Alergie na mléko-co mohu koupit místo mléčných výrobků?

maudn
22. črc 2013

Holky, jelikož v tom nejsem zběhlá, a pár dnů vím, že syn (15měs) má alergii na mléko (zatím jen po telefonu, vyjádření nemocnice zašle za dny či týdny, konzultace s odborníkem bude nejdřív na podzim- dle volných termínů), tak bych potřebovala poradit, co mohu synovi vařit, respektive,co koupit. Pokud máte někdo zkušenosti, tak mi prosím pošlete odkaz přímo na výrobek a případně, kde se dá koupit, zatím jsem zkusila rýžové mléko, ale chci se zeptat, jestli ho můžu zahustit solamylem, abych z toho udělala nějakou máčku. Pak jsem našla ovocnou dřeň v tescu, v DM jsem se ptala, ale krom mléka (sojového a rýžového) prý nic nevedou, pak jsem se chtěla zeptat, jestli mohu koupit kaši SINLAC, prý je vhodná pro alergiky na mléko, mám koupit i nějaké speciální mléko a dávat ho pít synovi ?
prosím o další typy, moc moc díky

P.S. taky jsem zjistila, že téměř vše mléko obsahuje a skoro do všeho se přidává smetana, hlavně, když jsme byli odkázáni na krmení v restauraci, jak jste se s tím popraly?

hojda
22. črc 2013

Ještě je prý mandlové mléko. S tím rýžovým bych to u vás asi taky nepřeháněla, rýže hodně staví, nebo už je kakání ok?

andy80
22. črc 2013

Hledej výrobky od AlproSoya - používali jsme po Salmonele, kdy syn nesměl téměř rok mléko. Jinak tady:

http://gfcfdieta.blogz.cz/2008/05/17/mleko/

jadie
22. črc 2013

A nemůžete ani kozí mléko? To obsahuje jinou bílkovinu než kravské.

zuzikajdicek
22. črc 2013

Sojové prý není dobré!!! Kozí ne! ani ovčí! jsou tam podobné bílkoviny atd...

jjaninas85
22. črc 2013

My máme taky alergii.Kupujeme mleko v lékarně Nutrilon Alergy Care.A kupuji nemléčné kaše.Pozor i na maslo...

martinatrnkova
22. črc 2013

Jestli je na UM, pak kup Nutrilon Allergy care. Může veškeré nemléčné kaše (není jich moc) a mícháš je do toho Nutrilonu. Kozí mléko se nedává, je velice podobné kravskému, stejně tak jako ovčí. Místo mléčných výrobků dávám sojové (pokud není alergie na soju), rýžové, mandlové a oříškové dezerty (pokud není alergie na oříšky a mande). Jinak má podle gastroenterologa Jiřík denně sníst 120-150g masa, 2x týdně 80g ryb. Ohledně "náhrady" mléka se nezmínil vůbec. Pokud pije UM, aspoň 200ml denně, měla by být denní dávka pokrytá. Jinak můžeš napsat @katyxq , @luthien.k a nebo se přidat do skupiny Vaříme a nakupujeme pro potravinové alergiky https://www.modrykonik.cz/skupina/2161/detail/ ... jinak zkus hledat po internetu, protože v 90% ti doktor neřekne, co smí a co nesmí, co dávat a nedávat ... předpokládají, že to znáš

katyxq
22. črc 2013

Přijd za námi do skupiny Vaříme a nakupujeme pro potravinové alergiky, tam najdeš tipů dost a dost 😉, sóju neber (hodné alergiků na BKM reaguje nebo časem začne reagovat i na sóju, plus sójové mléko není nic zdravého), se sójou je příbuzný i karob (svatojánský chléb, cca třetina alergiků na BKM reaguje ii na něj, takže kaši Sinlac nebrat, navíc tahle kaše kromě karobu obsahuje i spoustu cukru, nic dobrého pro střeva, o jejichž zdraví by měli alergci pečovat dojnásob), tak by bylo dobré, alepsonň dočasně nedávat hovězí maso. A samozřejmě čiśt složeni všeho, co sní, je-li na UM, tak musí být plně štěpené (Nutrilon allergy care, Nestlé althéra) a nebo vyrobené z volných aminokyselin (Neocate, Alfamino), pije-li jich jen 1-2dávky za den, tak levnějši a neumělé řešení jsou rostlinná mléka.
Např. v DM mají od Alnatury reis drink (rýžové mléko, jelikož je mu víc jak rok, tak už může verzi obohacenou vápníkem) a taky hafer drink (ovesné). V obchodech zdravé výživy najdeš jiné značky rýžových a ovesných a jiných mlék (mandlové, lískooříškové, špaldové, jahelné, rýžovokokosové a jiná) - Oatly, EcoMil, Isola (ale bacha, v některých je karob). Taky můžeš doma dělat konopné a nebo makové mléko (recept mám v albu Šárčino mlsání, pokud se nepletu, pak mám článek Bezmléčné svačinky, tam najdeš pár tipů).
V restauraci se dá obvykle vybrat něco vhodného a dořešit to s obsluhou (chodím tam, kde s tím nemají problém) - kuřecí, lososový, veřový steak, brambory/foccacia/rýže, zeleninový salát, grilovaná zelenina, špenát na olivovém oleji apod.
Ješttě hodím odkaz, kde všude najdeš mléko a jeho složky http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/bezmle... (s tím, že by bylo vhodné vysadit i tu sóju).

bronco79
24. čer 2014

Malá má také alergii a AE. (mléko, vejce, rajčata, rýže) Ráno stále snídá Nutrillon Alergy care, dávám jí k svadčině ovoce nebo přesnídávky, piškoty, kukuřičné lupínky, sojový jogurty. K obědu frčíme na zelenině, občas řízek, pečené kuře, sekaná atd. K večeři jáhlovou nebo pohankovou kaši od Nominalu. Jáhlovou používám i na zahušťování. Ze sladkého sušené ovoce, dýňová semínka a čoko 70% - neobsahuje mléko. Máslo si sama přepouštím nebo kupuji v Globusu Burro chiarificato, to se dá i mazat, voní a chutná po másle. Klasické ghí máslo je spíše na vaření. Jinak jsme zkoušeli kozí i ovčí produkty, ale reagovala mi. Ještě pozor na vejce, cca 50% děti s al. na mléko mívají i al. na vejce. Nám třeba nevadí v piškotech, ale na kapání do polévky můžu zapomenout.