Bolavá zarudlá očička. Co by to mohlo být?

pomfrita
6. bře 2008

ahoj maminy, poradíte mi? malý si pořád mne očička, neustále si je protírá a má je trochu zarudlá. trvá to asi 4 dny. od narození mu je téměř každý den vytírám borovkou nebo heřmánkem, protože už v porodnici měl oči ošklivý (teda jen pár dnů) a dostaly jsme kapky...nevíte, co by to mohlo být??

jandalinka
6. bře 2008

Ahoj pomfrita,tak tuhle diskusi jsem chtěla v nejbližší době též založit,poněvaž naše malá už týden si též mne očička a pak je má červený.Stalo se mi dokonce včera,že chvilkama pořád mrkala,jakoby jí tam něco dráždilo,hm. 😖 Tak jsem koupila Opthal(borovku neměli)a dávám obkládky několikrát denně,tak a zdá se mi to lepší.Říkala jsem si,jestli tam nemá nějaký prach či jí tam nenafoukalo,ale když jsem tak přemýšlela,tak na nic jsem nepřišla z čeho by to mohla mít.Takže i já nevím,co by to mohlo být?! 😔

pomfrita
autor
6. bře 2008

ahoj jani, ten opthal jsme taky měli - minulý měsíc a moc nepomohl. jak často je malé vytíráš?

zanetka82
6. bře 2008

kdyby jste byli moc nervozní .....zašla bych k dr. a řekla jí to. mužou mít alergií na nějake pyly nebo rostliny co začínají pučit 😉 ...JARO je tu 🙂

gabca1
6. bře 2008

holky, malá si taky tře očíčka, zatím jsem jen občas vypláchla bor. vodou a bylo to OK. Hodně si hraje s látkovými hračkami a s medvídkem, tak nevím jestli to není tím, jsou na tom přeci jen drobné jakoby chloupky... Kdyby měla alergii kýchala by a měla rýmu.

zanetka82
7. bře 2008

ahoj. to není pravda nemusí mít vždy rýmu a kašel aby musel mít alergií, náš starší syn je alergicky když se začne zelenat bříza nebo kaštan. a to pak ma červené oči, ma je jak pulec otekle. a nema jiné příznaky 😉

kachnickapalicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jandalinka
7. bře 2008

No,tak jí tím ophtalem přetřu očička tak 3xza den.Prostě když vidím,že si do nich rýpe ručkou či pořád mrká. 😕 Může to být i ta alergie,i když v rodině nemáme a ty plyšový hračky jsem omezila.Pořád něco cumle a dává do pusenky a pak by měla plnou pusenu chloupků 🤐

pomfrita
autor
10. bře 2008

jani - já jsem si všimla, že mi to dělá hlavně při kojení 😕
a s tou alergií teda nevím - to by ty oči měl opuchlý a to naštěstí nemá...

majaaita
10. bře 2008

Začervenalé oči můžou být také reakcí na sluníčko, přeci jen ten svět je takový barevněji ostřejší, takže malý mimča trpěj na zarudnutí.
Může se kapat Opthalmo Septonex a určitě pořídit kšiltovku nebo slunečník, jarní sluníčko je ostrý.

gabca1
10. bře 2008

hm, je fakt, že jak je venku víc sluníčko tak si ty očíčka protírá.

jandalinka
10. bře 2008

Tak dnes mě mudr.řekla,že když jsi teď pořád strká ručenky do očiček a kroutí se u toho,tak je možné,to sluníčko,které jí opravdu vadí,když vyjdeme ven a hned kňourá,ale spíš to prý bude tím,že začíná v tomto období víc zaostřovat předměty a víc začíná vidět jasněji než předtím a hned se očička víc unaví a začnou svědit,hm.Tak uvidíme.Jinak Opthalmo Septonex mi nedoporučila,poněvaž se prý dává jen při zánětech či když je nějaký problém v oku,takže pořád dávám obkládky Optahlem či borovkou a zdá se to lepší,tak uvidíme 😕

gabca1
10. bře 2008

jandalinka - to jsi hodná, že jsi se ptala dr., zítra taky koupím Opthal. 😉