Batole má nohy do "O", jak jsou na tom vaše děti?

camilca
5. zář 2012

Maminky, dnes mi bylo u lékaře řečeno, že moje 16-měsíční dcera dost nohy do "O". Chci zeptat, jak jsou na tom vaše děti? Mám ji prý pozorovat, jestli se to nehorší. Chodí od 14 měsíců, stále je ale trochu nejistá. Díky za postřehy.

horakovatereza
5. zář 2012

Nám (synovi) to řekl doktor na roční prohlídce s tím, že až přijdeme (za týden) na patnáctiměsíční prohlídku, že se uvidí, že nás asi pošle na testy, zda správně vstřebává vitamín D. Chodí od jedenácti měsíců, tak třeba to bylo brzy, ale nijak jsme ho "nenutili", prostě na roce už lítal po bytě. Občas mi přijde, když koukám na jiné děti, že to mají taky. Manželova ségra má šíleně křivé nohy, tak to může být po ní, ale kvůli vitamínu, protože malý není - kdyby nevstřebával. No nic, tak bude fotbalista a bude to jedno 🙂

luci.sv
6. únor 2013

@camilca Ahoj, moje malá začala chodit v prosinci a začínám řešit ten samý problém...má hodně nohy do O a na jednu nožičku šmajdá...jak jste na tom? V pátek jdu k mudře, tak jsem zvědavá, co mě čeká ☹

camilca
autor
6. únor 2013

@luci.sv Ahojky, už je to nějaká doba, co jsem psala tady ten příspěvek. Malé se nožičky úplně spravily, běhá jako střela a po tvaru do O ani památky, takže nezoufej. 🙂 Chce to jen čas. Myslím si, že lékaři někdy zbytečně straší. Byla jsem z toho na nervy a teď už jsem klidná. Spousta maminek mi řekla, že se to spraví samo, a měly pravdu. 🙂

luci.sv
6. únor 2013

@camilca Děkuju moc, hlavně se bojím, aby nedostla ty dlahy :-/ to je prý nepříjemné, jen mi řekni, chodíte doma bosky? Nebo v bačkůrkách? Co vám řekl doktor ,že je lepší? Děkuji 🙂 hlavně za uklidnění

camilca
autor
6. únor 2013

@luci.sv Doufám, že nevadí, že tykám. 🙂 No, já nechávám malou chodit celkem často bosky - máme podlahové vytápění, takže když je podlaha vyhřátá, nechám ji běhat bez papuček. V létě hodně chodila bosky na zahradě po trávě - prý je moc důležité nechat děti často chodit bosky. Nám řekli, že má nožičky celkem hodně do O, tak jsem byla vystrašená a hned hledala na internetu nějaké info, ale tak nějak jsem to pak už přestala řešit a zmizelo to samo. Dlahy snad nedostanete, však uvidíš, co ti řekne Mudr... Držím palce!

luci.sv
6. únor 2013

@camilca Určitě mi to nevadí, já ti bez dovolení začala tikat jako první .. 🙂 dám vědět, jak jsme dopadly a děkuju 🙂

camilca
autor
12. únor 2013

@luci.sv Ahojky, tak jak jste s malou dopadly u Mudry s těma nožičkama?

luci.sv
12. únor 2013

@camilca Ahoj, jsme objednané k ortopedovi na 19. 2 . a 21.3 . na neurologii...mám obavy ☹ snad to nic není ☹ díky za optání

camilca
autor
13. únor 2013

@luci.sv Nic se neboj, vědí, proč vás tam s malou posílají. Na neurologii jsem chodila s dcerou od jejích 3 měsíců do roku a čtvrt, cvičily jsme Vojtovu metodu. Přinejhorším budete muset taky cvičit. Držím palce, ať to není nic vážného.

jannaha
31. črc 2015

Mám vnuka má 18 měsícú a nožky má docela dost do O,nevím jestli počkat,nebo to nějak řešit? 🙂

kasyma
11. kvě 2018

Ahoj holky obnovuji diskuzi 🙂 budu ráda za vaše názory pokud s tímto máte taky problém. Malé je 21 měs. a má také nožky do O. Vývojově u ní bylo vše se spožděním, seděla dýl než ostatní i chodit začala cca ve 14 měs. (v porovnání se starší dcerou opravdu později). Znejistilo mě okolí,že bych to měla řešit, že je to holka, abych něco nezanedbala a pak si to nevyčítala, pak si přečtete pár článku na netu a je hotovo 😉 Jinak všechno v pořádku je čilá někdy až moc utíká poskakuje, nemyslím si, že by ji něco bolelo třeba kolena, kyčle prostě v pohodě jen ty óčka. Je tu někdo kdo má stejný problém? A ke komu se objednat k ortopedovi nebo řešit s dětskou dr.? Děkuji moc těm kdo poradí...