Blinkání u 6,5 měsíčního miminka. Potřebuju poradit

deniskakubicek
8. pro 2010

Ahoj maminky, potřebuju poradit... Náš Kuba měl už od narození problém s blinkáním, kolikrát mu to jde i obloukem a blinká i 3 hodiny po jídle...po jídle dodržuju, aby byl hodinku v klidu, ale je to těžké, protože se plazí a chce být na zemi a ne v sedátku...náš doktor říká, že mám vydržet do 1 roku a pak to přejde...moje otázka zní: musím mít doporučení na sono kvůli refluxu od lékaře? Já už nevím, jak ho přesvědčit, aby nás tam poslal, alespoň pro můj klid...a jinak jsem tady nová, tak snad vkládám příspěvěk dobře 🙂 Denča

sussanah
8. pro 2010

@deniskakubicek Ahoj, myslim, ze na odborne vysetreni zadanku praktickeho lekare mit musis. Muzu se ale zeptat, proc tam chces za kazdou cenu jit? Nas ma teky reflux, muzu te fakt uklidnit, ze se to zlepsi. Ted uz blinka spise vyjimecne, tak jednou do tydne se mu podari, kdyz se preji nebo kdyz si moc stroura v puse kvuli zubum. Hodne se to zlepsi ve chvili, kdy se zacnou jist vice prikrmy, kdyz byl tak napul na prikrmech a napul na mliko, bylo to uz opravdu fajn, bll uz jen tak 1-2x denne. Muj nazor je, ze pokud ti maly normalne pribira (tj ze reflux je jen ten blinkaci, tj mezi zalludkem a jicnem), tak fakt zkus vydrzet. Je to na palici, ale bude lip 😉

kristiluky
8. pro 2010

Tak náš malý mával s blinkaním tiež problémy už od porodnice, ale neviem, možno to nie je až také nezvyčajné, bo tiež asi v tom veku čo spomínaš, možno o niečo skor bo začal lozit tak v 5 mesiacoch sa to vrátilo, myslím že práve kvoli tomu že sa snažil hned po papaní liezt. Ale tak po týždni, dvoch to prešlo, neviem či si zvykol na ten pohyb alebo čo ale naozaj to prešlo samo. Tak možno má doktor viac takých skúseností preto to neriši. Čím som ti vlastne neodpovedala na tvoju otázku, len dala moju skúsenost, ked tak sa asi spýtaj priamo na sone či ho vyžadujú

deniskakubicek
autor
8. pro 2010

@sussanah
ahoj, jenze my uz papame normalne a vsechno a blinka mi neustale...mne by o to neslo, kdyby si ublinknul parkrat, ale ja si ho nemuzu vzit na klin, nemuze byt ani v sedatku, on nam blinka kazdou pul hodinku, i drive...pribral nam za mesic asi 250g, coz je v norme, ale v Praze v nemocnici mi rikali, ze kdyz takhle casto blinka, bude mit do budoucna zanety prudusek a hornich cest dychacich...ja uz jsem si zvykla porad prevlikat a vytirat, ale mne jde o nej...zkousela jsem i Nutriton, kdyz byl uplne miminko a ani to nepomohlo...

sussanah
8. pro 2010

@deniskakubicek ver mi, zname 😅 Ja maleho prevlikala taky furt, kdyz zacal lozit, tak jsme najeli na latkove bryndaky, to docela slo, stacily tak 3-4 na den + 1 prevlikani. On ten reflux neni nic moc, u nas to bude urcite dlouhodobe, muj otec to ma do dneska 😔 Je to neprijemne i proto, ze treba casteji pali zaha, maly je vice nachylny na drazdive jidlo, ryzi mi poprve jedl nerozmixovanou az v roce, do te doby se z ni davil. Pokud opravdu chces na vysetreni, tak to pediatrovi primo rekni, ze si proste to odborne vysetreni prejes. Ale jak uz jsem psala, oni krome toho, ze maleho vysetri, daji mu vypit tu jeji tekutinu a pak budou zkoumat co a jak, nic jineho neudelaji 😔 Proste ti potvrdi reflux a bude. Sice to lze resit operativne, ale to az mnohem pozdeji, urcite se to neresi u malinkatych deti, pokud neni problem s pribiranim nebo neco podobneho. Ja jsem teda nutriton nezokusela, dozvedela jsem se o nem aso az kolem maleho 3m a to uz jse si rikala, ze to nejak prezijeme. Ale do dneska nosim s sebou vsude nahradni obleceni a velkou bavlnenou cc + vlhcene kapesnicky na utirani blinkanecku 😀 A vis jak, u maleho mimca to jeste jde, ale kdyz mi to maly hodil v restauraci primo na zem, kdyz mu byl presne rok, tak jsem myslela, ze se hambou propadnu 😅 😀

deniskakubicek
autor
8. pro 2010

@sussanah 😨 vazne i v roce?? no, ja bych operativne asi nechtela, pry se to da resit nejakym sirupkem...samozrejme to vydrzim, uz jsem si zvykla prat denne plny kos 🙂 jen me trapily ty prudusky, protoze ja sama jsem prolezela spoustu dni v nemocnici kvuli krku a anginam a chtela jsem tomu nejak predejit...zkusim se zeptat zitra doktora a kdyz to nepujde, tak se nezblaznim...aspon v tom nejsem sama 🙂

anjelicek26
8. pro 2010

Väcsina ambulanii ta vezme za poplatok aj bez odporucenia od detskeho lekara. Skus si ich obvolat. Mne take blinkanie tri hodiny po jedle normalne nepripada..

deniskakubicek
autor
8. pro 2010

@kristiluky Dekuju za odpoved...alespon v tom nejsem sama...my to mame neustale od narozeni...kvuli tomu blinkani nas nechteli pustit ani z porodnice ☹ ale ted uz to zvladame, sice peru denne 2x, ale zvykla jsem si 🙂

kristiluky
8. pro 2010

@anjelicek26 nevravím že je to normálne ale nie zas tak neobvyklé, niektoré deti si tým asi proste prejdú, moj malý už teda v súčasnosti nemá s týmto vobec žiadny problém, ak si ublinkne raz- dvakrát za mesiac lebo sa preje tak je to vela, v porodnici malý správal hned na vankuši, doma tiež hned odmala a potom nejak ani nevieme ako s tým prestal. deniskakubicek Ja som dala len vlastnú skúsenost, kubíček može byt úplne iný a popravde ja vobec neviem ako sa inak reflux lieči alebo čo až tak daleko sme nezašli, ak by to stále pretrvávalo asi by som časom tiež nejaké vyšetrenie vyžadovala, ale teraz ked je v tom období lezenia tak skús vydržat, my sme tiež blinkali aj hodiny po jedle, bolo to jedno

sussanah
8. pro 2010

@deniskakubicek tak nam teda blinkani zacalo presne tyden po narozeni, letela jsem s malym k doktorce, protoze mi to hodil obloukem asi metr daleko a ja nevedela co delat 😅 S tema pruduskama a anginama, to chapu, ze se toho obavas, po pravde, ja jsem o tom neslysela, ze by to melo souvislost s refluxem 😕 Ale pokud tam pujdes a neco noveho se dozvis, tak dej vedet 😉
@anjelicek26 no bohuzel u refluxu to "normalni" je 😔

deniskakubicek
autor
8. pro 2010

Holky dekuju moc za komentare 🙂 aspon jsem pochopila, jak to tady chodi a jak muzu odpovidat...no, zkusim to vydrzet, doktorovi se o tom zase jen zminim a uvidim...malej cervicek ve mne hloda, ale je fakt, ze u refluxu je blinkani normalni...dneska byla kamaradka s 5ti mesicni holcickou na sonu a zjistily jim reflux a to jim ta malinka vubec neblinka, ale dusila se, takze jim dali na predpis nejaky sirupek a uvidi se...ja o tom taky neslysela, az v Praze mi to rekla doktorka, ze byly zase nejake studie, ktere to dokazuji 😒

terezt
8. pro 2010

My meli reflux do 9. mesice, pak to opravdu prestalo. Temer ze dne na den... Zacali jsme az v sestinedeli a ublinkaval po jidle kdykoliv - nekdy trosku, nekdy hodil slusny oblouk. Ale pribyval, tak to doktorka az zas tak neresila. Chodili jsme jeste k rizikovy (protoze Vasik byl o 6 tydnu driv narozeny) a ta rikala, ze vysetreni jsou tak neprijemna, ze je lepsi pockat, ono ze se s tim stejne moc delat neda. Muze to byt kvuli ruznym pricinam - slaba zaklopka (cili svalovy problem), alergie, prepijeni se apod apod. Uz si to ani vsechno nepamatuju. Nejhorsi byly zacatky, kdy se dusil, pak uz se naucil to docela zvladat. (Ja to zvladala hur - ze ho musim porad prevlikat, drhnout poblity zidle, koberce, prevlikat sebe...) Zahul na psychiku. No, zadna pricina se nepotvrdila... jsme snad zdravy... tuk tuk...

ginova
7. bře 2016

Ahojky maminky..muj 7m chlapecek taky porad blinka a nevim co stim. Ted mame dny co blinka opravdu casteji tak 5 za den nekdy i vickrat a nevim co zmenit . Zkusim vase rady tak doufam ze pomuzou

janawei
7. bře 2016

Nám nepomohlo nic. Zvýšená poloha při krmení moc nezabrala, maličko se to zlepšilo, když jsme začali s příkrmy, pak se to zase zhoršilo, když se začal plazit a pak to z ničeho nic přestalo. Takže moje rada je - vydržet!