Alergie na lepek. Jak ji poznám?

kulimka
10. srp 2009

Ahojky chtěla jsem se zeptat jak poznám, že je dítě alergické na lepek? Má s tím někdo zkušenost? Malému je 11 měsíců.

dvojka
10. srp 2009

U nás bylo podezření na nesnášenlivost lepku.
malá(první dcera) měla průjem,atopák.
Zjistí se to odběrem krve a nevim jestli budu plkat,ale když nám dělali výtěr,tak doktorka říkala že už z toho výtěru by bylo něco znát.

blandik
10. srp 2009

já jen vím, že existuje celiakie (celoživotní a dědičná- chybí tuším enzym na štepení) a pak alergie na lepek - a u té je velká šance, že vymizí, pokud se dostatečně dlouho lepek nepodá (tak jako vejce, BKM...u malých dětiček). Je-li to alergie - pak se zjistí z krevních testů, ale myslím, že existují i jiné druhy alergií (ne jen ty zjistitelné z krve) a ty se dají zjistit je elmiminačně expozičním testem - dá se potravina a ta způsobí potíže (něco z následujícího: průjem, ekzém, osypky, krev ve stolici, dušnost) a pak se potravina vysadí a ony potíže zmizí. Pak i když rozbor krve na alergii nepoukázal - je nutno se lepku a jakékoliv alergizující potravině vyhýbat a nepodávat.

andy80
10. srp 2009

Kulimka. Většinou dítě neprospívá, trpí průjmy, bolestmi bříška.

kulimka
autor
10. srp 2009

Aha, tak děkuji. Měl takovou světlejší stolici tak jsem měla strach, ale spíše to bude asi z jogurtu, než z krupice. 😅

tygrous
16. dub 2010

A může být alergie na lepek u plně kojeného dítěte?

tygrous
17. dub 2010

Tak jsem už asi sama naša odpověď 😅 . Lepek se prý změní tak, že při přestupu do mléka by alergizovat neměl 😉

zdamik
24. dub 2010

Ahojky 🙂,potřebovala bych poradit,jestli některá můžete...Na půlroční prohlídce nám paní doktorka zjistila,že je Míša anémický (nedostatek železa) a že to může být důsledek alergie na lepek. Dr mi řekla,že mu mám dávat dětské piškoty a žužlat rohlík,abychom případnou alergii na lepek zjistili co nejdříve.Pár dní jsem mu je dávala,ale teď všude čtu,jak je to pro 6ti měsíční mímo škodlivé a že se z toho naopak alergie může vyvinout (i na pytlíku s piškoty je psáno - pro děti od 3 let).Takže nevím,co dělat...dávat mu piškoty a pečivo s lepkem a nebo nedávat...? Nemáte s tím některá zkušenost?