Blinká, kroutí se, brečí. Je to reflux? Co s tím?

lrg
10. čer 2013

Naše 3m holčička od narození trpí na bříško, ale poslední tři týdny se mi nezdá, že to jsou prdíky, ale podle toho co čtu mi to připadá spíš jako reflux. Blinká, i když ne nějak extra moc, ale při kojení se kroutí a brečí, i když mléko je. Po pár locích začne boj, jako by jí to bolelo. Uklidní se až když ji dám od prsa. A hlavně skoro nespí, celou noc se kroutí a mlaská, zdá se mi, jako by se jí to vracelo. Přes den spí jen trhaně na pár minut. V mamince jsem se dočetla, že pomáhá Nutriton od Nutrilonu, lžička před kojením. Mám to zkusit, nemůže to ničemu uškodit v případě, že to reflux není? Doktorka mi na všechno řekne, že to jsou větry a že to je normální......

speedygon
10. čer 2013

na reflux je Nutriton skvělý, pokud budeš chtít bližší info ohledně použití, písni....později jsme místo klasické BEBY dávaly BEBU Dobrou noc, která je hustší, takže Nutriton nebyl třeba a bylo to lacinější řešení. A nebo jsou speciální anitirefluxové kapičky-ty jsem tehdy neznala, tak nevím, na kolik jsou účinné. Jinak pokud je dr taková, možná bych hledala jinou tedy....Je pravda, že Lenička se u kojení nekroutila a nebrečela. Ale my měli reflux prokázaný....

luthien.k
10. čer 2013

@lrg nejprve bych zkusila na gastru aspoň utz, sice to není 100% směrodatné vyšetření, ale kdyby tam byl nějaký větší problém, ukázat se něco může. Jinak prakticky příznaky k nerozeznání od refluxu může mít i alergie na bílkovinu kravského mléka, kdy ta BKM dráždí jícen a žaludek a dělá to tyto problémy, takže obzvlášť jestli jsou v rodině jakékoli alergie, astma nebo atopický ekzém, zkusila bych BKM vysadit. Nutriton je bohužel příbuzný sóji (ten svatojánský chléb, ze kterého se to dělá), takže pokud by byla alergie na BKM, je větší pravděpodobnost, že bude alergie i na toto a může to být ještě horší. V zahraničí se zahušťování mléka naopak při refluxu vůbec nepoužívá, ale preferuje se to, aby mléko rychle žaludkem prošlo, ne aby se tam zdržovalo a na uklidnění podrážděného jícnu a žaludku se preferují "protirefluxové" kapky. Já bych Nutriton tedy zatím raději nedávala.