Antigenní test opakovaně pozitivní, PCR opakovaně negativní. Zkušenost?

knuffel
5. říj 2021

Ahoj, jdu si pro radu. Naše čtyřletá minulou středu začala pokuckávat, soplit. Ve čtvrtek ráno už štěkavý kašel, rýma, bolest hlavy, průjem. Ve středu večer a ve čtvrtek ráno jsme doma udělali dohromady 4 antigenní testy od různých výrobců, všechny vyšly jasně pozitivní, žádné lovení duchů, viz foto. Ve čtvrtek jsem naklusala na PCR, negativní, v pátek tedy k doktorce, kterou jsem ale varovala, že má antigenní testy jasně pozitivní, vzala nás, dýchání čisté, něco dát na kašel, teplota není, takže nic jiného nedávat. Ještě nám zadala raději kontrolní test PCR, ten proběhl dnes, opět negativní. Co si mám o tom myslet? Můj závěr je takový, že spolehlivost antigenních testů je prostě nulová, nebo má někdo jiné vysvětlení?

bublee
5. říj 2021

@knuffel měla jsem na jaře. Setkání s rizikovou osobou, měla jsem zvýšenou teplotu, antigeny asi 4x pozitivní a PCR 2x negativní. Takže fakt nevím 🤦‍♀️ ale je to na palici.

knuffel
autor
5. říj 2021

@bublee Díky za zkušenost, nebyla jsi třeba na protilátkách? To by mě asi zajímalo...

nikjean
5. říj 2021

@knuffel Antigenní testy jsou naprosto nespolehlivé, je to jako loterie.

novamamina
5. říj 2021

Já měla Ag opakovaně negativní. Ale pcr pozitivní. Těch Ag jsem udělala 7. Ráno, hned po probuzení. Aby to bylo "super koncentrované". Několik dní opakovane. Těžko říct jak to je. Ale aby byly Ag poz a pcr neg, to slyším prvně

knuffel
autor
5. říj 2021

@novamamina Já jsem to právě taky googlila, opačně to bývá asi časté, ale takhle jsem toho moc nenašla.

knuffel
autor
5. říj 2021

@nikjean Jo, díky, asi to tak uzavřu. Vyhozené peníze. 🙄

bublee
5. říj 2021

@knuffel nebyla nebyla.

novamamina
5. říj 2021

@knuffel držela bych karantenu. Řekla to všem se kterými jsem byla v kontaktu a tím bych to Uzavřela

knuffel
autor
5. říj 2021

@novamamina Nedává smysl, minulou středu byla ve školce, co bych jako komu vykládala, když je oficiálně negativní? Jsme doma, to jo, nikam nechodíme.

sharka88
5. říj 2021

PCR 2x negativní - ten je směrodatný. Dcera je negativní, má pravděpodobně běžnou virózu. Žádná karanténa. Až jí bude dobře, normálně do kolektivu.
Antigenní testy reagují na ledacos (např. na jiné koronaviry). Máme zkušenost s laboratorně falešně pozitivními antigenními testy 23.12. a následně negativními PCR - následně celá rodina nachlazená.

olga_
5. říj 2021

@knuffel Z okolí mám podobnou zkušenost - antigen pozitivní, PCR negativní. Lékař tehdy říkal, že antigen může reagovat i na jiné virózy.

jana_zofie
5. říj 2021

Napada me zkrizena reakce ag testu s jinym virem. Ale zkusenost s tim nemam.

novamamina
5. říj 2021

@knuffel tak já myslela hlavně treba rodině. Ve školce bych to taky nerikala

pampeliska1313
5. říj 2021

Pokud je pcr negativní, je to jasný. Antigenům moc nevěřím. Zrovna nedávno měl manžel v práci pána s příznakama covidu, kterej byl opakovaně na antigenech, vyšly negativně a překvapivě pcr pozitivní. Takže pokud je pcr negativní, byla bych v klidu.

knuffel
autor
5. říj 2021

@sharka88 Děkuju, to mi dává smysl.

knuffel
autor
5. říj 2021

@novamamina Jasně 🙂.

knuffel
autor
5. říj 2021

@olga_ To by bylo taky vysvětlení, právě jsem hledala, jestli to je ojedinělé, nebo jestli se to už někomu taky stalo.

knuffel
autor
5. říj 2021

@pampeliska1313 Díky, taky uzavřeno s tím, že má prostě něco jiného.

hezz17
5. říj 2021

@knuffel hele moje teta (ja vim ze story kamaradka myho brafrance jedou.....), mela antigen pozitivni, 2 pcr negativni. A ja ji tiskla potvrzeni na tech 180 dni o prodelanem covidu 😀 takze o si o tom chces myslet.

knuffel
autor
5. říj 2021

@hezz17 To mi přijde v poho 😁.

hezz17
6. říj 2021

@knuffel v poho? Kdyz podle pcr byla negativní, ale ma potvrzeni o prodelani nemoci?

knuffel
autor
6. říj 2021

@hezz17 Jo, ve světle dnešního světa to je naprosto v poho. Získá alespoň půlrok bez buzerace.

hezz17
6. říj 2021

@knuffel tak jako pro ni to bezva rozhodne je 😀 to nepopiram. Ale rikam si jestli to takhle funguje všechno 😅

knuffel
autor
6. říj 2021

@hezz17 Tím neříkám, že to udělám stejně, to jsou dvě rozdílné věci. Jenom ji nesoudím, já v jejích botách nechodím 🙂.
Ten trend je teď spíš takový, že se nedělá za covidem tečka, ale veliký otazník 😀.

rybamrazena
6. říj 2021

@knuffel nová várka AG testů je údajně pozitivní - info od lékárnice. Je potřeba zvýšit pozitivitu, dál strašit.

Pandemie není. Hledejte ne přes google, ale třeba duckduckgo. Informace jsou!

Upřímně - je mi líto všech dětí, které nechají jejich rodiče byť jen nosit roušku. O špejlování nemluvě. Očkování tou terapeutickou látkou považuji za vraždu.

2 roky a vy furt spíte 🙈

editah222
6. říj 2021

@rybamrazena lékárnice nejspíš slušně kecala, aby byla zajimavá. U manžela ve firmě (400 zaměstnanců) se stále 2x týdně testuji AG testem a většinou jsou všichni negativní. Kdo je pozitivní tak je často následně potvrzen i PCR testem. Já mám doma "staré" AG testy a taky jsem měla 2 falešně pozitivní.

rybamrazena
6. říj 2021

@editah222 A jaké testy má tazatelka? V březnu 2020 mi bylo řečeno - osobou zainteresovanou a povolanou, ať se PCR testům vyhýbáme a na AG nechodíme kvůli falešné pozitivite vůbec. Před rokem a půl. Teď čísla klesla, tenisky netáhnou.... Jakože jde někomu o naše zdraví? 🤭😂

To, že se někdo nechá v práci spejlovat, vypovídá o jeho úrovni právní gramotnosti.
Kdo se chce bát, ať se bojí, strach totiž zabíjí poměrně úspěšně.
Ale ubližovat dětem? Já vím, ze rodiče si vybíráme sami, že ty nebohé děti si pro to prakticky přišly, ale dělat z nich pokusné králíky? 😳

Jen doufám, že to aspoň někoho částečně nahlodá, začne hledat, nacházet a tak.

kavicka2
5. lis 2021

@knuffel Můžu se zeptat jak jste dopadly? Byl to covid nebo jen viroza? Teď řeším to samé, antigeny vychází dceři pozitivně (má hodně silnou rýmu, ztratila i čich), ale již 2x pcr a negativní

pampeliska1313
5. lis 2021

@rybamrazena já doufám, že jste troll. Nebyla bych určitě jediná, kdo má v okolí blízký, kteří po covidu nedopadli dobře a obecně je známý, že antigen není 100%. V medicíně není totiž nikdy nic na 100%, vždycky jde něco pokazit a je riziko. Jak jde udělat to, aby test vyšel pozitivně? Co tam teda přidávají? To by mě hodně zajímalo - ne hoaxy, ale regulérní zdroje, studie.

knuffel
autor
5. lis 2021

@kavicka2 Myslím, že měla chycené dutiny, u nikoho z rodiny taky nebyl PCR pozitivní test. Prostě 4 vadné testy. Zajímavé.