Alergie na pyly. Může mít příznaky i doma?

ivt
22. čer 2009

Když má někdo alergii na pyly tak kýchá a teče mu z nosu venku, když je někde poblíž nějaká rostlina, rozkvetlý strom, pole nebo má tyto příznaky i doma, i když poblíž nic není?

aponchie
22. čer 2009

malicka ma na pyly plisne a roztoce a pcika i doma

grisgot
22. čer 2009

ivt..i doma..protože si pyly nosíš z venku domů na oblečení nebo ve vlasech. Já mám hrůznou alergii na rozkvetlou trávu a doktorka mi doporučila, když přijdu z venku, tak se mám celá osprchovat, i vlasy umýt. Ale není to moc technicky možné s prckem..někdy stačí omýt obličej..

janulazaynab
11. črc 2009

Ahoj,
já mám alergii od ledna do podzimu a je mi úplně jedno, jestli jsem venku, doma, v autě nebo někde ve sklepě.. 🙄 Jediné, co mi pomáhá, jsou tabletky, co mám vždycky u sebe, takže když už nemůžu vydržet, dám si tabletky a čekám, než to přejde.. Stačí jeden měsíc, než si zvyknu na to množství pylu, max. si dám kapky do očí při červenání, ale pak už je to celkem pohoda 🙂
Horší je to s kocoury - vím, že mám na ně strašné alergie, ale když se po dlouhé době milostivý kocourek uráčí mít mazlivou náladu, prostě nejde odmítnout a mazlit se s němi musím, akorát si potom musím vždycky umýt ruce, dát kapky a pořádně zlikvidovat všechny chlupy z oblečení.. 😉

kubaka
11. črc 2009

syn má pylovou alergii a je fuk, jestli je venku nebo doma. Létají vzduchem, nosíme si je na sobě. Jediné,l co pomůže je, když odjede z města a změní vzduch=složení pylů. Teď byl čtyři dny pár kilometrů za Prahou a přestal. Na víkend je doma a zase smrká.