Atopický ekzém, rady a zkušenosti

luciusj
2. led 2018

Dobrý den,
cca 3. měs mého syna trápí AE. Dnes je mu 10. měs a přes všechny diety, mazání a babské rady stále kojim. Byli nám zjištěny alergie jak potravinové (vejce, BKM, pšenice, celer, oříšky) tak inhalacní (pes, trávy, pyly, roztoci).
Měli jsme období, kdy byl ekzem stabilizován, ale ted poslední cca měsíc se to vše zhoršilo .... AE po celých zadech a rukou ... v noci se budi každou hodinu a někdy i častěji a drbe se ... kolikrát nechce ani usnout ...
Možná je to obdobím, možná růstem zoubku ...
Nemáte někdo zkušenosti, rady a nápady jak z tohoto kolotoče ven?
Mazat jsme zkoušeli snad vše - indulonu, leniensku, kortikoidy, adermu, linolu, holtovku, sudocream, mast z konopi a tak různě ... nic s extra účinkem ...
Stále používáme Fenistil kapky ( ja doufam ze to spise nezhorsuji )
, dáváme Vigantol a nedávno jsme začali používat probiotika Vivomix ...

vega5
5. únor 2018
iva27
5. únor 2018

@luciusj na doporuceni jsem zkusila u syna Blue Cap sprej .AE mel prevazne mezi nohama a lytkach.I v te nejhorsi fazi jsem ho nastrikala a po vysuseni pak jen promastila Lipobazi.Ted je bez ekzemu..

lavander
5. únor 2018

@laskonka85 Dobrý večer, prosím, napíšete mi, o jakou tu vazelínu se stříbrem se jedná? Moje roční dcerka má tři malá ložiska AE na hrudníku, není to nic hrozného, ale pořád ji to svědí, už nevím, čím mazat. Naposled Bepanthen sensiderm to snad ještě zhoršil...Díky.

chaira
5. únor 2018

Na svědění dejte čaj rooibos, třeba i po lžičkách, obsahuje antihistaminika, taky sme ho pili. Zkuste brát Hylak probiotika, je to na střeva a ve střevech je imunita a všechny bakterie. Nasadila bych dietu - zelenou zeleninu a vynechala vše mléčné. Syn má taky AE a zhoršil se mu začátkem podzimu do hrozného stavu, nezabraly nám žádné masti, až dieta jeho stav zlepšila ó 90%. Jsme na konzultacích u paní Zikové a zatím super, pořadí, pomůže. Diagnózu alergie máme podobnou jako vy.

luciusj
autor
5. únor 2018

@laskonka85 Ještě se ke me zatim zadna akce nedostala, mno ... vzhledem k rozsahlemu ekzemu byla hodne rychle pryc - ale zabrala! Nepotrebovali jsme kortikoidy ani antihistaminika 🙂

kajdza
5. únor 2018

@laskonka85 dobrý den, mohu se také zeptat na název te vazeliny se stříbrem? Velice dekuji.

milis666
5. únor 2018

@luciusj Nám pomohla koupelová sůl a ekzem zmizel z rukou i mně. Mazala jsem dceru taky snad vším a nakonec stačilo tak málo. Kupuju ji dodnes a jak se oběví jen náznak vykoupem se solí a je klid. Je úplně jedno jakou, střídáme to.

lidan
6. únor 2018

@laskonka85 Dobrý den, chtěla bych se také zeptat na název vazeliny se stříbrem? Moc děkuji.

luciusj
autor
6. únor 2018

@milis666 uz sem o tom taky cetla - myslim na strankach solne jeskyne v Letňanech - jmenuje se to terapie soli a zni to lakave ... jenze na to ten exem musi byt trochu stabilizovany, by to prdolu mohlo palit ... Tak asi to zkusim az zabere zase vazelina ze stribrem 🙂

luciusj
autor
6. únor 2018

@chaira roibois takhle malemu diteti?? Jste si tim jista?? Jestli je to ok tak to mu muzu uvarit do lahvicky rovnou, ne??
Hylak bych mela brat i ja?? Malej dostava Vivomix ...

chaira
6. únor 2018

@luciusj Ano, tento čaj mohou pít i opravdu malé děti, neobsahuje kofein a je to jeden z nejzdravějších čajů vůbec. Pokud kojite, tak ano, všechno z vaší stravy jde do mateř.mléka.

milis666
6. únor 2018

@luciusj Určitě vyzkoušej, my ani nemusely navštěvovat žádné lázně. Já měla ekzem v takové míře, že byl problém udržet propisku, bolavá popraskaná ložiska na prstech.Vyhojila jsem to jen tím,že jsem ruce smočila ve vaničce, kde jsem koupala dceru.Malá to měla na bříšku a výsledek se dostavil těř okamžitě. Dceři byl nevelý rok

luckade
6. únor 2018

Doporučuji vynechat vše mléčné že stravy dítěte i matky, pokud kojí. U nás na 100% zabralo. Malá měla ekzém od 3 měsíců, kojila jsem, přestala jsem pít mléko i vše mléčné a jí pak taky nedala nic s mlékem a ekzém nemá, jen se objeví při dietní chybě.

luciusj
autor
6. únor 2018

@luckade Vzhledem k již diagnostikované alergii na BKM mléčné v jídelníčku nemám ... ale nevylučuji, že jsem nemohla udělat chybu. Nemám tam ani vejce, ani lepek ... Za jak dlouho po dietní chybě se ekzém ztratil?? A v jaké míře se objevil??

moke
10. dub 2019

Přidávám zkušenost s AE. Dceři se rozjel na 6m. Zkoušeli jsme různé masticky od doktorky a po skoro 2m jsme objevili protopan a k tomu ovesné koupele a malá je bez vyrážky a nemusíme užívat kortikoidy

terkavil
18. pro 2019
Uživatel terkavil je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od terkavil.

Dobrý den. Na to doporučuji tento článek https://www.epiderma.cz/zajimavosti/atopicka-dermatitida/
Je tam pár babských rad a třeba ta ovesná koupel, s tou mám dobré zkušenosti.