Ako zraziť dieťaťu horúčku zemiakom? Alebo citrónom?

laurakadlecova
17. únor 2013

Dcera ma 10 mesiacov a uz 4 dni ma vysoke horucky, striedam samozrejme paralen s brufenom atd, ale horucka sa dostavi hned ako prestane cipok ucinkovat. A je vysoka az do 40 stupnov. Dostala z nich uz aj hnacky, chcem skusit nieco ine a zabaly mi prijdu dost drasticke. Chcela by som vediet kam sa nanasaju a ako. dakujem

aannidze
17. únor 2013

Ahoj, čo viem, zemiaky sa prikladajú na dlane a plosky nožičiek. Skoré uzdravenie

veronikaka
17. únor 2013

Já jsem dávala mokrý-studený ponožky na nožičky a nebo zabalit do mokrýho ručníku celý tělíčko. O bramboru a citronu jsem neslyšela.

zvirka
17. únor 2013

Určitě ne zábaly, je to zbytečně stresující. Sprchovat vlažnou vodou, už voda o teplotě 37 stupňů srazí teplotu. Máme vyzkoušeno. Ať jste brzo zdraví.

kmotrice
17. únor 2013

u nás se chladí vždycky třísla, zamotám do ručníku zeleninu mraženou a vždycky nachvilku priložím, nebo dát do utěrek tvaroh, omotat nožičky a na to ponožky

garfie
17. únor 2013

U nás se dávají ponožky vymáchané v octové vodě-vyždímáš, nasadíš na nožky a přes to ještě jedny suché....teď syn taky bojoval dva dny-úplně stejné příznaky (a věk), pomohla večer vlažná sprcha a potom čípek....

monika6e
17. únor 2013

éterický olej modřín - funguje 100% - nejenže účinně snižuje horečku, ale zároveň léčí její původ. Je třeba dostat do těla modřín přes masáž plosky nohy a nártu. V nouzi je možné použít i jedli nebo borovici. Ale nefungují tak dobře jako právě modřín...

coxa
18. únor 2013

u nás se dává na nožičky tvaroh, vyschne a vezme horkost z těla