Alergie dítěte na Hipp. Setkali jste se s tím?

janulkavi
26. zář 2008

Ahoj všem,
chtěla jsem se zeptat, zda jste se někdo setkal s alergickou reakcí dítětě na výrobky Hipp, konkrétně na kaši?
My jsme včera zkusili naši první kaši před spaním. Malému je šest měsíců a koupila jsem mu mléčnou kaši Hipp na dobrou noc, banánovou. Ihned po jídle dostal velmi silnou alergickou reakci. Zrudly mu oči, naskákala mu kopřivka, začal chrčet a dávit se. Velmi to překvapilo nejen nás, ale i lékaře na pohotovosti, protože jsme byli přesvědčeni, že značka Hipp patří k těm nejlepším pro děti. Nechci tu Hipp hanět, to vůbec ne, s ostatními výrobky máme výrobnou zkušenost, jen jsem se chtěla zeptat, zda se někomu přihodilo něco podobného, nebo jestli jsme ojedinělý případ.
Díky za vaše příspěvky.
Jana

alishia
26. zář 2008

Ahoj, nam se nic takoveho nestalo, protoze sme zkouseli zatim jen ryzovou kasi od nutrilonu a to sem mu pridala jen jedn u odmerku, ale byt tebou tak uz mu to nedavam. chudinka malej. bych asi v te chvili byla pekne vystrasena.

daluri
26. zář 2008

Ahoj, já si mysílm, že to nebude tím, že to je od té nebo jiné značky...Asi bys měla začít nejdříve tou rýžovou než nějakou s ovocem!! Navíc to mohla být alergie i na lepek, nebo ten banán, ale to spíš ne...

kopcik
26. zář 2008

ahoj. my jsme sice ještě nevyzkoušeli žádné kaše, ale prozkoušeli jsme snad všechny UM, co jsou na trhu a nejvíce nám vyhovuje právě Hipp. každé dítě je samozřejmě jiné, ale přikláním se k názoru daluri. že určitě nejdříve vyzkoušet obyčejnou rýžovou bez příchutí.

janulkavi
autor
26. zář 2008

Asi jsem opravdu měla začít tou rýžovou kaší. Ale když na trhu je teď takové množství a druhů všelijakých výrobků, že se v tom člověk trochu ztrácí. Na téhle kaši je napsané, že je vhodná pro děti od 4.měsíce, tak jsem nějak automaticky předpokládala, že mu na půl roce nebude vadit.
Než zkusíme znovu kaši, určitě se půjdu poradit k paní doktorce. Díky za vaše názory.

andulka4
26. zář 2008

Mléčnou by v žádném případě nemělo ještě jíst. Já jsem omylem taky koupila tu mléčnou a blil z toho celou noc a nakonec jsme skončili na pohotovosti. Bohužel blije ze všech skleniče a ze všeho kupovaného :( Takže vařím. Děti si ale moc dobře pamatují a protože ví že s toho blinkal nechce mi už ani otevřít pusu když se kněmu blížím se lžičkou :(

lu777
26. zář 2008

no ono ty kase s prichutema, to je v podstate smes chemickych aromat 🤐

urcite bych zacinala tema nemlecnyma a bez prichuti a bez lepku... ono tam sice pisou od 6 mesicu, ale neni kam pospichat, lepek staci davat od jeden az tri mesice pozdeji.... vetsina udaju o veku co vyrobci uvadeji, tak je spis od kdy Nejdriv se ta ktera vec muze dat........

v mnoha kasich oznacenych od 6. mesice je lepek a mozna ma malicky alergii na nej ??

jinak ja to delam tak, ze davam kasi bez prichuti (ryzova, kukuricna, jahlova) a do toho tak kazdy druhy den pridam trochu namixovane zeleniny nebo namixovaneho ovoce.... takze mame jeden den treba ryzovou kasi s mixnutym bananem, druhy den cistou jahlovou kasi, treti den jahlovou kasi s mixnutou cuketou...
a naprosta spokojenost, neni duvod davat chemicke prichuti, alespon ne takhle brzo, ja jsem proste proti, protoze diteti to nic neda, jen ho to zatezuje chemikaliemi...

daluri
26. zář 2008

No my taky ještě s kašemi nezačali, dr říkala, že není kam spěchat, že malá váží víc než dost a nepotřebuje je, jen kdyby se v noci budila, což se budí, ale zatím vystačíme s kojením. ALe začátkem listopadu mám sraz ze základky, tak jsem si říkala,že týden před začnu s tou rýžovou, snad ji bude chutnat.
Já se právě i v jiné diskuzi ptala na ty kaše, že tím,že kojím, že bych chtěla takové kaše, kde se přidává jen voda..no tak mi právě radili tu rýžovou..
A Lu to je dobrý tip, jak píšeš, že do nich přidávaš ovoce, hned to má jinou chuť, takže to pak taky budu dělat

daluri
26. zář 2008

Jo a do té jáhlové a kukuřičné se taky přidává jen voda?

amina
26. zář 2008

A nešlo o alergii na BKM? Možná jsem to přehlédla, ale do té doby jsi kojila, nebo už jste zkoušeli různá UM? My měli podobné reakce na různá mléka, ale na některé zase vůbec špatně nereagoval. Testy však prokázaly docela zásadní alergii na BKM.

romankav
1. říj 2008

K výživám od Hippu: taky jsem si myslela, že vzhledem k tomu, že obsahují bio zeleninu, patří k těm lepším.. jenže pak jsem zjistila na skleničce v obsahu zeleniny (jednalo se o nějaký mix s brokolicí), obsahuje kravské (čili ne kojenecké upravené) mléko. To je alergen, který se dětem má dávat až po roce a tam to bylo ve výživě, kde bylo napsáno od 4.měsíců. Takže vždycky si přečtěte SLOŽENÍ výrobku, aby tam bylo napsané mléko KOJENECKÉ a NE KRAVSKÉ (nebo smetana apod).
Nedávno jsem koupila též banánovou kaši od Hami a synovi po tom bylo dost špatně...pak jsem si přečetla složení a pochopila jsem (barviva a konzervanty). Kaše od Nestlé tohle nemají a synovi se po nich špatně nedělá.

hlavinka
1. říj 2008

To je tedy sila, clovek by vazne cekal, ze bio Hipp bude super a oni tam cpou mleko. O konzervantech u Hami ani nemluvim. No, holt budeme muset cist a cist (ale kolikrat je to tak malickym pismem, ze to moc precist nejde, pritom jde o dulezitou vec) 😒

kristi
1. říj 2008

asi spatna sarze, nebo proste mu v tom neco vyvolalo alergii, chtelo by to zjistit, co presne to zpusobilo.

my pijeme mliko Hipp a jime sklenicky Hipp a nikdy jsme teda zadny problem nemely

kitty68
1. říj 2008

romanka dite do jednoho roku nesmi mit kravske mleko jako napoj ale muzes ho pouzit pri vareni

taky si nemyslim ze mel reakci na hipp

zkusila bych ryzovou rozmichanou v mlice co pije normalne

alishia
1. říj 2008

jezis vy s tim nadelate....hami se vam nelibi, hipp se vam nelibi, tak varte. Aby to vydzelo, tak tam hold nejaky ty veci, co se vam nelibi budou, jinak by to nemohlo stat na pultech tak dlouho. A to ze koupite bio mrkev, neznamena ze je opravdu bio. takovejch deti na tom vyrostlo a vy se v tom furt budete stourat, ze je tam trocha soli, trocha tamtoho...no to nema cenu resit.) tak ctete a ctete.

schwarzovka
1. říj 2008

alishia: 😉

romankav
7. říj 2008

alishia: kdyby ti dítě začalo chrčet a dávit se, tak by tě asi humor přešel... 😒 podle mě je to hodně důležitý, co budeš dítěti dávat jako příkrmy. A nesnášim řeči typu: "taky jste na to vyrostli a nic vám není.." no jo, jenže tenkrát nebylo prostředí tak příšerně znečištěné, kuřeta narvaná antibiotika, o rychlené mrkvi plné dusičnanů ani nemluvě...

alishia
8. říj 2008

romankav : kdyby se mi dite po necem davilo, tak mu to podruhe nedavam, to je docela logicke, ze? nekdo ma treba alergii na orechy, a jsou proto spatny??? tady se rozhlasuje ze v hami nebo hipp (uz nevim) je trocha soli, a jak je to priiiiiserne, no a co, ze tam je? kdyz potom bube diteti blbe, tak mu das neco jinyho, ale jsou miliony deti, kterym to vadit nemusi. takhle akorat matete maminky, ktere se chystaji na prikrmy. Jinak k tomu ze driv nic nebylo, to je pravda....ale ted je toho tolik, ze stejne nevis, co je nejlepsi, takze si na tom porad stejne jako driv. A ja zas nesnasim matky, ktere to prehaneji. mam napad zaloz si zahradku a farmu a tam pestuj a chovej.)

alishia
8. říj 2008

jinak si nemysli ja to taky ctu a studuju, co je pro syna to nejlepsi, ale nehodlam resit kazdou slozku v tom obsazenou. kdyz mu to chutna a nic to s tim nedela, tak je to asi v poradku ne?

romankav
9. říj 2008

Jasně, že neřeším každou složku, ale pokud tam jsou možné alergeny, které se dětem do 1 roku vůbec podávat nemají, tak to určitě není v pořádku a každý by si to měl rozmyslet, jestli to dítěti dá nebo nedá.
Ano, někdo má alergii na ořechy, ale ta reakce vypadá trochu jinak na půlročním nebo na tříletém dítěti. A taky alergie není, že ti je po něčem "blbě", může to bohužel vypadat i jinak.
Hmmm.. zahrádku bych si založila, kdybych k tomu měla podmínky...Zatím mi biozelenina z obchoďáku stačí..

alishia
10. říj 2008

romankov : ja vim ono je to tezke kdyz na sklenicce od jahodove presnidavky je napsano od 4. mesice...a nektere matky, ktere nemaji cas brouzdat po netu a nevedi, ze jsou to alergeny to miminkku daji...jednomu diteti to nemusi udelat nic a druhemu to muze vyvolat alergii. Na toto je treba davat pozor, ale myslim si ze treba na hami a hipp svacinkach nemuze byt nic tak skodliveho, aby nektere maminky tady z toho delali horor. ja zpocatku byla dost zmatena, prototze sem tady vsechno cetla, a kazda matka vychvaluje svoji znakcu a ostatni pomlouva...a co chudak prvorodicka? ta ma ve vsem bordel jako sem mela ja 😒

landrea
14. pro 2011

nam sa okolo pusinky urobili cervene flaky a vyrazticky, po spapani tej kae.ale po case sme prisli na to ze , baban nam robi take divy.
mlieka hipp bio a babylove bio sa super umiestnili v teste greenpeace

majaru
13. lis 2014

Tak se musim připojit. Je to asi 10 dni cojsem synovi 7 mesicu, dala na večer tu samou kaši.. Malej naštěstí snedl jen 2 lžičky, pak to nechtěl. Já se divila, protoze do ted jedl všechny příkrmy. Sla jsem ho tedy dokojit. On se ale zacal strasne skrabat v obliceji a usich. Zrudnul a otekal. Usi mel jak Mach. Okamzite jsme volali záchranku. Nez přijeli tak jsme ho udržovali. Po těle měl všude červený boulicky. Chudák. V nemocnici dostal rychle kortikoidy. A zustali jsme tam. Ted litame po alergo a čekáme az budou výsledky z krve. Co vime, tak banán to nezpusobil. A vy jste na to prisla co to vyvolalo?

katyxq
13. lis 2014

@majaru já bych tipovala alergii na bílkovinu kravského mléka - https://www.modrykonik.cz/alergie-na-mleko ... testy z krve jsou neprůkazné (i když pokud byla reakce rychlá, možná něco ukážou, ale spoléhat se na to nedá)
A nebo reagoval na pšenici, pokud ji doteď neměl - víc info https://www.modrykonik.cz/potravinova-alergie a rady a zkušenosti ve skupině o potravinových alergiích https://www.modrykonik.cz/group/2161/