Alergie na vejce. Mohla by být? Máte zkušenost?

stazina
24. únor 2010

Ahoj, tohle téma ,jsem tu nenašla, tak pokud je, budu ráda, když mě na něj odkážete...

Od půl roku jsem začla s příkrmy, dr. doporučil každý týden od 7měsíce 1x žloutek do polevky..za začátku jsem dával trochu, pak jsem přidávala půl žloutku a nakonec celý dvou porcí...Minulý týden se mi Románek pozvracel...asi tři hodiny po polívce...myslela jsem , že to byla jen střevní chřipka, enbo tak něco....dneska jsem dala opět polívku se žloutkem a opět tři hoiny po jídle všechno vyzvracel..asi hodinu zvracel, než ze sebe všechno dostal....a začal zvracet ze spaní.... ☹
Nemáte s tím některá zkušenost? Mohla by to být alergiee na vejce? Nebo jsou pro něj třeba jen hůř stravitelné a proto zvrací? Už je teda ozhodně dávat nebudu a poradím se s dr. zajímaly by mě ale vaše zkušenosti ..:děkujuu

editah222
24. únor 2010

Vejce je alergen, i když se spíš uvádí jen bílek. Ale třeba děti, které mají atopický exem nebo v rodině nějakou alergii mají mít vajíčka až od 3 roku. Tohle jsem dnes vyčetla z "chytré" knihy 🙂

beruska2x
24. únor 2010

my mame alergii na vejce, na bilek i zloutek, vime to od roku kdy nam delali testy... nase alerkolozka rika ze vejce je tak siny alergen ze ho nedoporucuje detem vubec do 3 let..

jinak ti asi moc nepomuzu, me malej nikdy nezvracel, mel z toho kozni problem - udelala jsem mu nudle do polivky (asi mesic pred tema testama ☹ ) kde toho vejce neni tolik a sloupalo se mu cely bricho, normalne z nej odpadavaly kusy kuze tak 0,5x0,5cm
no byla jsem vydesena co se deje... pak mi to po vysledkych bylo jasny, hodne jsem to mazala Leciderm masti a v poho bez nejakeho zasahu Dr, proste se oloupal...

nevadi mu vejce v pecivu, v babovce napr a tak - proste hooodne tepelne upravene ale varene, michana, palacinky, polivkove zavarky nesmi....

beruska2x
24. únor 2010

kazdopadne pokud mas takove podezreni tak bych vejce nedavala a vyloucila ze se mohl pozvracet po necem jinem a nechala si udelat test, pak se od toho odviji i treba ockovani, takze mi to prijde dulezite...

schwarzovka
24. únor 2010

malej má taky alergii na žloutek i bílek, u žloutku měl reakci taky jenom kožní (nemá tu alergii moc silnou a v pečivu mu nevadí), jinak bílek nikdy neochutnal, ten má zakázaný i tepelně zpracovaný (pečivo a tak, jak píše beruska)...alergii má velmi silnou

ale, co jsem slyšela tak hodně maminkám alergické dětičky po žloutku zvrací...tak bych si zašla na testy 😉

stazina
autor
24. únor 2010

Děkuju moc..já jsem totiž alergička, navíc astmatička...dr. to ví, ale u vajec mi říkal, že akorát bílek at nedávám,a le žloutek , ž e můžu a doporučoval ho...no, tak asi ne...
Já sem si ted uvědomila, , že když jsem si dala vejce já,( kojím ) tak kluci pak taky byli takový nevrlý...takže to asi bude ono.
JInak na ty testy můžu s malým už ted? Nebo se čeká třeba až na rok?
Já se hledala něco o tom na netu a píšou tam, že když je v dětství alergie na vejce může to vést v pozdějším věku na průduškové astma.... ☹ tak doufám, že to po mě brouk nezdědil...jInak kožní projevy neměl...
TAk uvidíme, zatím díky

schwarzovka
24. únor 2010

myslím, že když o ně požádáš, že ti je dr. nechá udělat...je to odběr krve a může je udělat i jenom pediatr, nemusí tě posílat na alergo 😉

schwarzovka
24. únor 2010

určitě řekni, že máš podezření, ať ti je nechá pro malýho udělat...hlavně, když to budete mít potvrzené a byla by tam třeba i alergie na bílek, tak to dr. vždy před očkováním připomeň....ať nedopadnete jako my 😉

beruska2x
24. únor 2010

no vejce bych nedavala, nic tim nezkazis a s testy se domluv s Dr, ale rekla bych ji to, pokud ji ma nemel by byt ockovan na MMR, chripku, kliste (i kdyz to se prckum nedava, ty 2 posledni) ty vakciny maji zakla z nejake vaj. bilkoviny a deti mivaji zle reakce...

jak jsem domluvena s nasi Dr ze to nechyme zatim byt a ve 3 letech udela testy znovu (tyto alergie vetsinou bud vymizi nebo se zmirni alespon) a pak uvidime i mi rikala ze ma i decko nezaockovane a nic se nedeje do skolky ho vzali....
a i tak to musi byt s hystaminiky... dava se to v 15m tak si na to dej pozor... 😉

beruska2x
24. únor 2010

nam to napsala reflexnim fixem do zdrav a ockov. prukazu 😉

radka.m.
24. únor 2010

stazina-možná ani nemusíte mít alergii na vejce,jenom je to vejce prostě těžké na žaludek a každý ten žaludek máme holt citlivější na něco jiného,můj starší syn-je mu 9,tak vajíčka nemůže doted,pokaždé se po nich pozvrací,nakonec jsme došli k závěru,že vejce je fakt těžší na žaludek a jeho žaludek to gholt nepobere,s ničím jiným problém nemá 😉

schwarzovka
24. únor 2010

beruska záleží na doktorovi, náš to totiž ani asi nevěděl, že ho nemá očkovat 😠 ...páč jsme se před píchnutím bavili o výsledcích z alerga 😠 😠

stazina...na to fakt pozor, kdybych to tenkrát věděla... 😔

schwarzovka
24. únor 2010

alergie to třeba být nemusí, ale je lepší to fakt pořešit z dr., páč to pak už kvůli tomu očkování může být nebezpečný... 😉

beruska2x
24. únor 2010

hm tak to nae hned... i mi sama navrhla hned tohle reseni, ze si z toho nemam delat hlavu ale je fakt ze ja to vedela taky dopredu... 🙂

ale mozna je to jen citlivost zaludku jak pise radka, prala bych ti to 😉 jistota je jistota....

beruska2x
24. únor 2010

neni doktor jako doktor no 😔

stazina
autor
24. únor 2010

Zkusím to pořešit s dr a uvidím.... s tímočkováním by mě to teda vážne nenapadlo, díky...
Vajíčko dávat už rozhodně nebudu....další pokus už nepotřebuju.....však on se bez něj určiět obejde...
Jj a moje mamka mi taky říkala, že to třeba je jen citlivost žaludku...tak se uvidí....díky

schwarzovka
24. únor 2010

ať to má Románek v pořádku a všechno nejlepší Matýskovi k svátku 🙂

crca
25. lis 2011

Holky trochu to oživím 😀 jen se chci zeptat,zda se může projevit alergie na bílek-myslím opravdu jen bílek tak,že po jídle měla červené tvářičky a nad pusinkou jako kdyby vypila červený džus z flašky 😅 je to asi dva co mě pomáhali loupat vajíčka,Máťa snědl bílek jeden,Míša ta stihla dva-podotýkám,že jsme do teď žádnou alergii neměli a nemáme ani v rodině,ale dojedla to,pak si odběhla do obýváku a asi za půl minutky ani ne přiběhla zpátky a já na ní koukám jak jojo co to má za fleky na tvářích a nad pusinkou,do večera to zmizelo a nic jiného se jí nedělo. 😅