Alergie na pyl u malých dětí. Jak jste poznaly?

anet_98
17. kvě 2022

Ahojky holky,

Syna (1,5roku) už skoro týden trápí rýma a kašel. Nemá žádnou horečku a ani zvýšenou teplotu.
Už dva dny pozoruji, že když přijdeme z venku, tak má i zarudlé slzící očíčka. Neustále mu utírám a odsávám nudle (má je úplně žluté). Kašel už se zlepšil, ale stále dávám kapky na vykašlávání.

Může to být spojené s alergií? Popřípadě, co můžeme vyzkoušet na ulevení?
Můj i přítele brácha jsou alergici a jaro je pro ně utrpení.

Děkuji za veškeré rady.

ondul
17. kvě 2022

Sestra ma alergii a nikdy nemela zlute, zelene nudle, vzdycky to je jen voda, za chvili ma kapesnik durch.

veritanas
17. kvě 2022

@anet_98 alergická rýma nebývá hlenová, většinou průhledná a Vodova.

lovemusicsun
17. kvě 2022

Já mám s pylovymi alergiemi poměrně bohaté zkušenosti. Sama jsem alergik, v dětství jsem měla těžkou alergii na pyl prach roztoče, teď v dospělosti už je to jen forma sené rýmy. Dcera má teď 4 roky a poprvé začala vykazovat známky alergie na pyl, tak to aktuálně řešíme.
Vodová nudle je pro alergii typictejsi, ale může být i žlutá nebo krvavá nudle. Zajděte za mudr, předepíše minimálně Aerius sirup a uvidíte jestli to pomůže. Letos je prý pylu o hodně víc a dělá problémy i lidem, kteří alergii běžné netrpí.

radecka1
17. kvě 2022

@anet_98 Pokud má rýmu a kašel teprve týden a má žluté nudle, tak to vypadá spíš na nachlazení. Pylové alergie nejsou u kojenců obvyklé, spíš až v pozdějším věku. Rýma a kašel u dětí může trvat i pár týdnů. Dala bych Serimar s mědí a odsávala.

vendelinka08
18. kvě 2022

@anet_98 ano může, dcera teď byla na elergologii, a nikdy ji neteklo z nosu, ale rovnou zadni hleny , takže pak nasledoval kašel. Měl to tak i syn, takže proto jsem šla misto ORL rovnou na alergo. Ale nevím, jestli takto malé dítě testují. Každopádně projevuje se to u každého jinak. Mam alergiky všechny děti. Manžel a jeho rodina jsou alergici všichni.