Alergie rodičů a kojenec. Projeví se u kojence?

anke
9. pro 2008

Ahoj, nenasla jsem tema, tak oteviram nove - at me admin pripadne smazne, kuji.

Ja mam ekzem, alergii pylovou i potravinovou a astma, manzel lehkou alergii a ekzem.
Mam par dotazu:

Mate nekdo uz zkusenosti,ze by se alergie u kojence uz projevila?
- u nas uz lehce ekzem vystrcil drapky, ale mazeme od malinka Excipialem po koupani, tak zatim jen v podobe lehce zdrsnele kuze na par mistech

Jak zavadite prikrmy?
- my mame 8. mesicu, zatim jidelnicek nijak obsahly a dnes me sestra presvedcovala, ze mame dat zloutek driv jak v roce a treba jogurt bily taky drive nez na roce ...

Jak jste postupovali, dodrzeli jste vsechna pravidla?

Delate kasi s UM HA nebo radsi s materskym mlikem?

A vubec jake mate zkusenosti?

Diky.

womenne
10. pro 2008

erika ale mne to potvrila aj alergoliogička naschval som sa divala do karty mam u doma bo sme boli v nemocke tak ja už neviem.napr.moja alergologička mi kazala take veci že som dostavala každu chvilu zachvaty ked som šla na kontrolu smalymi tak ma vyšetrila a zhrozila sa,takže každy lekar radi ine stym som sa už zmierila.Malemu mi na rengene povedali že ma zapal pluc potvrdil to aj chirurg a detska sa zhrozila že nie žiaden zapal nema iba virus preto vracal,prosto pomyleli sa ☹
alebo na rizikovej poradni nam v jeden den povedali že maly su super,krasne napreduju nemali ani korig.vek prosto všetko dobehli a vten isty den nam v druhej v Martine povedali že nikdy nebudu chodit su na tom zle vynadali aj mne že snimi cvičim len 3xdenne 😠 ked somto počula skoro som odpadla riadne im nadala a nikdy sa tam nevratila chodila somlen do ZA.a nemylelai sa maly su uplne ok klop klop klop 😵

erikasadek
10. pro 2008

womenne mas ty stastie, nezavidim ti, tak sa riad svojim rozumom a instiktom, materskym, ten ta bude mozno viac davat dobre rady ako vsetci dokopy... 😉
ja sa nevyjadrujem, k alergologom v mojom rodnom meste som rada, ze uz tam nie som....
tam ma odpisali dali take diagnozy, a take lieky, ze uz som mala byt podla tejto alergologickej spicky uz davno mrtva,
uz 15 rokov zijem , super, a astmu nemam nikdy som nemala...
takze asi viem si predstavit tvoj uzas nad tymito diagnozami... 😉
vela stastia mam pocit ze budes potrebovat.... 😉

womenne
10. pro 2008

teraz neviem či si mysliš že robim niečo nespravne alebo to zle chapem????

erikasadek
10. pro 2008

women, nerobis nic, zle, len postup lekarov okolo teba je strasny, no nemas stastie......
naozaj nic zle tym nebolo myslene.... 😉
teda ten ako pises, ten ti hovory toto a ten druhy ta zrusi, ze to tak nie, je.. jeden protireci druhemu... to ma hneva na tomto postupe a urcite aj teba... 😉

womenne
10. pro 2008

erika ale to je všade nielen unas,bola tu jedna diskusia kde nechceli operovat babo a v zahraniči v pohode.

erikasadek
10. pro 2008

ja viem na slovensku su , ine praktiky, lekarske, nevravim ze su zle,..... a tu su zas ine... tiez maju svoje hlody, ale neako sa lepsie citim tu, ako ked som bola doma... 😉

berunka
29. led 2009

ahojky maminky nemate nahodou nektera zkusenost s reakci miminka na cokoladu kdyz je plne kojene?jak by se projevilo kdyby mu vadila kdyz prejde do mlicka?male je 7 tydnu a ublinkava.je mozne ze je to uz reakce na cokoladu?

anke
autor
29. led 2009

berunka ahoj, u nas se to teda neprojevilo, ale kamaradcina holcicka mela alergii na cokoladu, co snedla pred kojenim a projevilo se to vyrazkou ... zkus cokoladu na cas vysadit a uvidis, ale nemyslim si, ze by se to projevovalo ublinkavanim ... nektera mimca ale jsou ublinkavaci sama o sobe - pry jde nejak o to, ze jeste nemaji vyvinutou tu zaklopku mezi jicnem a zaludkem ... kazdopadne tim vysazenim nic nezkazis

anke
autor
1. únor 2009

ahojte, zase sem lezu a chci se zeptat potencionalnich alergiku - jak to mate s vyrobky, do kterych je pridano vejce? ja varim testoviny bezvajecne, v rohlicich vajicka nejsou, ale co treba susenky? jsou i nektere bez vajec, mleko v nich trochu je, ale co uz nadelam, kdyz mu chci trochu neco doprat ....

surynka44
3. únor 2009

Ahoj já mám lupénku a alergii na luštěniny, manžel má alergii na prach a pyl... dětský doktor mi řekl, že je velká pravděpodobnost že malá bude alergička, ale že úplně jisté to není, takže nezbývá nic jiného než doufat 😀

jmalko
22. dub 2009

ahojky, poradíte mi prosím někdo co můžu jíst když kojím a malému prý vadí lepek (má z něho silnou vyrážku). Prý vysadit výrobky z bílé pšeničné mouky a co dál? Předem děkuji.

anke
autor
22. dub 2009

jmalko: a to vysazeni kazal doktor? tak zkus zatim vysadit jen ty vyrobky a uvidis, jestli to bude stacit a zlepsi se to ... zas asi nema cenu nejak drasticky omezovat svou vyzivu - zkus vysadit proste to, co malemu vadi ... si teda myslim, nejsem zadny odbornik

spis se zeptej doktora, jak pak se zavadenim prikrmu - jestli HA dieta a zkouseni uz od zacatku, ale na to mate jeste docela cas 😉

soanpe
22. dub 2009

jmalko
existuje bezlepkové pečivo,a spoustu potravin, tak místo obyč kupuj bezlepkové potraviny.Glubus má velký výběr a dokonce i uzeniny má bezlepkové 😉

evicka7
23. dub 2009

ahoj, tak já astma, ekzém, spousta alergií, otec dítěte alergie na zvířata, prach, sluníčko? (z jara jak vyleze mu naskáčí boláky)
s bílým jogurtem jsme začli po 7. měsíci, kaše kupujeme rovnou mléčné,
hočička má sem tam suchý flíček - předzvěst atp. ekzému, ale mudra i alergoložka se shodly, že to zatím nemáme hrotit a jen ji promašťovat, že na kortikoidy je času dost
ale jedeme už od pěti měsíců na fenistilu, protože co jsem na zimu vysadila antihistaminika a nepřecházejí holčičce skrz mm, tak má pořád rýmu

lentilka11
23. dub 2009

nám má alergoložka doporučila nezavádět lepek před dovršením jednoho roku (u dítěte, já jím stravu s obsahem lepku) - jde o dozrávání imunitního systému, víc detailů o tom nevím, jen to, že ne každý pediatr/alergolog tuto souvislost uznává..mně ale nepřipadá jako velký problém do roka dodržovat bezlepkovou dietu, minimálně to ničemu neuškodí (leda se tím oddálí odhalení coeliakie, ale to mi taky nepřijde jako problém, spíš naopak..)

kaše kupujeme nemléčné, moc je neděláme - jen když nejsem doma, a to z odstříkaného MM, případně máme v záloze HA bebu (prý ji děti snášejí nejlíp, je údajně ze všech HA UM nejméně hořká)

k tomu excipialu - děcku se po tom ekzém na tvářích ještě zhoršil (sama jsem alergická na kde co, vč. éterických olejů, takže to asi zdědilo 😝 )

soanpe
23. dub 2009

Excipial je hodně silný,je v něm urea a ta může dost dráždit.Taky jsme ho vyřadily.U těch olejů. éterické jsou syntetické oleje,jen pro vůni.Asi si myslela silicové.U těch je potřeba být zvláště opatrná a dodržovat nízké koncentrace, např do lázně na 1vanu se do 1dcl mléka nakape 4-7kapek oleje,rozmíchá se to s mlékem a pak terpv do vany. Jak je známo voda a olej má jinou hustotu, tudíž se nesmísí a plave na vodě. V mléce se rozmíchá a spolu s vodou vytvoří emulzi. Při nedodržení tohoto míchání se může stát,že 100% koncentrace ojeje se dostane přímo na pokožku a může vám vyvolat velmi silnou alergickou reakci. Jediné dva oleje,které se smí použít neředěné je tea tree a levandule.
Vše pečlivě ředit. Něklik let jsem přírodní oleje prodávala,tak už mám ledaco vyzkoučené. U heřmánku je to tak,když je olej z květu,je to alergen ze zelené části rostliny se riziko alergie zmenšuje

lentilka11
23. dub 2009

jj, myslela jsem silicové 😅

susik77
23. dub 2009

baby, my sme obaja s mm alergici-ja mam atop. ekzem, mm sennu nadchu. mala mala v 5.mes. cely mesiac cerstvu krv v stolici, nic jej nezistili v nemocke, alerg. testy ale nerobili. teraz asi 2 mesiace tiez ma po jedle take cerv. fliaciky v kutikoch ust. myyslite, ze to moze byt alergia? pod kolenami ma tiez ekzem...

jmalko
27. dub 2009

anke: omlouvám se, ale dřív jsem se na net nedostala, takže ... doktor nám vyrážku léčí již přes 2 měs. (bez většího úspěchu), kortikoidy sice zaberou, ale po týdnu se to vrátí, tak jsem navštívila paní ,která se zabývá Jonášovou metodou a ta zjistila, že prý reaguje na lepek v mojí stravě a řekla, že bych ho měla vysadit (lépe řečeno jíst bezlepkově, hlavně ne výrobky z bílé mouky) a prý by se mu to mělo do 3 měsíců ztratit. Pokud bych to prý nedělala, tak by měl syn alergii doživotní (což tedy nechci). Nevěřím tomu bezmezně, ale zkouším co se dá, je to krásnej chlapeček a nerada bych, aby měl kožní problémy. Nejhořší je, že se mu to objevilo na obličejíčku.Je to možné?

tara111
27. dub 2009

ahoj anke, sestra skusa hypoalergennu BEBU H.A. od Nestle. Tiez maju problemy s alergiami. Zatial su spokojni, aj ona, aj bejby. Ale najlepsie ti asi poradi lekar... Nech sa dari, tara

anke
autor
28. dub 2009

susik: ja myslim, ze by to alergie byt mohla - zvlast, pokud to ma po jidle - ale vic vam rekne asi alergolog ...

ty kortikoidy jsou takove no - ja to mazu na ekzem na svych rukou, ale taky se to vzdycky vrati, maleho mazeme od narozeni Excipialem a zatim dobry - az na par epizod ekzemu jako - kdyz jsem snedla pomeranc nebo vypila moc dzusu, po zmene prasku na prani, zatim na kortikoidy nedoslo - vsechno se rozehnalo tim Excipialem, ale my ho fakt mazeme preventivne - od narozeni kazdy den - mel hodne suchou kuzi a ja jsem atopik, tak jsem zacuchala odkud vitr vane - nase alergolozka s tou denni aplikaci nema problem, jeste nam ho pise, v obdobich klidu mazeme Hydrolotio - ten je slabsi, ted zkousime ovesnou kosmetiku, kdyz jsme momentalne bez potizi, ale na ten Excipial nedam dopustit - i seboreu jsme s tim rozehnali hned na zacatku ...
s tim Excipialem je ale problem, ze na rozjety ekzem uz to je spatny - ja si to na ruce dat nemuzu, protoze uz to mam do krve a pak to strasne stipe a ma to spis opacny efekt, takze Excipial ja bych davala jenom pokud uz to neni zmokvane nebo rozskrabane ...

Bebu HA jsem davala do kase, ale ted jsem se naucila delat kasi ryzovou pouze s vodou - davam do toho banan nebo jablicko nebo presnidavku a malemu to chutna, jinak jeste hodne kojim 4x denne + asi 5x za noc 🙂

anke
autor
28. dub 2009

jmalko: o te Jonasove metode uz jsem slysela, ale nejak mi to nepripada podlozene - mi pripada, ze je to postavene na tom, ze kazdemu tvrdi, ze mouka je spatna, protoze zahlenuje organismus a streva a z toho je pak alergie - no kdyby to bylo tak jednoduche, tak uz to vsichni lekari predepisuji jako dietu, kazdopadne nic se asi nezkazi tim, kdyz se to zkusi a pokud to pomuze, tim lepe 🙂

jmalko
28. dub 2009

anke: Nepomáhá. Taky tomu nevěřím 100% - bohužel mi připadá, že se to po té mastičce ještě zhoršilo, tak jsem dneska zašla na kožní a malého vzala s sebou. Dr. nám napsala Holtovku, tak uvidíme, ale říkala, že má prostě dědičné dispozice k alergii (to se tedy dalo čekat), poněvadž manža je alergik a já trpím od puberty na akné ☹ (lépe řečeno chronická vyrážka asi), takže se to asi nikdy 100% nevyléčí (nebo spíš vyléčí, ale zase se to nejspíš objeví). Ta "Jonášovka" mě mrzí, protože jsem tomu chtěla věřit (spíš jsem chtěla aby mu to pomohlo), ale zase se vrátím nohama na zem a budu chodit k doktorům. Asi to funguje na principu - věř a víra tvá tě uzdraví.

Jinak taky Dr. říkala (aniž bych jí předem něco řekla, že jsme taky zkoušeli Jonášovu metodu), že jsou taky "léčitelé", kteří tvrdí, že ekzémy vyléčí, ale prý to většinou dopadá opačně a vyrážky ještě víc rozjedou a pak chodí lidi k ní.

Co se týče zaneřádění organismu, tak je potřeba čas od času nějaká dietka (očistit organismus), ale nesmí se to přehánět.

anke
autor
28. dub 2009

jmalko: no nase detska alergolozka na to ma nazor, ze vsechny tyhle zazracne metody - kdy se dite, co ja vim - okoupe v otrubach, zakasle a trikrat se zatoci doprava nebo spapa kus susene ropuchy a ekzem zmizi, tak to je spis pry nahoda - jako, ze by zmizel v tu chvili treba i bez toho, neb ekzem je svina a dela si vetsinou, co chce

kazdopadne je to blby a preju, at se to co nejdriv ztrati, u tech decek je moznost, ze se to ztrati uplne ..

jmalko
29. dub 2009

díky, kéž by se ztratil úplně, to je i naše bohužel asi jen "zbožné" přání. Nicméně, po 2x namazání Holtovkou se to zdá bledší, tak se to snad aspoň kapku zlepší...

anke
autor
3. kvě 2009

jmalko: tak prejem, at se toho brzo zbavite

tak jsem dnes pozorovala naseho juniora a zda se mi, ze si podezrele smudli usi, nos a oblicej, zvlast po prochazce venku ... ach jo, tak snad to uz nebude projev nejake te pylove alergie, ja ted dost vyrazne zhorseni, ale zvladam bez leku zatim ...

mate nekdo zkusenost, kdy nejdriv a jak se projevila pylova alergie u tak maleho ditete?

missymici
4. čer 2009

ahoj, právě ted jsme přijeli od Dr.... a náš synáček to asi dědí po Tatínkovi.TAtínek je silnej alegrik,na některá jídla,na všechna ovoce,prch,pil,srst,...je toho dost.Včera jsem tady zakládala tému na červené flíčky na obličeji, nikdo se nechytil...Dr.nás předepsala na alergologii i manžela.Švagrová má ekzém od malinkata.Dostali jsme fenystil.Vypadá to na alergii na ovoce a na varlátkach ma taky červené flíčky,možná plenková dermatitída,ale taky možná alerg.reakce.Uvidíme co nám řeknou testy.Máme zatím dávat látkové plínky,nepoužívat aviváž,vynechat ovoce i ovocný čaj,dávat jen vodu,vynechát všechny krémy,olejíčky,šampony,...a mazat sádlem.Mazali jsme někdo sádlem,nebo co bych mohla používat na tělo a tvár???A dávali jste některé mimi klasickou krupicovou kaši?

masko
4. čer 2009

ahoj,ja ma l len mesacne babatko,ale uz sa mi 2 krat vyhadzala.ja aj manzel sme alergici a preto mam od zaciatku uplnu dietu a pouzivam minimum kremov a zaidne mydlo. Masti sa neboj. je to dobry tip. rovnako ako kuchynsky olej. ten pouzivam ja na umyvanie zadocku. na zapareniny mam bepanthen. je bez parfemov. som moc spokojna. je to skoro ako ta mast. v kozmetike by nemali byt ziadne perfemy. to je dolezite u alergikov.

missymici
4. čer 2009

masko: ahoj,kuchynský olej? je jedno jakej?Ten by taky mohl používat místo tělového mléka,že jo?

masko
4. čer 2009

jasne. obycajny jedly olej. docitala som sa to v casopise a dokonca mi to poradila aj lekarka. da sa to pouzit aj na premastenie. Ale ak chces predsa len telove mlieko pre alergikov,tak odporucam v lekarni Saforelle. stoji to ale okolo 8 E.