ATB v 1. trimestru - máte zkušenost?

pmarcela
21. pro 2016

Ahoj, zajímá mě, jestli má některá z vás zkušenost s braním ATB v 1. trimestru. Už před 14 dny mě začalo bolet v krku, po týdnu mi ve výtěru zjistili hemofila. Na ORL se ATB bránila. Pak se přidal i kašel a teď pár dnů zpátky i dost hnusná žlutá rýma. Přes den to celkem jde, ale večer a noc jsou blbý. Doktorka na gynekologii mi včera řekla, že penicilinový atb můžu. Jsem teď 10+4. Na jednu stranu se bojím je brát, na druhou už bych byla fakt ráda, aby mi bylo líp, je to unavující, navíc si to doma pořád předáváme - původně to přinesla malá ze školky, pak už byla ok a od včera opět začíná v noci kašlat a mít rýmu... Předem moc díky za reakce. 🙂

efa1
21. pro 2016

Penicilinová ATB brát můžeš. Okolo 20.tt jsem brala na zánět dutin. Kamarádka hned na začátku těhotenství měla ošklivou angínu, přeléčenou Penicilinem. Závěr-obě máme zdravé děti. Dle mé praktické lékařky jsou atb pro miminko menší zlo než neléčený zánět. Tak ať je brzy líp😃

pmarcela
autor
21. pro 2016

@efa1 Moc děkuji 🙂 Mě štve to, že co doktor, to názor a ty si pak vyber... Na ORL mi zas řekla pravý opak 😒 Kdybych byla už aspoň ve 2. trimestru, bylo by to jiný, ale v tom prvním jsou prostě obavy větší... No snad už po těch děsných 14 dnech líp bude 🙂 Krásný Vánoce a ještě jednou díky 🙂

megynka13
21. pro 2016

Penicilin můžeš brát, jak už tu bylo napsáno. Určitě si pro něj dojdi. Pro miminko by bylo mnohem horší nevyléčená angína a případné problémy z toho, než ATB ;) Také jsem je brala v prvním trimestru při angíně.

pmarcela
autor
21. pro 2016

@megynka13 I Tobě moc děkuji 🙂 Mám napsaný Amoksiklav, tak si ho vyzvednu a nasadím.

babuna
21. pro 2016

@pmarcela ahoj - také jsem byla takto nemocná a dostala jsem antibiotika a dobré - jen si k tomu kupte nějaká probiotika - dost to prožene 🙂 .... nejhorší je že v tom těhotenství člověk nesmí ani sprej do nosu a to je utrpení ... 🙂 jen pozor na cucavé tabletky se šalvějí v těhotenství by se neměly .... tak brzké uzdravení !

lajla
21. pro 2016

Nebrala bych... Ať udělají crp a podle toho, hemofila máme prakticky vsechny

diva_ziva
21. pro 2016

@pmarcela Ja som brala v 1. trimestru 3 tyzdne ATB Sumamed, otehotnela som pocas toho, ako som to brala. Druh ATB bol vyberany tak, aby pripadnemu otehotneniu nevadil. Miminko a tehotenstvo zatial uplne bez problemov. Inak samozrejme, ze je lepsie nebrat, ale neviem ako vazne je to co mas, ci mas vysoke teploty atd.

pmarcela
autor
21. pro 2016

@babuna Jojo, probiotika beru pořád 🙂 O šalvěji vím. Do nosu si stříkám max. mořskou vodu, je to fakt děs, protože ten nos nepovolí. ☹ Díky moc, snad už se to zlepší 🙂

@lajla Doktorka mi taky říkala, že s hemofilem by si měl organismus poradit, ale já jsem odmala zvláštní případ 😉 Neřešila bych to tolik, kdybychom si to doma dokola nepředávali ☹ Malá byla přeléčená Pamyconem , už to vypadalo dobře a včera opět začala.... Takže to nebude bohužel asi nic úplně banálního... Ale díky za názor 😉

lajla
21. pro 2016

@pmarcela no tak už jste rozhodnuta atb brát ok, to jestli mimi bude nebo nebude v pořádku nikdo neřekne...Ať už s atb nebo bez...Je to na vás, já prošla tehu bez atb a taky nemocná a věřte že když těch děti mám víc, že si to vše předávají pořád dokola..., Hodně štěstí

pmarcela
autor
21. pro 2016

@diva_ziva Je mi jasný, že stav ideál by bylo nebrat, ale ono když už se to táhne tak dlouho a nemá tendenci to ustupovat a rýma není jen obyčejný vodová, tak bohužel se tomu asi nevyhnu. ☹ Jasně, že mám obavy, ale když mi i gynekoložka řekla, že můžu, tak budu ráda, když už se mi konečně uleví.... Teplotu jsem měla asi jen jednou 37,5. Díky za názor 🙂

pmarcela
autor
21. pro 2016

@lajla Jen jsem chtěla zjistit, zda má někdo podobné zkušenosti. Neptala jsem se, jestli bude mimi v pořádku, nejsem hloupá a vím, že tohle mi neřekne nikdo 🙂 😉 Jste klikař, že jste to zvládla bez atb. Mějte se fajn 😉

lajla
21. pro 2016

@pmarcela Klikar ne...Ale dám na přírodní léčbu, ta zabira lip😉

pmarcela
autor
21. pro 2016

@lajla Bohužel asi jak komu....

lajla
21. pro 2016

@pmarcela kupte si
Kapky dubovky dědka korenare více na netu, je to zázrak
Do nosu euphorbium compositum v lékárně
Ráno pijte teplou Vincentku
Na krk zábal prieznitz
Ve zdravé výživě lotusovy kořen a kuzu
Vše vám vydrží dlouho, a pomáhá
Na noc na drobno cibulku do šátku co nejblíže k hlavě
Super je mít doma inhalator a inhalovat Vincentku...
Vyzkoušela jste nějakou přírodní léčbu?
Pokud toto nezabere pak se budu moooooc divit

diva_ziva
21. pro 2016

@pmarcela Inak som to asi nepochopila, uz to beriete? AK ste zacala, tak dobrat. Najhorsie je prestavat uprostred.

pmarcela
autor
21. pro 2016

@lajla Moc díky za tipy 😉 Určitě se na to mrknu 😉

@diva_ziva Ještě neberu, ale mám je napsaná 😉

diva_ziva
21. pro 2016

@pmarcela Tak skuste este par dni inak - napriklad podla rad @lajla. Inak na rymu a dutiny sa nam doma dost osvedcil vyplach nosa slanym roztokom par krat denne, sikovna je na to napriklad Rhino Horn konvicka.

babuna
21. pro 2016

@pmarcela určitě teď nehazardujte s nějakou přírodní léčbou ! nemá to cenu ... celý život jsem se léčila homeopatiky nebyla jsem prakticky nemocná ...až do roku 2014 kdy jsem prodělala opravdu škaredý zánět průdušek a jelikož jsem se opět ,,léčila,, přírodně - bylo mi tak zle že jsem k lékaři nešla - se to protáhlo na 3 týdny ... nakonec mi selhala imunita tak že se mi rozjela cukrovka - jsem diabetik I. typu a upřímně kdybych tehdy ty antibiotika brala - možná bych teď byla zdravá ... lékař by vám snad nepředepsal ATB jen pro zábavu nebo účet pojišťovny ... vyletí vám horečky, přijdete o mimi a co potom ? potom vám bude přírodní léčba k prdu ... takhle budete mít za tři dny pokoj ... a snad se nic nevrátí ...

s přírodní meducínou můžete začít třeba po porodu ...

pmarcela
autor
21. pro 2016

@diva_ziva
@babuna Moc vám oběma děkuji 😉

lajla
21. pro 2016

@babuna kolikrat pro tu "zábavu" ty atb píšou... Bohužel☹ když na Orl říkají že netřeba...Hm... Každopádně je to na každém
Juknete pro zajímavost co má být účelem atb..

pmarcela
autor
21. pro 2016

Tak ona na tom ORL neřekla, že nejsou třeba, jen se bránila vzhledem k tomu, že jsem v 1.trimestru. A musím říct, že ta rýma, resp to, co vysmrkávám, je fakt o dost horší.

lajla
21. pro 2016

@pmarcela nechte si nabrat crp, pokud jsou atb opravdu potřeba nevadí ani v prvním trimestru, kór už jste u konce...Ale mají být nasazena správné a účelně...
Jak se léčite nyní?

lajla
21. pro 2016

Jinak věřím že ty dubovky by vás postavily na nohy😉

pmarcela
autor
21. pro 2016

Dělala jsem si na krk zábaly, kloktala sůl, cucala lišejníkový pastilky a dělala zázvorový čaj s medem. Do nosu mořskou vodu. Včera jsem si koupila Stopkašel. Na ty kapky určitě mrknu, díky.

jabluncanka
21. pro 2016

@pmarcela Můžete všechna ATB,vyjma Tetracyklinu ... V 10+4 tt. ještě nemáte placentu,takže není přenos na mimčo. Navíc taková neléčená infekce je pro dítě daleko horší,než ATB na omezenou dobu.😉

lajla
21. pro 2016

@pmarcela ntj...Ale neřešíte ten nos!!!! To je základ...Se nedivím že je to horší, mořská voda tady nepomůže

lajla
21. pro 2016

@jabluncanka ten blud s placentou máte odkud prosím

diva_ziva
21. pro 2016

@pmarcela Ked to tu tak citam, tak sa nakoniec budete musiet rozhodnut podla vlastnej intuicie alebo si skusit precitat o tom z viacerych zdrojov z webu. 🙂

lajla
21. pro 2016

@pmarcela http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-produkty/rk-...
Kukla bych i na ZK maminek na netu pokud jste nedůvěřivá 😄

lajla
21. pro 2016

@diva_ziva to určitě...Ale tak je to vždy přece...Můžeme poradit ale co dotyčná udělá a jak a kdy je její věc a každému je to stejně jedno, jen poradi dle nej svědomí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru