Bezlepková dieta od 8 měsíců života. Máte zkušenosti?

georgine
4. bře 2009

Hezký den,
chtěla bych se poradit, podělit o zkušenosti.PROSÍM PORAĎTE....
Muj mladší syn Jakub má od 8.měsíců bezlepkovou dietu, a bezmléčnou dietu - všechno to začalo tim,že byl velmi často nemocný(hlavně pruduškovými záněty) tak jsem navrhla doktorce ať udělá krvní testy na lepek a mléko(kravské) - tyto hodnoty byli v krvy velmi vysoké a tak natoupila dieta. tvrdila mi , že je to spise preventívní, že aby se mu obnovila obranyschopnost, a pak mohlo telo tyto látky normálne trávit a neskodili mu. Podotýkám že se další vysetrení(skrz celiakii nedelali) dnes má Jakub 13mesicu a stále bezlepku, bezmléka. jen čekáme na odběry na alergologii , a pak zase muzeme pokracovat,nebo končit s dietou. ☹

ALE! obávám se ze koncit asi nemuzeme, páč kdyz se malému náhodou dostane kousek koláče,nebo rohlíka at vedome, nebo nevedome poznám to do druhého dne, začnou mu jakoby otékat sliznice, začnou mu slzit očička, jakoby se mu ucpe nosánek(ale rýmu nemá) a pak začne kašlat, na sucho a prázdno.Sanozřejmě že mu nic nedávám,ale mámedoma starší dítko takže je to velmi těžké_ starší dítě je zdravé a bez omezení. Zažila jste některá, prosím podělte se o zkušenosti,. Jsem zoufalá , nevim už co malému pomůže. Pravidelne inhaluje Ecobec, a pri dusnosti ventolin - vše ve spreji.
Jinak myslim že Jakoubek netrpí klasickou formou celiakie - protože neměl ani nemá žádné trávicí nebo zažívací problémy. Takze se spiše jedná o alergii, která zřejmně nejak pusobí vevnitř těla.

Budu velmi ráda když se najde spřízněná dušička, nebo rádce, zkušený člověk zkrz BLP výživu,pro tak malé ditko.

erikasadek
21. dub 2009

ahojte mam na vas otazku dostat toto mlieko na slovensku???
http://www.shsna.com/ca_french/pages/neocate_in...
dakuejm za odpovede....

inak jahodka gratulujem vam my sme tiez alergici teda moj mladsi syn, zacal skoro v 3 mesiacoch na BKM; v pohode zmenili sme mlieko a pred svojim prvym rokom zacal mat super vysledky... ako vy bola som rada, lenze prisiel nestastny den, ked mal rok dala som mu dve lyzicky s prazenice hned v momente mal alergiu hned opuchal... takze sa nam potvrdila silna alergina na vajicko.. a mlieko za mesiac znovu vysoke hodnoty uplne to vsetko zblblo u neho.. a ani ni eza par mesiacov zacal sa mi silen vyhadzovat s jablka a a bananu.. nohroza...
ano a teraz , aj s mlieka typ petit juniur nutramigen ani nie za 2 minuty bol vyhadzany?. po tele ked vypil mlieko.. pre alergikov pritom ho viac ako rok dobre znasal..

takze teraz sme na tomto mlieku..
len je strane drahe jedn akrabica vychadza na 50 euro.. ale stoji zato , je to pre silnych alergikov alebo deti ktore nedokazu poriadne viazat , minerali avitaminy so stravy alebo s problemami traviaceho traktu , ako celiakia a podobne..

takze ak by ste mi mohli zistit ci je dostat na slovensku velmi by ste mi pomohli...
idem domov na slovensko v lete a, a clovek nikdy nevie... ci ho nebudem potrebovat nutne;. iked si ho beriem zo sebou..alepoznate to , strata batoziny sa vzdy moze stat..

zlutalentilka
29. říj 2013

Prosíím o vyplnění dotazníku, kvůli mé seminární práci. Budu moc moc vděčná 🙂 Děkuji
http://www.survio.com/survey/d/U4H9V2G3L3S4N0H6V

lu777
13. lis 2014

kupón na slevu na bezlepkové a bezlaktózové výrobky 🙂

http://www.odmaminky.cz/cz/dnesni-kupony/?ID_ak...