Bolení bříška u dvoutýdenního miminka. Nic nezabírá

cernobilka
18. čer 2009

Uz opravdu nevim, jak memu chlapeckovi pomoci. Skoro porad place. Boli ho brisko. Nemuze kvuli tomu spat. Davam mu kapky Sab simplex i probioticke. Zkusila jsem teplou plinou na brisko, cvicit s nozickama. Nic nezabira. Stale place. Je hrozne divat se, jak ho to krouti.

kata.jan
18. čer 2009

Ahoj na někoho funguje gel Pupik, pak taky v nouzi používají trubičku tu koupíš v lékárně a taky doporučují polštářek s peckama s třešní. Jinak ti nic jiného poradit nemůžu. Takové problémy jsem neměli, ale sestřenice se synem ano a tohle používala a dá se říct že to částečně ulevilo od bolení

missymici
18. čer 2009

Rektální rourku jsme taky používali,ale jen v případě že se mu nešlo kakání.Sab Smplex nám zabrali po pár dnech.Taky jsem se někde dočetla že pomáha masírování chodidel ze spod,prej to zlepšuje funkčnost střev.Masírovali jsme chodla i bříško kolem pupíku.A dobrej byl i instantní Fenyklový čaj pro kojence.Ted jsem se na něj koukala,a je od ukončeného 1.týdne dítěte.Hodně pomohl,pije ho malej doted.Ale jako miminu moc nechutnal,musela jsem mu ho nutit alespon 1x za den,pak si dal říct.DAník se při těch bolestech hodně zklidnil,když jsem ho svlíkla a položila si ho bříškem na svoje břicho,nebo hrud,jen na ležení,teplíčko ho zklidnilo.

pikusa
18. čer 2009

Ahojík...já to u našeho matese neznám,ale kamarádka s malým seděla a pohupovala se na baloně..prdíky jako by sklepala dolů...a taky kapičky a masáže bříška a tak...
Já když náhodou tak si malého opřu jeho zády o moje prsa a nožičky mu zabalím je jako ve vajíčku a pohupuju...a nebo při kojení se mi vyprdí...
A máš pravdu,je to strašné dívat se na ně jak je to trápí...
tak at je brzy líp

missymici
18. čer 2009

jak často dávaš Sab Simplex?

shaula
18. čer 2009

Zkuste kapky Baby Calm, ty jediné nám trošičku pomohly. Zkoušeli jsme Sab Simplex, probiotické kapky, nahřívání, cvičení, masáže, nic nepomohlo. Ještě bylo dobré nošení na tygříka.

lienka43
18. čer 2009

Missymici ja som sab simplex davala pred kazdym kojenim desat kvapiek. Je to ok male deti to vykakaju to sa nevstrebava do tela...

missymici
18. čer 2009

no jsme taky dávali do každe lahve s mlíkem,teda každé 3hod.po 15 kapkách

cernobilka
autor
18. čer 2009

davam 15 kapek pred kazdym kojenim. Dnes ho to chudacka trapi cely den. Snad zitra bude lepe.

matilko
18. čer 2009

Ahojik, my sme si tiež prešli kolikami ☹ V podstate sme boli hodne neúspešní, ale čo nám aspoň malilinko pomohlo: kvapky Baby Calm, BioGaia probiotika, vankúšik z čerešnových jadier a zavinovačka. Nosenie na tygríka, neustále cvičenie a masáže. Na masáž som používal olej Větříček od Eone, bol moc dobrý, poriadne ale treba zatlačiť na tie bublinky. Sú to priamo antikolikové masáže, postup je tu:
http://www.vedomerodicovstvi.cz/index.php?optio...
Je nutné časté klubíčkovanie a keď je najhoršie, nahriať vankúšik, položiť na bruško a zavinúť do zavinovačky. To fakt pomohlo.

martina26
18. čer 2009

Ahoj tak nám na prdíky pomáhalo dávat na chvilku na bříško a taky kapičky Baby Calm. Držím pěstičky ať je líp.

gingerlady
18. čer 2009

My si s prdiky taky poradne uzili a obcas nas to jeste chytne. Pomohl nam hodne fenyklovy caj, noziky k brisku, tepla plinka na brisko a obcas jsme davali i rektalni rourku. A kdyz lezel na brisku, taky se uklidnil. Drzim palce, at jste brzy v pohode

momin
18. čer 2009

cernobilka u nas to tak bylo cele 2 mesice.. kdyz byl vzhuru tak plakal a kroutil se... ☹ Nepomohlo nic! Masirovat..mazat..kapky..cajiky... Vubec nic. Muselo to prejit samo... ta bezmoc je hrozna ze?! ☹