam kvoli gulickam aby sa nezadusili, ale ak ich rozpustis vo vode tak je to ok. 😉

kubaka
31. led 2009

skalnicko: to dávkování oscilla jsem psala nahoře - je zbytečné dávat celou tubu - jen naplnit víčko. Homeopatii vůbec někteří pokládají za šarlatánství, protože neobsahují ani molekulu původní látky 😉 - takže naprosto neublíží ani novorozencům. To je snad jediný přípravek, který jim můžete dát beze strachu. Pokud se pochybuje, že má vůbec nějaký účinek, tak vedlejší účinek nemá už vůbec žádný 😀
Na nás teda homeo zabírá, klukům jsem dávala na zuby a na kašel - na ještě nerozjetou chorobu je bezvadné to oscillo - pokud se nemoc rozjede, už je zbytečné ho brát a nechat nemoc proběhnout. Mám to od homeopatky.

levik82
1. únor 2009

ahojte,
my mame ist manzelovej sestre na svadvu o tri tyzdne a som z toho nekludna prave kvoli tej chripkovej epidemii ☹ Aj ked sice svadba nebude velka, ale aj tak je 30-40 ludi podla mna dost a mame byt ubytovani v hotely 😖 Co vy na to? Chapem ze sestra je sestra, ale neviem neviem - v chripkovom obdobi... Co poradite??? nejake mudre a rozumne riesenie prosim ☹ 😔 Dakujem

slnyecko
autor
1. únor 2009

levik,fu,tak neviem ako by som toto riesila,snad keby bol ktosi s malym na izbe,minimalny kontakt s ludmi a tak,a vy sa nadopujte nejakou prevenciou a ked pojdete za malym tak poumyvat riadne ruky...aj malemu zacni davat nejake cecko,napr cebion,alebo aj to oscillo

levik82
1. únor 2009

blba situacia, ja viem ☹ ale mne sa zase aj ta hotelova izba nezda nejaka ze "sterilna". predsa len ktovie kto v nej bol pred nami a tak ☹ nemam z toho vobec dobry pocit. ale to oscillo kupim zajtra... dakujem

slnyecko
autor
1. únor 2009

no mozno by pomohlo aj hned po prichode poriadne tam vyvetrat,a maly bude vo svojej postielke,nie?

levik82
1. únor 2009

nie ☹ v hotely v ich postely, nakolko aj doma spi so mnou v postely ☹

slnyecko
autor
1. únor 2009

tak by som to riesila ze by som si priniesla vlastnu postelnu bielizen 😉

levik82
1. únor 2009

uz som na to myslela. aspon taku co pod melho pojde 😉 aj ked sa mi tam teda vobec nechce ☹

petot
25. kvě 2009

Našim chlapcom (3 a 4,5) dávame vitamín C 500mg ráno, 250-500mg poobede (podľa kondície) žuvacie/cmúľacie tabletky, a k tomu multivitamín (A, B-komplex, C, D, E). Teraz začal starší smrkať, tak sme mu pridali. Treba veľa piť. Najmenšiemu, keď nás niečo obchádza, dávame cca 3x200mg.

Predtým vždy starší doniesol niečo zo škôlky a každé 2-3 týždne sme ho mali doma. Mladší to od neho väčšinou chytil, aj keď lepšie to zvládal a rýchlejšie vyzdravel (je menej očkovaný a zdá sa nám, že má lepšiu imunitu).

Ináč, s chrípkovou vakcínou som dopadol rovnako. 3 dni vysoké teploty a potom pol roka odrovnaná imunita. Nikdy viac.