Bolest hlavy u 7letého kluka, řešili jste to někdy?

jirka007
16. únor 2014

Ahoj,
řešili jste někdy, že si vaše dítě často stěžovalo na bolest hlavy?

berynka
16. únor 2014

@jirka007 ano, s dcerou kolem 3. roku. Po konzultaci s pediatričkou jsme navštívili oční a neurologii. Pak ještě následně rehabilitaci, ale nic se nezjistilo, obtíže pak vymizely samy.

Sama jsem se "léčila" s migrénou, tak mohu upozornit na dodržování pitného režimu a kontrolovat dobu před televizí a u počítače.

bajana
16. únor 2014

neriesila, ale ako prve ma napadli oci a suhlasim s berynkou-pitny rezim, pozor na telku a tablety...a este by som dodala pohyb na cerstvom vzduchu

ipkh
16. únor 2014

Já to řeším už delší domu s 11-ti letým synem. Všechna vyšetření (oční, neurologické, EEG, magnet.rezonance, alergologie) v pořádku. Pije až moc, cukr ok... Přes týden TV ani PC nesleduje.
Většinou to má odpoledne, většinou je po tréninku či turnaji. Poslední dobou je to už lepší, tak snad z toho vyrůstá...
nebo mu pomohla Stratera, kterou bere od podzimu na ADHD...

konidana
17. únor 2014

Holka si někdy také často stěžuje, že jí bolí hlava. myslím , že většinou to má z únavy.

luccess
17. únor 2014

Řeším to s 8-mi letou dcerou. Hlava ji bolí každý den, spíše odpoledne. Byly jsme už na všech vyšetřeních, krev, rehabilitace, oční.... na nic se nepřišlo. Dostala magnezium + Bkomplex a vit.D. Hlava ji bolí stále, ani Dr.už neví co s tím. Pokud by někdo měl nějakou radu, taky uvítám. 🙂

d105
18. únor 2014

@jirka007 Naše malá - bude mít 4 roky, si taky stěžuje na bolest hlavy je to nad očima, říká, že čelíčko a ukazuje na obočí, taky jsme byli v léte na rengenu krku, protože přepadla přímo na hlavu z křesla, tak paní doktorka si myslela, že to může mít něco s krční pateří, ale hlavu nereng. ale je fakt, že od té doby si víc stěžuje na tu bolest hlavy. Tak nás taky napadlo, že jestě půjdeme na oční a uvidíme co dál :(

frufrunka
18. únor 2014

@luccess taky jsem měla tyhle potíže jako malá - v šesti letech. Nakonec se přišlo na nedoslýchavost - jak jsem ve škole byla přepnutá, abych rozuměla učitelce (v podstatě jsem napůl odezírala), tak jsem z toho měla právě ty nesnesitelné bolesti hlavy. Byli jste už i na ušním?
@d105 to, co popisuješ, mi trochu připomíná migrény... I ten úraz by tomu mohl odpovídat. To je moje druhá životní zkušenost s bolestmi hlavy - potažmo migrénou, na hlavu se mi zavřelo víko od kufru auta, byla to rána. Podle mě se mi něco hnulo v krční páteři (nebo mi rovnou ruplo v kouli, co já vím 🙂 ), pak mi bylo dva dny dost blbě, hlava mě bolela, myslela jsem, že je to slabý otřes mozku, ale byla to první migréna v životě. Od té doby se to občas ozve (naštěstí jen tak 4x do roka a jen na jeden den), ale celkově jsem i na běžné bolesti hlavy od té doby trpěla o hodně víc. Postupem času se to zlepšilo (v průběhu několika let), ale nevím, jestli samo a nebo díky tomu, že jsem se začala o svojí páteř víc starat...

luccess
18. únor 2014

@frufrunka Na ušním jsme taky byly.A nic. ☹

frufrunka
18. únor 2014

@luccess Tak to už tedy fakt nevím... ☹ Jen mě ještě napadlo, jestli to nemůže být psychického rázu, ale jinak už mě nenapadá nic.

rzymani
Autor odpověď smazal
Zobraz
d105
18. únor 2014

@frufrunka
@rzymani no já na migrény trpím, takže taky vím co je to za humus 😅 , já to mám opačně, když jsem byla těhotná tak do 3 měsíce jsem je měla co 14 dní a pak jak když utne, ale za to teď po porodech je to čím dál horší a trvají mi 4dny.
No první zkusím to oční a podle toho se odrazíme, jak pokračovat dál, ale mám strach, co to může být, jen doufám, že to nebude nic vážného. My jsme tenkrát hned nikam nejeli , protože byla za chvilku v pořádku jen jsme ji pořád hlídali, kdyby něco , že pojedem. No a byla dobrá jen jí bolela teda ten den hlava, ale nijak strašně, za chvilku po pádu se chtěla jít hrát a lítat s děckama po dvoře, to jsme jí nedovolila. Za ca 14 dní dostala horečky (to bylo tenkrát v kuse to hrozné horko ), dostala i atb a to si při těch horečkách držela hlavu a když jsem šla k doktorce, tak jsem to řekla i o té hlavičce, co se stalo , no a na to nás poslala na ten rengen, co kdyby.. ..

frufrunka
18. únor 2014

@d105 No a nemůže to tedy být "obyčejná" migréna? Není to třebas dědičné? Já popravdě ani nevím, jak se dají migrény prokázat, jak se to u mě objevuje jen občas, tak jsem se s tím naučila žít a ten jeden den prostě protrpím a prozvracím, ale blíž jsem to nikdy neřešila...

d105
18. únor 2014

@frufrunka no já taky nevím kde se to u mě vzalo, ale už to nemívám jen jeden den, ale 4 dny 😠 , což je oprus, sice díky Bohu nezvracím, jen mi je občas špatně jak po kolotoči a bolí mě pravá půlka hlavy, jak když ji rozkrojíš přesně na půl 😀 . No je fakt ,že to u ní může být začínající migréna, ale ta její bolest hlavy je zvláštní tím, že říká, že jí tá hlavička zabolí, pak přejde, pak jí začne zase bolet a po třeba 5 minutách už ne a tak to má na houpačce třeba jeden den a neumí to ještě přesně popsat, ale je to na ní poznat na očičkách má je unavené a nemá je takové veselé, takže vím že to nenapodobuje, protože ji pozoruju, hraje se a pak se chytne za čelo a mne si ho , no tak uvidíme, zrovna včera ji bolela 😔
@jirka007 no moc Vám tu nepomáháme, ale taky bych si asi zašla na oční, možná je to tím, jestli váš chlapeček chodí do školky, tak namáhá víc očka při různých úkolech a možná mu to začíná vadit a třeba jen potřebuje brýlečky, 😎 já vím člověk má strach a říká si , jak může takové prcky bolest hlava, no tak tomu se taky moc divím a taky mám u nás obavy 😖

d105
18. únor 2014

@frufrunka
@jirka007 pardón za češtinu 😅

frufrunka
18. únor 2014

@d105 Chuděra malá... ☹ Na takové problémy má ještě dost času. Tak vám budu moc držet palce, ať se aspoň co nejdřív zjistí, z čeho to je, pak už to nějak řešit půjde, ale když není známá příčina, léčí se to dost blbě. Tak hodně štěstí!

rzymani
Autor odpověď smazal
Zobraz
d105
19. únor 2014

@rzymani 😀 😀 , no to asi opravdu už simulovat nejde 😀 😀 , tak teď to v tom těhotenství jen vydržet co? 🙂
Když jí dělala doktorka rentgen krku, tak jí udělala rovnou i dutin, jí to taky napadlo 😉 a bylo to v pořádku,
díky a opatrujte se i s miminkem 😵

lenca79
7. kvě 2014

ahoj, u nás to přešlo samo. Myslím že když se nezjistí příčina je to psychického rázu.

konidana
28. črc 2014

@jirka007 já to neřešila, myslela jsem že to má z únavy (časné vstávání do školky, nenošení brýlí a pod.) a ejhle po roce z toho je neuroborelioza 😒 . Pokud jste často venku v přírodě, v lese, nebo i jen na zahradě, nebo máte podezření na možné přisátí klíštěte, nechala bych udělat krevní testy na nemoci které klíštata přenášejí tzn. borelioza a encefalitida.
@ipkh
@luccess

konidana
28. črc 2014

@d105 Pokud jste často venku v přírodě, v lese, nebo i jen na zahradě, nebo máte podezření na možné přisátí klíštěte, nechala bych udělat krevní testy na nemoci které klíštata přenášejí tzn. borelioza a encefalitida.

d105
29. črc 2014

@konidana no nikdy ještě klíště neměla, tak nevím..tak se držte, doufám, že se to dá dobře léčit, ani nevím co to je? 😲

metallico_mondo
29. črc 2014

Mě v 7 zjistily epeleptický syndrom taky na základě pouhýho častýho bolení hlavy. Radši s tím dojdi. Může to byt cokoliv

konidana
29. črc 2014

@d105 Tak jestli neměla klíště, tak to asi bude něco jiného. Taky dobře 🙂 .Boreliózu sice mohou přenášet i komáři či jiní brouci, ale to je menší pravděpodobnost. Jinak encefalitida je vlastně zánět mozku, borelioza se v 1.stádiu projeví (ale ne vždy) výrazným flekem v okolí kousnutí, který je uvnitř světlejší a jasně ohraničený - vyléčí se antibiotiky. Ve 2. stádiu se projevuje třeba postižením kloubů nebo také postižením (zánětem) mozku. Fakt hnusný nemoci! Takže jestli vylučujete klíště, tak to je výhra 🙂