Alergie/atopie/ekzém, výsledky z alergologie negativní

eatygrenee
18. únor 2010

Ahoj, 🙂 🙂

zajímaly by mě Vaše zkušenosti. Bojujeme asi 3 měsíce s ekzémem(fleky po těle, nyní i po nohách), začalo to v pul roce v období prvních příkrmů. MUDr. si myslela že jde o atop. ekzem, poslala nás na alergologii na krevní testy a ty vyšly negativní.Dělaly je na ovoce, zeleninu, maso, vejce, mléko, prach, roztoče atd... ( já to tipovala na alergii na bílk. krav. mléka). Máte někdo obdobnou zkušenost? 😅

beruska2x
18. únor 2010

a v cem je problem? atopak muzete mit bez jakekoliv alergie prece... my ho mame od 3m kdy zadne prikrmy nemel, vetsinou to moc spojitost nema, je to vrozene - nas malej to ma po babi ktera ma lupenku leta... zkus spis popatrat v sirsi rodine
kazdopadne velke procento deti tento detsky prejde okolo 3 - 4 let...

eatygrenee
autor
18. únor 2010

no ale my jsme podle obvodní MUDr. atopici, ale podle alergologa a výsledků krevních testů jsme naprosto zdraví a atopici prý rozhodně ne! Ale ta vyrážka tam je...tak ted nevím

beruska2x
18. únor 2010

to ale nemusi mit alergii a muze mit exem, muj malej ma teda alergii na vejce ale citlive jsou na ne skoro vsechny exematicke deti, ale jinak bez alergii jen atopak... taky jsme meli testy "ciste" na alergologii se nijak neleci, neni s cim, proste je exematik..
s tim spise ke kozni nebo k vasi ale spise to jde o zklidneni, podivej se do tema Babske rady na atop...

zalezi jak moc to mate je dobry to zalecit nejakou mastickou - treba Locoid ma bezva ucinky a neni az tak "skodlivy" a pak udrzovat stav vhodnou kosmetikou a prirodnima vecma - koupat v oves. vlockach, otrubach, nekdo pouzav skrob - musis zkusit co vam sedne a nejlip pomuze...

eatygrenee
autor
18. únor 2010

to jsem již koukala. Ovesné vločky, otruby...to spíše jen zhoršili.My byly ale naprosto čisté do té doby než začaly příkrmy, proto všichni čekali, že z té krve vyjdou nějaké výsledky na ovoce, zeleninu, mléko nebo vejce. a vše ok

beruska2x
18. únor 2010

ale to bys musela delat testy skoro na vsechno, nektere deti se pry muzou osypat i z mrkve, brambor, kureciho...
to se muze projevit kdykoliv... fakt bych to zklidnila bud michanou masti od kozni nebo co ti da a pak jako s klasik exemem...

eatygrenee
autor
18. únor 2010

no ale my dělali testy na všechno, na všechno co kdy jedla!at ovoce, zelenina, maso, vejce, mléko,nic jsme nevynechaly a vše v pořádku, proto mě to překvapilo. Těch mastiček míchaných jsme zkoušeli již několik na kožním, i kupované..lipobaze atd.. Koupání v oves. vl, otruby, škrob..nejlepší zatím je pro nás snad balneum herbal a modrá indulona

beruska2x
18. únor 2010

tak proste nema alergii ale jen exem bud rada, vetsina detskych exemu pomine s vekem, u alergii je to horsi...

eatygrenee
autor
18. únor 2010

no asi ano. ale že to vyvolaly ty potraviny..A ted co jí dávat, ta kožní už asi taky neví 🙂

beruska2x
18. únor 2010

kozni vetsinou taky jen zkousi, to chce zkusit, kazdej ma nejakou jinou kombinaci co zabira.. to je tezky, fakt nekomu to pomuze a jinymu ne.. u nas to treba indulona zhorsila...
to musim vychytat asi sama 😅

dagina
19. únor 2010

Ahojky, Eaty, a tak nemáš třeba vyzkoušené která zelenina to mohla způsobit?? Přikrmovala jsi určitě postupně- mrkev, mrkev+brambor., mr+br+ brokolice např....., nebo se osypala už hned po mrkvi a bramboře?????? Nějak to zkusit hlídat, třeba si to piš co jí dáváš...., přesto že vám testy na zeleninu vyšli negativně, mě bylo naší mudrou řečeno, že u tak malých dětí nejsou testy úplně 100%, proto nás na ně ani neposílala, posílá na ně děti až kolem tří let.
Ovesná koupel naší malé také nedělala dobře, ani modrá indulona a vůbec spoustu doporučených mastí..., my s tím bojujeme od narození, přes léto byl trochu klid, ale jaro, podzim, zima děsběs 😖. Nám s největší pravděpodobností zabírají homeopatika, po nich se krásně pročistí, ale není to na stálo, no aspoň něco. Také krémy A- derma jsou dobrý, ten nám byl doporučen nedávno a velice překvapivé výsledky 😉.
Pokud kojíš, zkus zapátrat i tam, nezačala jsi jíst/pít něco co přetím ne?!

luthien.k
19. únor 2010

Dagi, nejen u malých dětí testy vyjdou negativně a přitom alergie evidentně existuje - jako například u mě. Po hromadě druhů ovoce, kořenové zelenině, oříškách atd. otékám a dusím se a z krve mi vyšlo co? No trošinku mrkev 😎 Takže to může u děťátka eatygrenee být alergická reakce typu nonIgE, která se z krve zjistit nedá a pomůže jen eliminační test - vysadím potenciální alergeny - čekám cca 14 dní - nasazuji postupně a zaznamenávám výsledky...
Eaty, viz IP.

dagina
19. únor 2010

Luthien, no vida. 😲

eatygrenee
autor
19. únor 2010

to jo. ale mi dávaly příkrmy postupně a prvně se malinko udělaly flíčky po mrkvi+bramboře. ted ji dáváme a už reakce žádná. přijde mi, že to měla po všem novém co jsme ji dali a nemůže být snad alergická na vše. pak jsem týden zkoušela jen kojit +kaše a uplně to zmizelo, začaly jsme jíst a objevilo se to znovu. zase jsme zkusila jen kojit+ kaše a už to nezmizelo a po těch kaších pak zase bylo naopak zhoršení, atkže fakt nevííím 😖

michamicha
28. led 2011

@eatygrenee koukám, že tu skoro rok nikdo nebyl 😅 já se teď chystám zkusit znovu mrkev, zkoušeli jsme jí před 2 týdny a asi na ní měl reakci (ale v té době jsem taky změnila prací prášek, tak to na 100% říct nemůžu), tak jí zkusím znovu a uvidí se 🙂

eatygrenee
autor
29. led 2011

michamicha : hodně štěstí a bojujte. My jsme zdravý 🙂