Ako malého chrániť pred chorobami?

slnyecko
30. led 2009

Ahojte dievcata,mame 9 mesacneho Jakubka ktory chyti snad kazdu chorobu ktora prejde okolo,akurat teraz sa trosku pozbieral,a uz je tu chripkova epidemia...mam s toho panicky strach 😒 ako mam chranit drobca?mam mu nasadit najake vitaminy?chodit alebo nechodit von?alebo len vela vetrat?

slnyecko
autor
30. led 2009

nikto sa tu neboji chripky? 😠

patricia1971
30. led 2009

no bojíme, už sme ju aj dostali. Mám 2 väčšie deti, tie to nejako priniesli a teraz to mám aj moja malá. Trápime sa s teplotami, berieme aj prvé antibiotiká, takže asi tak, ja ti asi nepomôžem. Keď je to teraz tak rozšírené!!!!! Hlavne v BA....Ja som aj chodila von, aj vetrala, malá sa mi zdala odolná (mali sme totižto 6.1.črevnú chrípku, ona ju ale nemala) a prišlo to na ňu a dosť brutálne, teploty 39,3. A hovorí sa,že kojené deti sú odolné!!!! No to teda vidím, stále ju kojím a aj tak ochorela.....Neviem, čo je urobiť najlepšie, lebo dieťatko by malo chodiť von...No snáď ti niekto poradí....Ja by som asi vitamíny nedávala...Skôr nejaké ovocie....Držím päste, aby ste ostali zdraví... 😵 😵 😵 😵 😵

dara9402
30. led 2009

ja sa jej bojim jak cert kriza a najhorsie je ze manzel ju uz ma a mi mame doma 10dnove drobciatko ☹ chodi okolo neho ako bandita s plienkou na tvary ☹ a citim ze aj mna uz zacina skrabat v hrdle

slnyecko
autor
30. led 2009

No sak aj ja stale kojim a nic s toho,chory je kazdu chvilu 😝 a navyse teraz sme aj s manzelom chory tak neviem,snad je maly este chraneny tymi atb...

patricia1971
30. led 2009

no aj mňa šrábalo v hrdle a malú som bozkávala, čo som asi nemala, tak určite aj zo mňa sa to na ňu nalepilo. Lekárka mi povedala, že to je teraz chrípková epidémia a šíri sa strašne rýchlo. Asi netreba priveľmi bábätko bozkávať a dýchať na neho....

slnyecko
autor
30. led 2009

Teraz ani na navstevy chodit ani medzi ludi lebo tam sa to kruti,nakupne centra a tak... 😝 nech uz je aspon jar,potom bude uz dobre hadam

patricia1971
30. led 2009

no hlavne tie obchodné domy!!!! tomu sa fakt treba vyhnúť.... 🙂

mywiel
30. led 2009

Homeopatia Oscillococcinum 😉

slnyecko
autor
30. led 2009

myviel,to mozu aj deti?mas s tym skusenosti?

paola.o1
30. led 2009

Ahojte, ja som uz tu chripku mala, je to priserne, fakt som s nou ja mala velky problem a to niesom nejaka padavka 🙂 ale fakt je, ze styri dni som sa malemu vyhybala, mliecko som si pumpuvala a daval mu ho mangel, lebo si vzal 4 dni volna... kazdy den som zjedla fuuuru ovocia, hlavne vela kiwi, lebo dr. hovoril ze tam je snad najviac vitaminov. a nastastie, maly to nedostal, lebo tiez som sa toho strasne bala, mavam chripku kazdy rok, ale taku co teraz som este nemala☹

mywiel
30. led 2009

slnyecko ano aj novorodena, nemozes tym dieta predavkovat, homeopatia nema ziadne vedlajsie ucinky, bez problémov, moja mama je Magistra v lekarni. 😉 Ziadny strach.

mywiel
30. led 2009

Moja mala este nebola vobec chora, nam to super zabera celej rodine. 😉 Mozes to davat aj preventivne, a ak uz tu chripku mate tak po troch dnoch je po nej. 😉

mywiel
30. led 2009

Inac kojit mozes aj ked mas chripku a neberies antibiotika, chripka do mlieka nejde... 😉 🙂

lucxy
30. led 2009

aj ja smalou si davam to homeopatikummmm 🙂

kotenko
30. led 2009

No ja uzivam kazdy den sumivi vitamin C, kycham stale, ale nadcha u mna este neprepukla, klop, klop, klop.
Davam si aj minlititamin sumivy... a po kazdom prichode domov si umyvam ruky. hygiena je zaklad

mywiel
30. led 2009

Ano umyvanie ruk je velmi dolezité, hlavne pri tych crevnych chripkach, to su pliagy.... ☹

meleri
30. led 2009

ja se taky bojim..manzel byl tedkom nemocny, ale nosil na obliceji masku, a k malemu vubec nesmel. taky spal v jinem pokoji.my to s malym nechytli nastesti.
Me pomohlo to ockovani proti chripce, a taky jak to tu nekdo psal hodne vitaminu C, hlavne je v citronu. Bohuzel jak kojim, tak mel maly z toho citronu prujem, ale co se dalo delat, me vzdycky fakt citron uzdravi. staci vymackat jeden denne do litr a pul flasi a dobry..

mywiel
30. led 2009

Deti by som ale neodporucala davat ockovat, lebo vakcina je robena z typu chripky z minulého roku a nie vzdy chrani, ja som tu chripku dostala prave len ked som sa dala pred tym zaockovat, lebo chripkovy virus mutuje kazdy rok, takze tak chripka je kazdy rok ina.... 😅

patricia1971
30. led 2009

mywiel má v očkovaní pravdu, ja som sa tiež dala pred 4 rokmi zaočkovať a odvtedy som bola stále chorá. Takže deti by som určite očkovať nedala.... 🙂

jakoubka
30. led 2009

Tak jsem začala dávat preventivně Osccillo homeopatikum 🙂

slnyecko
autor
30. led 2009

Ja mam s ockovanim rovnake skusenosti pred par rokmi mna aj bracha dali nasi zaockovat a boli sme taky chori ako este nikdy 😝 deti by som ockovat nedavala.Asi pojdem kupit to osccillo

kasis
30. led 2009

Ja mam akurat doma od stredy manzela s chripkou. Ja s krpcom preventivne oscillicocinum uzivame,malemu som aj Cebion sirup zacala davat, plus vela ovocia, zeleninove polievky,cvikla domaca, kapusta,vela vetrame, von sme 2x denne, tato lezi v spalni, my sme cele dni v obyvacke a kuchyni. Muz sa dal v novembri zaockovat a takto to dopadlo unho, dufam, ze to dako zdolame a neochorieme. Ja s Matkom nie som zaockovana.

janeses
30. led 2009

Holky poraďte prosím...koupila jsem oscillo...ale nevím dávkovaní...je tam napsáno, že preventivně se to užívá jedna ampulka jednou týdně....takže celou vysypat do pusy jen jednou za týden? A jak to podávate dětem, taky celý obsah jednou týdně nebo méně? Díky moc

slnyecko
autor
30. led 2009

ozaj,ake je tam davkovanie?

kalo
30. led 2009

Jsou i nějaké vitamíny v sirupu, které podporují imunitu. Nevím už jak se to jmenovalo. Ale je to pro děti od roku 😉 Já preventivně cpu do malé víc ovoce...jabka, hrušky, pomeranče..do jogurtu, do kaše, samotné..prostě zvýšit příjem vitamínků...

mywiel
30. led 2009

Na podporu imuniti je dobra aj Arnica homeo granulky.

slnyecko to davkovanie je jedna tuba rano a vecer pocas troch dni cize to balenie ma 9ks tub. 😉

katka.m
30. led 2009

slnyecko: preventívne jednu ampulku týždenne a takému malému bábu rozpustiť v troške vody(ja to robím v striekačke) a dávať pred alebo po jedle asi tak 10 min. Také dávkovanie ako napísala mywiel je až keď už si chorá. A k tomu očkovaniu, my sa dávame očkovať každý rok a klop-klop sme boli OK. Tak dúfam, že aj toho roku nás to obíde.

womenne
30. led 2009

Ahojte ja som malym akurat včera kupila preventan Junior,a uživaju aj Biopron,a od alergie Zirtec,musim si zaklopat od maja ešte neboli chory čo je super na to že predtym rok maly každe 3tyždne laringrititdu a zapal priedušiek,po očkovani pneumok 23 im to prešlo klop klop klop a dufam že nadlho.
A budeme sa vyhybat spoločnym priestorom ako su nakupe centra teda dufam.
prečo neočkovat menšie deti?ved to odporučaju minule som sledovala relaciu s imunologom a on to odporučil len som prepočula vekvu hranicu.

bobulka34
30. led 2009

hlavne nechodit do velkych nakup. centier, vyhybat sa navstevam. Von pokial nema teplotu a nejaky silny soplik a kasel chod, ale len na pol hodku a ked nefuka. Ale nic nepokazis, ked len dobre vyvetras.
Nekurit v izbe kde spi alebo udrziavat teplotu 20 stupnov, radsej obliect na noc . Skus davat cebion