Alergie rodičů a kojenec. Projeví se u kojence?

anke
9. pro 2008

Ahoj, nenasla jsem tema, tak oteviram nove - at me admin pripadne smazne, kuji.

Ja mam ekzem, alergii pylovou i potravinovou a astma, manzel lehkou alergii a ekzem.
Mam par dotazu:

Mate nekdo uz zkusenosti,ze by se alergie u kojence uz projevila?
- u nas uz lehce ekzem vystrcil drapky, ale mazeme od malinka Excipialem po koupani, tak zatim jen v podobe lehce zdrsnele kuze na par mistech

Jak zavadite prikrmy?
- my mame 8. mesicu, zatim jidelnicek nijak obsahly a dnes me sestra presvedcovala, ze mame dat zloutek driv jak v roce a treba jogurt bily taky drive nez na roce ...

Jak jste postupovali, dodrzeli jste vsechna pravidla?

Delate kasi s UM HA nebo radsi s materskym mlikem?

A vubec jake mate zkusenosti?

Diky.

kam.zyk
15. črc 2009

Missymici: jaký typ bílých krvinek měl zvýšené a jaká hodnota?

Můžeš se zeptat mě 🙂

Jinak, 3 stupňový režim zavádění příkrmů je jeden z možností, jak zavádět příkrmy rizikovému, popř.atopickému dítěti (jeden či oba rodiče atopici). Jiný způsob je: zavádět vždy po 5 dní jednu potravinu, sledovat případné reakce, pak najet na další potravinu.

Potraviny, které nejsou v 1. roce vhodné:

Všechny druhy citrusových plodů, kiwi, ananas, kakao, mango, fíky, rybíz, angrešt, maliny, jahody, ostružiny,ořechy a různá semínka, cukr, med, javorový sirup (když chcete dětem sladit tak jen Glukopurem), rajčata, celer, paprika, ředkvičky,kyselé zelí, sušené luštěniny, řeřicha, bazalka, exotická koření (vanilka, kari, skořice..), lepek, vejce, mléko a mléčné výrobky, ryby (i sladkovodní), hovězí maso, sůl. A samozřejmě dávejte pozor na různá hotová jídla a polotovary, aby tyto složky neobsahovaly.

Pokud dítě prospívá, tak by maminka rizikového dítěte měla plně kojit nejméně 6 M, dle WHO je kojení doporučováno pokud možno až do 2 roku věku , při nedostatku mléka se doporučuje náhrada vhodným umělým mlékem (jiné slouží pro prevenci alergie na BKM – HA formule, jiné pro léčbu alergie na BKM – úplné hydrolyzáty, např.Nutrilon allergy care, popř. až na aminokyseliny naštěpený Neocate). Nemléčné přípravky podávat pokud možno až po 6. měsíci života. I pokud rizikové dítě reaguje normálně, tj.neatopicky, soju, citrusy a pšeničnou mouku zavádět nejdříve po dosažení 1 roku života, po 2. až 3.roce zavádíme kravské mléko, vejce, ořechy a ryby.

Pokud dítě reaguje atopicky během kojení, je potřeba nalézt alergenní potravinu (buďto alergo testy, nebo EET tetst v domácích podmínkách, je to spolehlivější) a nastolit vhodný dietní režim bez této potraviny (popř.potravin), stejně jako v případě , pokud má dítě atopické projevy až po ukončení kojení .

kam.zyk
15. črc 2009

PS: Missymici: přečti si základní info o atopii, tj. jeden z mých článků

http://www.rodina.cz/clanek7034.htm

vlastní zkušenost mám taky, dokonce mě vedla k studiu oborů, které se mi teď moc hodí, když se starám o polyvalentně alergickou dcerku (ale jsme úplně v pohodě, bez AE, hrdě hlásím 🙂 )

kacamura
13. dub 2010

ahoj možná už ste to tu probírali, ale nechce se mi o číst celé... jsem alergik a ekzematik a manžel ekzematik... malej zatím vypadá dobře ... jsou mu 4,5 měsíce...ale chtěla jsem se zeptat tedka na jaře mi to začne počítám koncem dubna začátkem května... beru zirtec a loni jsem dostala ještě inhalátor a symbicort (kortikoidovej inhalátor)... můžu na tyhle prášky a inhalátory normálně kojit????

kam.zyk
13. dub 2010

Kacamura: ano, můžeš.

kacamura
13. dub 2010

tak děkuju 🙂

berenika39
14. dub 2010

učitě můžeš, měla jsem stejné léky, symbíka a zirtec, kojila jsem s tím ještě asi 2 měsíce, jsou to léky, které mi předepsal lékař, věděl, že kojím. mmch, symbicort mi moc pomáhá 😉
a třeba budeš překvapená,každý je jiný, ale mě celé těhu i kojení asi 5 měsíců nic nebylo, sezona nesezona, tak držím palce.

luthien.k
14. dub 2010

Zaj-mave, mne alerg-l-g d-p-ruc-l nebrat n-c, jen v n-uz- nejvyss-... 😕 (s-rry, chyb- m- na klavesn-c- p-smenka 😀 )

kacamura
14. dub 2010

já to měla právě loni úplně nejhorší asi do července jsem nebrala nic a když už jsem se opravdu dusila tak jsem zašla na alergologii a k mému obvyklému zirtecu jsem vyfásla ještě ty dva inhalátory... tak jsem zvědavá jak to bude letos no a dík 🙂