Bolest nohou v klidu u 2,5 ročního kluka

romcovaklarka
17. pro 2013

Ahoj maminky. Posledních pár dní si syn (2,5 roku) stěžuje na bolest nožiček, ale ne třeba po výletě nebo po tělesné aktivitě - zásadně, když je delší dobu v klidu. Občas přes den - třeba sedí, čteme si a najednou mi říká, že ho bolí nožičky. A včera v noci se vzbudil a nemohl asi hodinu spát a kňoural, že ho nožky zase bolí. Čím to může být - že by od růstu, je nějaký skokový růst v tomhle věku? Dá se mu nějak ulevit? Jak dlouho to může trvat v kuse? Jinak syn je hodně aktivní, přes den často hopsá, běhá, skáče po gauči 😀 skoro v klidu neposedí, takže přes den si ani na ty nožičky tak často nestěžuje, jen když déle sedí výjimečně; a je fakt, že i když si čteme apod., tak po chvilce se začne vrtět anebo aspoň nožičkama vrtí... A na svůj věk je dost velký (to ale už od miminka), teď ve 2,5 má skoro 15kg a asi 98 cm. Děkuji za rady.

paolin
17. pro 2013

To bude růst. Dala bych mu něco od bolesti a poradila se s doktorkou. Jestli nedát nějaké magnezium nebo železo apod 😉

jpetraa
17. pro 2013

taky myslím, že to bude růstem. Já jako děcko na to trpěla strašně, bylo mi teda víc, asi tak 5, ale dodnes si pamatuju, jak mě to strašně bolelo, pomáhalo těma nohama aspoň hýbat, takže já byla pořád v pohybu..

alisek
17. pro 2013

to budou růstová bolest,můj syn to měl letos už 4x, většinou jen v noci, pláče bolestí, drží si nožičky,roste rychle za rok vyrostl o 14cm, dokonce jednou si stěžoval na bolest zad, dávám nurofen

pisisvori
19. pro 2013

dcera si teď taky takle začala stěžovat, dr. nám dala na zimu Vigantol 5 kapek za týden.