Alergie na mléko, pšeničnou m. a vajíčko. Poraďte

bucenka
3. říj 2008

Včera přišly výslledky z alergologie a bylo potvrzeno,že můj půlroční syn Kubíčekje alergický na tyto potraviny,taky ořechy...od skoro 2 měsíců trpí na AE,chodili jsme po kdejakých léčitelích ,doktorech až jsem se sama dostala na alergologii,i bez doporučení a díky bohu za to..!!
Kuba byl už v takovém stádiu ,kdy jsme vstávali po 20 minutách,zcela vyčerpání,rozškrábany do krve,ale i přesto se smál 😢 a mě srdce pukalo.Plakal,když už byl hodně unavený a já se přiznám,že jsem plakala s ním.Konečně jsme se teda dostali na alergo,vzali mu krev a stěr z ekzémku...po dlouhých 14 dnech nám bylo včera oznámeno,že jsme alergici na kr.mléko,celé vejce,arašídy a pšeničnou mouku,mám ihned vysadit příkrmy a začít držet přísnou dietu a uvidíme jestli se to nezlepší.Přestože jsem zdravotník jsem úplně naměko jak to všechno zvládneme a budu rády,když mi nějaká mamča co se s podobnou dg. setkala poradí.Navíc máme v ekzémku stafylococca aurea a tudíž máme i atb,proto máme podávat lactobailky a probiotika,doufám ,že bude někdy časem snad líp.

nissanek
4. říj 2008

bucenka, to je mi moc líto, že máte takovýhle trápení, člověk by si přál, aby ten blebej AE měl radši on sám. My jsme už z toho venku (pomocí homeopatik) a ani jsme to neměli v tak dramatické formě jak popisuješ, ale stejně to byl očistec. Máme alergii na BKM, jinak nic. Bohužel ta dieta je nevyhnutelná a větší problém bude asi stou pšeničnou moukou, ta je opravdu všude. Náhrada je kukuřičná, rýžová, žitná,...ale potraviny z nich většinou tak dobře nechutnají. Snad jen zkoušet péct třeba chleba doma. Jestli kojíš, tak úplně stejnou dietu musíš držet taky. Já jsem se chtěla o potravinových alergiích chttě dozvědět co nejvíc a dost mi pomohla knížka od pana primáře Fuchse z Bulovky, dá se koupit tady http://www.adela.cz/alergie/ a tam je všechno dost dobře vysvětlené. Jinak jsou tady diskuze o alegii na BKM
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
a taky o atopickém ekzému
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Jo ještě jsem si uvědomila (a to taky píše pan primář v té knížce), že ten AE nemusí vůbec souviset s tou alergií na potraviny. Oni to podle těch testů nedokážou zjistit, jestli je příčina ekzému zrovna ta potravinová alegie... 😒
no moc jsem ti asi neporadila, ale stejně držím palce

bucenka
autor
4. říj 2008

nissanko,děkuji moc.Knížkujsem si už objednala,poradila mi jí sestřička na alergo.tak by měla dorazit do týdne.Mě právě zajímá jak ty potraviny všechny nahradit ve vaření ,pečení no prostě v běžném jídle a jak si zvykonout,právě proto jsem toto téma založila.Na Ae jsem taky chodila koukat,ale na tu o kravském mléce diskuzi ještě né,tak to taky omrknu,zatím moc děkuju.Já taky pevně věřím,že se jednoho hezkého dne zbavíme aspon toho ae...příjemný víkend 😉

deminka
9. říj 2008

ahoj bucenko, já mám 11měsíčního syna šimona. Ae trpíme od 1,5 měsíce. v 5 jsme byli na alergologii a tam nám vyšla alergie na vejce, dělali i na mléko, na jednu složku alergický není ale zbylé složky neudělali. tak nám doktorka dala pro mě bezmléčnou dietu, takže půl roku už nepiju mléko, nejím jogurty ani sýry, a ani malý nic takového nesmí. navíc máme do roku u malého dodržovat bezlepkovou dietu, takže žádné rohlíky a nic takového. kaše můžem jen rýžové a bezmléčné. lepek budou testovat v roce i to mléko znovu, tak jsem zvědavá. už se to ale blíží, jdem tam 22.10. navíc má malý oslabenou imunitu..z ovoce taky toho moc jíst nemůžem, leda tak jablko, banán, švěstku a hrušky.
takže vy jak čtu máte alergii i na lepek.tak to je fakt síla..já se toho taky děsím..a co vám pomáha na ten ekzém? co kortokoidy, používáte?

bucenka
autor
11. říj 2008

Ahoj Deminko,tak přímo na lepek nejsme testovaní,ale pš.mouku jo.Taky půjdem až v roce na další testy,zatím máme stop příkrmům a jestli začnem tak vše z rýže nebo sóji.Kortikoidy jsem použila 2 x moc je používat nechci,ale když už nevím kudy tak musím.Jinak používám kosmetiku od Hádka,ale ted nám dala známá na zkoušku penaten a zdá se to být lepší.Jen musím více promašťovat,nesedla nám vazelína,tak promaštuju krémy od eucery s 5% ureou.Držím palečky at 22.10 dopadne vše na 1 a co ekzémek???papa

amina
11. říj 2008

Bucenka, Deminka,
je to síla. A to já byla nešťastná "jen" z alergie na BKM a vejce, se stydím. Naštěstí veškeré příznaky po vysazení zmíněného odezněly, tak jen čtu etikety, hlídám pojídané potraviny, vařím spešl a peču domácí rohlíky. I tak je to ale dost otrava, neb mám velkého jedlíka a uspokojit jeho chutě a neustálý hladík je náročné.
Držím palce, ať se situace stabilizuje a veškeré budoucí výsledky se lepší.