Bolesti bříška skoro v roce. Máte zkušenost?

marda
16. čer 2011

Ahoj holky,chtela jsem se zeptat zda mate nejake zkusenosti s bolestmi briska takto starych deti....ja uz jsem upne vycerpana ☹ kazdodenni krouceni,prdeni,nespani a plac 😝 uzivame probiotika zadne nadymave jidlo a presto....nejake rady?diky moc

berenika39
16. čer 2011

@marda k lékaři. po internetu fakt nikdo nezjistí, proč malou trápí bříško. musí se najít příčína a pak se to dá řešit. vždyť nevíš, proč ji to bolí....pokud už jste nějaká opatření provedli, a nic se nezlepšilo, není to přece samo sebou....
moc to nechápu, ale každopádně přeju, at je malá zdravá a brzo to přejde. zajdi k doktorovi.

crca
16. čer 2011

@marda Nám jsou dva a taky na to kluk pořád trpí,už to není tak hrozné,ale je to pořád ☹ Kapky jsem zrušila,po těch mě přišlo že je to ještě horší,jí všechno normálně,už to nijak moc neřeším,jednou je klid i po fazolích,jednou ho nafoukne snad i suchej rohlík 😀 Když si vzpomenu dávám lactobacilíky 😅 Přes den je to v pohodě,prdí,kadí normálně,ale jak usne....

marda
autor
16. čer 2011

@berenika39 mame za sebou sono a vse je ok....zadna jina vysetreni ji delat nebudou ☹ pry na to deti nekd trpi dele,tak nevim

marda
autor
16. čer 2011

@crca my jsme taky pres den v poho ale ty vecery a noci....

crca
16. čer 2011

@marda Nám teda žádné vyšetření nedělali,jen jsme měli kýlu tak jsem to tak nějak přikládala tomu,no jsme už bez kýly,ale občas to trvá stejně 😅 Jinak teda oba se mě budí tak 4x-6x za noc a začínám být už docela vyčerpaná 😖 jsou jim dva a pořád nespěj aspoň 5 hodin v kuse,to už musí být a za celé jejich 2 roky bych to spočítala na prstech jedné ruky kdy mě spali hezky ☹ Už mě napadlo že skočím do lékárny pro nějaké spací prášky jestli jsou,aspoň na jeden den v týdnu,abych se vyspala 😀 Přes den jsou to draci a člověk si myslí jak jsou utahý a ono prd 😝

marda
autor
16. čer 2011

@crca no tak to si teda taky uzivas,co?taky uz nevzpominam,kdy jsme meli klidnou noc 😝

crca
16. čer 2011

@marda no je to mazec 😠 nejhorší je,že to na mě už začíná doléhat-bolí mě hlava,jsem nervozní,sar..á 😅 vytočí mě maličkost....si někdy říkám,že jsem už jak žumpa-buď vyčerpaná,nebo nasra.á 😀

berenika39
16. čer 2011

@marda no nevím, ale v roce by to už mělo být ok. nedej se odbýt. nevíš, z čeho to je...může mít alergii, přecitlivělost na něco v jídle....Petr měl reflux, ten může být i skrytý, bez zvracení, může jí pálit žáha, cokoliv. Taky jsme se toho zbavili až kolem roku, ale věděla jsem, z čeho to je. Vyšetření si vydupej, ta doktorka není u vás doma a neví, jak vás to trápí. Je zbytečné, abyste se obě trápily.
Může to dělat i mléko...

lu777
16. čer 2011

@marda moje obě děti měly nadýmání tak do 9-12 měsíců, starší bral do roka kapky a pak jsme je horkotěžko odbourávali.... dlouho jsem nedávala věci jako kukuřici, hrášek, kedlubnu, fazole, papriku a x dalších věcí, nekombinovala jsem moc potravin dohromady apod.... v roce a půl jsem se dozvěděla, že starší má rozestup břiš. svalů, takže tím se to vysvětlilo... po 2 letech se to hodně zlepšilo a teď už jí prakticky normálně...

mladší to měla lepší, "jen" do 9 měsíců ale teď se z toho asi vyklubala laktozova intolerance...
takže jestli nedáváš nic co by jí mělo teoreticky vadit, nejí těžké kaše na noc apod. a není to lepší ani s probiotiky, tak doporučuju prohlídku, ono za tím může něco být... ale až se rozchodí tak se ty střeva rozhýbou a bude možná líp 😉 😉

marda
autor
16. čer 2011

@berenika39 reflux mame potvrzeny a abkm taky a to pijem neocate....c
@lu777 pohybu mame az az....ale proste v noci si nemuze prdnout a tlaci 😝

berenika39
16. čer 2011

@marda ach jo, pak jedině trpělivost 😒 . čaj a tekuté věci dávej před jídlem, tekutiny je vůbec fajn dávat nějak "schované", polévky, přesnídávky...opravdu nastane změna, až se postaví a rozběhne, pohyb pomůže...tak držím palce.
A takové ty Sab Simplex a podobné nepomáhají? To jste asi už zkoušeli. A super jsou Bio Gaia kapky, sice se dávají i malinkým mimčům, ale fungují i na starší, petr s nima taky přečkal x měsíců🙂.

marda
autor
16. čer 2011

@berenika39 asi to chce fakt cas....bio gaia uzivame jiz dlouho ☹

berenika39
16. čer 2011

@marda tak už mě nic nenapadá. pokud to máte takhle vychytané, snad to přejde jen časem. at je to brzo🙂

luthien.k
16. čer 2011

@marda, ahoj, už jsme to možná spolu řešily (je toho nějak moc, tak nevím), ale takto se může projevovat i jiná potravinová alergie, nejen na BKM, znám maminku, jejíž dcera má multiproteinovou alergii, která se projeví klidně až 7 dní po podávání nové potraviny a to právě bolením bříška... Jaký máte jídelníček?

marda
autor
16. čer 2011

@luthien.k zdravim te ...my prave bastime dokola jen to same.....ale nas toto trapi od mala...rano kukur.kase-ridka,kruti,kureci maso,mrkev,banan jine ovoce neji,mleko,obcas teleci....

evcafrank
16. čer 2011

@marda - mně tam zaujelo to telecí - Verča mi reaguje na hovězí...nemůže být problém v tom?

marda
autor
16. čer 2011

@luthien.k jinak jestli si pamatujes jak jsem mela podezreni na ten lepek,tak dobry...minule mela testoviny a neosypala se a jsou v podezreni jabl.stavy,ktere jsou skoro ve vsech presnidavkach

marda
autor
16. čer 2011

@evcafrank evi to ne....ona ma to boleni i kdyz 14 dni teleci nema....

evcafrank
16. čer 2011

@marda - to já jen, že mně to bouchlo do oka.... 😉

marda
autor
16. čer 2011

@evcafrank jojo vim ze kdo ma abkm muze reagovat jak na hovezi,tak na soju 🙂

weri1
16. čer 2011

šla bych k lékaři

marda
autor
16. čer 2011

@weri1 my mame vse vysetreni za sebou...jen tak bych to nenechala....tuto diskusi jsem zalozila abych zjistila jesti to brisko deti muze trapit a takto ve starsim veku,,,a zjistila jsem ze muze 🙂

weri1
16. čer 2011

@marda já to nemyslela zle, jen prostě my tady můžeme jen hádat co malé je 😉

lu777
16. čer 2011

@marda a co dáváš k jídlu? třeba paprika dost nadýmá... šlupky můžou nadýmat, takže všecko loupat...
a nemíchat moc maso a mlíko apod.... prostě by neměli mít nic těžkýho, spíš zeleninu, probio jogurt a tak...
ale holt někdo na to trpí, jen je divný, že tak moc v noci v tomhle věku 😕
a ublinkává nebo něco? kaká normálně nebo má zácpu? zkoušela jsi homeopatika?

lu777
16. čer 2011

@marda taky nadýmá kukuřice... zkoušela jsi tu kukuř. kaši třeba na týden vysadit? a dát třeba jáhlovou, tu instantní co mají v DM drogerii? mně se moc osvědčila u obou dětí na prdíky a na zácpu atd... je lehce stravitelná, takže ani jejich citlivý žaludky s tím neměli problém 😉

jinak Bio Gaia u nás nezabralo ani ťuk... nevím fakt proč ale nezabralo.... pak jsme přešli na probiotika Swiss Laktobacílky Infant (nebo Baby, teď nevím, prostě je to pro úplný prcky) a to jsou kapsličky, dávám jí to do mlíka nebo do kaše nebo i do oběda... a ty fungovaly... dávám je doteď někdy, ze začátku jsem je dávala na bříško a pak aby měla vyšší imunitu v zimě, když byl brácha nemocnej...

lu777
16. čer 2011

@marda jo a bacha, banán může taky dětem dělat problémy! 😲 😲 naši B. po něm hrozně bolelo bříško a pak jsem se někde dočetla, že může některým dětem vadit, tak jsem přestala dávat... a začaly jsme zas asi před rokem a to už naprosto ok...
je to prý proto, že se to vozí zelené a tady se to nechává dozrát a u malých dětí to může někdy způsobovat problémy...!!

marda
autor
16. čer 2011

@lu777 diky.....zkusim obmenit jidelnicek 🙂

stesticko1
17. čer 2011

@marda ahoj taky si užíváme s bříškem od narození do 6.měsíců příšerný koliky ktomu reflux jícnu jenám 8.měsíců a stále večer prdíky budíme se i 2 za hodinu s řevem kroutíme se a podobne nic nezabýrá☹(((

luthien.k
17. čer 2011

@stesticko1, a co jste vše zkoušeli? Napadla vás i alergie na BKM? Ne každá kolika samozřejmě souvisí s alergií, ale dá se to celkem snadno zjistit díky eliminačně expozičnímu testu - vysadit podezřelé potraviny z jídelníčku matky (mléčné výrobky, vejce, sója, ryby, ořechy) nebo při umělé výživě dát plně štěpené mléko (Nutrilon alergy care například), dávat (při kojení oběma) probiotika a k tomu ty klasické protikolikové opatření typu bezplenková komunikační metoda (kdy se dítě naučí hezky vyprdět a vyprázdnit), podpořit činnost střev jemnou masáží atd...

stesticko1
17. čer 2011

@luthien.k alergii mi dokroka vyvrátila tím to prý není nemá žádné jiné příznaky,,prý by to bylo daleko horší a měla by i jiné příznaky alergie na mléko je hodně málo častá tak nevím uvidíme..časem