Alergie dětí na ATB. Může se objevit až po 2 dnech?

kordulky
1. srp 2009

ahoj chci se zeptat má někdo zkušenost na alergii na atb?malá má dva roky a ve stredu jsme dobraly augmentin duo a v pátek se osypala po celém těle ,myslela jsem že je to po švestkách ale dnes ráno byla oteklá tak jsme jeli na poho a tam my řekli že to je po atb je to možné že až za dva dny?jsem z toho v šoku.díky

andyalukasek2008
1. srp 2009

kordulky: jaká náhoda! založila jsi téma, které jsem plánovala též. Od čtvrtka Lukášek bere Augmentin Duo na angínu. Dnešní noc! Hrůza! Od včerejška průjem, volala jsem pediatrovi, říkal, že máme nasadit hylak, příp. smectu a vysadit vše další - počínaje probiotiky... V noci hrozný řev a průjmy jeden za druhým, během dne se to zlešpšilo, vypadá to, že ten hylak zabral. V příbalovém letáku jsou popsány jako nežádoucí účinky nevolnost, zvrazcení, průjmy, nadýmání, i kopřivka! No v noci trvat to ještě chvíli, jedu na pohotovost. Do toho malý nechce jíst, jedině kousíček rohlíku a mléko - já vím, kontraproduktivní, ale něco jíst přeci musí, pije aspoň něco málo, ale připadá mi, že čím dál méně. Dneska Augmentin už zabral, je mu lépe, ale sem tam si ještě uprdne průjmik... Mamky, máte s tím zkušenosti?
Jinak si myslím, že účinek ATB je obecně v tělíčku dlouho, ale až po dobrání za 2 dny? To jedivné ne? Předtím nic? Myslím, že otoky v tom letáku ale zmíněny nejsou ☹...
Asi pěkný humus budou tato ATB ☹...

kordulky
autor
1. srp 2009

Ahoj dnes odpoledne řpijela k sousedovi dcera je zdravotní sestra má dvojčata stejně stará a tak jsem se jí hned zeptala a ukázala martinku a ona mi povídala že atb jsou dlouho v těle a že kdyby jsme je třeba dostaly znova že se jí to objeví hned.jak jsme přijely z pohotovosti takjsem jí dala zyrtec a prednison co dostala a pak po spaní už tváře měla docela dobrý ale tělíčko ještě hrůza ☹ tak zas uvídíme zítra .Když byla menší tak brala ospen a nic tak opravdu budou humus.Chudák lukášek angína a ještě prujem ,když nebude jíst to nevadí a hlavně at pije to je duležité.My jsme minulých 14 dní měli afty a moc skoro nic nejedla ale pila ted to dohání tak se neboj.přeju at jste brzo zdraví

anezka14
1. srp 2009

Ahojte
nemam sice dieta vo vasom veku, ale ja som na ATB alergicka uz od detstva.Ziadny doktor to nezistil, ale ked som mala desat rokov, tak ma postipali osy a vcely a strasne som opuchla.¨Dr mi predpisala silne ATB a ja opuchla este viac, a keby sa to nezastavilo, tak tu dnes nie som. Opuchlo mi hlavne hrdlo a nemohla som dychat.Odvtedy ziadne ATB. Vraj sa daju predpisat i ine lieky.No neviem, ci na anginu pre babo tiez.
Ja vlastne pisem iba preto, ze som to zazila, a je to pekny hnus.Lukaskovi drzim palce, pretoze viem, ako mu je
😢

andyalukasek2008
2. srp 2009

kordulky: ahoj, tak jak jste na tom dneska?
Lukášek konečně spal celou noc 😵 , ale ráno měl v plínečce stejně zase průjmík... Zítra hned volám pediatrovi. Je to divné...
Lukina má ke všemu již třetí ATB ☹, ale na ty dvoje předtím nic, proto mne to tak děsně vylekalo...

kordulky
autor
2. srp 2009

Ahojky tak zas nic moc má všude červéné flíčky nejvíce zadeček a nohy ale i chodidla a dlaně na rukách nevím jestli ráno se to o něco nezlepší tak sní zajedu k naší mám strach aby to nebylo něco jiného ☹ teplotu nemá ani rýmu nic ale přece když dostane léky na alergii tak zaberou ale mě se zdá že opravdu nic moc nevím možná jsem nedočkavá ale zítra nastupuji do práce a doma sní bude manža a tak bych moc si přala aby byla zdravá.andy jako u nás první atb nic a ted tohle 😒

andyalukasek2008
2. srp 2009

Hm, divné je to. Určo ráno běžte k dokotrce/ovi. Pak napiš co říkali, ju? Jsem zvědavá.
Já tam ráno též půjdu. Lukina má sice už aspoň nějakou chuť k jídlu, spapal mrkvičku s rýží, hurá, ale zase se pokakal. Šíííleně se v plínečce oprudil, můžu umývat pod tekoucí vodou každé přebalčo a je to čím dál horší ☹. Dokonce se mu ta opruzenina v jednom místě sloupla kůže, no jak ten pláče a musí jej to bolet! Bobánek můj... Nechala bych jej lítat bez plíny, ale má angínu, tak přeci jen nechci riskovat zhoršení stavu...

ennys
16. únor 2014

Ahoj holky,mám dotaz.Moje Emička(8měsíců) dostala Antibiotika Augmentin Duo,2ml po 12hod.Musela to brát 9dní.Až 7den s toho dostala průjem a jenom si prdne už je něco venku :/ Včera večer to měla na posled,ale dneska má furt průjem.Máte někdo zkušenost s tím?Po jaké době přejde průjem?Moc děkuju za odpovědi 🙂