Alergie na potraviny a ekzém, máte zkušenost?

pavlabu
13. únor 2013

Ahoj,chtěla bych se zeptat jestli máte někdo podobné problémy jako my.Náš Adámek ve 4 měsících dostal meningokokovou sepsi, naštěstí bez následků.Nyní se u něho projevil atopický ekzém(vypadá to na kočku) a aby toho nebylo málo , začíná se u něho projevovat alergie na ovoce.
Zajímalo by mě jestli máte někdo zkušenosti s ekzémem a alergii na potraviny?

zuzi82
13. únor 2013

@pavlabu Co se týká alergií, tak řeším podobné problémy. Starší syn měl ekzém po kakau, takže vše čkololádové a kakaové jsme museli vyřadit. Ořechy a ryby jsem vlastně zkusila poprvé až loni na podzim. Naštěstí se mu ekzém teď přestal dělat a může vše bez omezení. Před rokem a půl jsme byli na alergologii a dr. říkal, že mnoho ekzémů u malých dětí do třech let vymizí a u nás to naštěstí asi platí a doufám, že už se ekzém neobjeví. Horší je to s manželem. Ekzém má asi od patnácti let a poslední dobou se to spíš zhoršuje vlivem stresu v práci, nevyspání, prachu v práci a podobně a před vánocema se mu k tomu přidala silná alergie na jídlo. Jakmile sní něco, co mu způsobuje alergii, okamžitě se mu objeví kopřivka na celém těle a svědí ho to a k tomu se mu zhorší ekzém. Na alergologii je objednaný na konec března, ale nevěřím, že by mu nějak moc pomohli. ☹

datela
13. únor 2013

@pavlabu Ahoj,taky tento problém,bohužel,řešíme,ale naštěstí úspěšně.Už rok půl téměř.Klidně se zeptej na cokoliv 🙂 Klidně i IP

kacenka1111
13. únor 2013

@zuzi82 A na alergologii jste se objednala sama, nebo pres pediatra? dekuji...

Taky mame - abkm, mozna??? na lepek, a par potravin. Drzim palce.

zuzi82
13. únor 2013

@kacenka1111 Na alergologii nas poslala dr. Hlavním důvodem, proč nás tam nakonec poslala, byli neustále červené oči na jaře. A nakonec se tam zjistila alergie na bílek a zvýšená citlivost na lepek, žloutek a mléko. Nicméně teď jsme bez problémů. Chce to se fakt těm alergenům vyhýbat a u nás ekzém taky ovlivňovala kvalita spánku. Přeju vám, ať je to brzy za vámi. 😉

kacenka1111
13. únor 2013

@zuzi82 aha, u nas tedy muj seznam potravin nejak nezabral...no tak drzim pesti🙂 snad to u nas taky bdue dobry, nakonec jsem si vydundala gastro

aneta0707
13. únor 2013

@kacenka1111 vy mate potvrzenou alergii na lepek od doktora? 😲

katyxq
13. únor 2013

@pavlabu u nás je to BKM (bílkovina kravského mléka) včetně hovězího masa a sója, ze zečátku reagoala ekzémem, ale teď reaguje silně v trávicí soustavě (průjem, koliky, hleny a nitky krve ve stolici).
Můžu jen doporučit postupy Věry Zíkové - http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-... (na tom samém webu v sekci potravinové alergie najdeš i to, kde je a není např BKM - http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/bezmle...)

kacenka1111
14. únor 2013

@aneta0707 prave nemame, doslova jsem si vynundala zadanku od detsky, i jsem ji kvuli tomu muela zmenit, si myslela, ze si vymyslim i s abkm! ted jdeme 19. na gastro, tak se uvidi, treba to byl jen nejaky jiny problem ( v coz doufam )...ale zatim podany lepek nic moc, tak proto...udelaj pry zatezak, ae tak lepsi tam, nez doma aby se neco stalo...

aneta0707
14. únor 2013

@kacenka1111 to jo, at to dobre dopadne. Mala byla taky na, estech na bezlepkovou a nastesti se nepotvrdila. Nakonec ji zjistili alergii na suseny mliko... takze celou dobu ji ublizoval nutri

kacenka1111
14. únor 2013

@aneta0707 aha a jak to probihalo?

aneta0707
14. únor 2013

@kacenka1111 namvsechno z krve a delala to detska

kacenka1111
14. únor 2013

@aneta0707 a v kolika to delala?

aneta0707
14. únor 2013

@kacenka1111 okolo pul roka, kdyz se ji nezdalo, ze ma mala porad prujmy ☹

pavlabu
autor
15. únor 2013

@datela ahojky,mohla bych se zeptat jaké krémy apod používáš? U nás je nejhorší, že malej neni vůbec očkovaný, musíme se vyhybat jakýmkoli nemocem. A nyní ten problém s kočkou, mají ju přítelovi rodiče.Takže když tam dojedeme všude chlupy a všude kočka a já na mrtvici.Oni se kočky nezdají, protože je na prvním místě.Alergii na jejich kočku už postihlo čtyři lidi, ale nikdo to nepřiznal,.Nyní až já a je jasný co z toho asi bylo. 😖

kacenka1111
15. únor 2013

@aneta0707 to je zajimavy! a nase rekla, ze si jednak vymyslim a pak ze ej to normalni,...na vsechno, na osypani, proste na vsechno...tak jsem sla k druhy a ta mi rekla, ze to ta prvni udelala dobre, ale gastro jsem si vydundala....pritom jsou to obe uznavany doktorky...ta prvni mi rekla, ze mi testy nikdo neudela...nechapu

datela
15. únor 2013

@pavlabu Jj,s těma kočkama to znám taky,ale naštěstí ji nemáme blízko.Ale musíme se též vyhýbat.A když něco řekneme,tak oheň na střeše!A nejhorší je,že sama babička má z ní potvrzené těžké bronchitidy.Máme o ní fakt strach!Já miluju zvířata,ale nic se nemá přehánět.No,jsem nějak odbocila 🙂 Já jsem vyzkoušela kosmetiku snad za 6000Kc a nejlépe se mi osvědčilo:Koupat co 3 dny jen v čisté vodě,pokud je ekzem horší,tak vodu prevarit ve velkém hrnci a nic do ní nedávat.Pokud je ložisko červené s pupinkama,tak nám 100% zabral tekutý pudr připraveny kožní (ke kožní můžeš sama bez zadanky,ale pozor!je dobré natrefit na dobrého a ne na toho,co hned ti hodí kortikoidy ode dveří!),vyhýbat se kortikoidum-problém nevyřeší,jen potlaci a pak se objeví znovu horší,pak se mi osvědčila na červené ložiska bez pupinku Nivea SOS,na suché místa A-Derma Exomega nebo obyčejné doma skvarene sádlo,ale vše nanaset v tenké vrstvě do vstrebani-když je silná,tak kůže nedycha a problém se zhoršuje,poté nosit bavlněné oblečení,nejlépe bílé nebo světlých barev,prat v prášku bez fosfatu a parfemu napr.Norit Sensitiv a dvakrat machat,dobry je místo Fenistilu dávat 2x denně Roibos čaj-je od Apotheke Dětský roibos(Je dobrý,když je horší ekzem uvarit velký hrnek tohoto čaje a dát do vanicky a nebo jím ložiska červená potírat)..Je toho dost,tak klidně se ptej,rada poradím 🙂Třeba je dobre dávat probiotika,poctivě dávat Vigantol a zvýšit příjem vápníku.A hlavně zjistit alergeny v jídle,okolí atd

aneta0707
15. únor 2013

@kacenka1111 oni testy nerady delaj, protoze jsou to drahy vysetreni. hlavne na tu bezlepkovou, to taky nejdriv nechtela, ale musela, protozemanzelovy sestry ji maj. muj tata mi pak vysvetloval, ze to nejak musej doktorky doplacet ze svyho rozpoctu, ale tomu moc neverim. hlavne ty starsi doktorky si myslej, ze si rodice vymejslej a jsou hysrericky ☹

kacenka1111
15. únor 2013

@aneta0707 presne to je muj pripad, doktorka starsi a takhle no...byla jsem svedkem, kdy maminka za ni prisla, ditko melo neco s nohou, jako davalo nejak nohu, uz nevim rpesne - a povida - to je asi taky normalni,co pani doktorko a ona, no to je normalni, ani se na to nepodivala...☹ jinak je hodna, ale vsechno je normalni a my jsme hystericky matky☹ na abkm mi doporucila Bebu - otocim krabici a napis jako krava s vykricnikaa - nesmi se pouzivat pri abkm...takze nic moc ...no jdu na to gastro...heled, a ono teda jde to poznat i z krve? myslela jsem, ze se musi delat biopsie - ne teda takhle malym detem...ze ta krev neni tak prukazna

aneta0707
15. únor 2013

@kacenka1111 nejdriv se dela krev a kdyz vyjde pozitivni, tak posilaj na biopsii... manzelovi to delali v lednu taky z krve

kacenka1111
15. únor 2013

@aneta0707 aha, proc mi to teda odmitla udelat, resp poslat? protoze by to musela platit???? to snad neni mozny☹ jinak diky za info, ta nova me strasi pobytem v nemocnici, 4 dny zatezak☹ chudak, ma ty streva uplne na maderu posledni dny, furt zvraci a kajdi☹ a brutal koliky k tomu

aneta0707
15. únor 2013

@kacenka1111 nevim, jestli je na tom takhle, tak bych sla na pohotovost, rekla zeto trva dlouho a doktorka s tim nic nedela. ze se bojis a jestli ty testy nemuzou udelat. jestli mas takovou doktorku, tak bych ji asi zmenila, precejenom jde o zdravi detete, ne jeji pocit...

kacenka1111
15. únor 2013

@aneta0707 uz jsem ji zmenila a ta me sice na gastro poslala, ale mela u toho ty samy kecy, teda trosku lepsi a jala se hrozen obhajovat mudru...ze mi preci psala nejaky mlik atd

pavlabu
autor
15. únor 2013

@datela Moc dík za rady.U nás bude problém hlavně ta kočka, kůli který by se fakt zblaznili.Zakázala jsem tam malýmu jezdit, takže mě za to odsoudili.Rodiče taky zvířata mají, ale ne doma.U přítelových rodičů má kočka přístup všude, leze nám do postele, leze malýmu do korbičky, apod. Oni se tomu smějí, jak kočička malýho hlídá, ale mě do smíchu není. Oni nechají vlést kočku na stůl, na linku, prostě všude.Vždycky odjíždíme chlupaný jak veverky. A když dodstal poprvé tu alergii, tak jen řekli, že to neni možný.Po pár týdnech, až jsme se toho zbavili(mazali jsme pudrem), dostal alergii kopřivku z jahodové přesnídávky a před pár dnama z hrušky.Od tý doby co jsme rodiče nenaštěvovali, tak ekzém nemáme.Oni nám pořád říkají, že to na tu kočku už mohlo odeznít, ale já to nechci zkoušet. Nevěřím tomu.Nyní mají přijet, ale opět si dovezou kočku na sobě.

aneta0707
15. únor 2013

@kacenka1111 ach jo, asi se znaj a chodej spolu na kafe, jinak si to neumim vysvetlit 😀

kacenka1111
15. únor 2013

@aneta0707 😀