Bolesti nožiček. Jsou to růstové bolesti?

iloha
4. lis 2009

Ahoj, máte někdo zkušenosti s bolestmi nožiček u dětí. Terezka si někdy stěžuje, že jí bolí nožičky.
Obyčejně jí to vzbudí v noci. Někdy ukazuje na lýtka, jindy na nárt a prstíky.Myslela jsem, že to bude z námahy nebo od toho, že dost často lítá a skáče bez bačkor, ale teď jsme doma s kašlem, je poměrně v klidu a v noci byla vzhůru též. Většinou jí nožičky namasíruji hřejivým gelem a ona za chvíli usne.
Máte někdo podobné zkušenosti a co pomáhá Vám??? 😉

blahoska
22. lis 2016
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

@yerry a bolí jí to i několik dní po sobě, nebo jsou ty bolesti nepravidelné?
Tady http://blog.mimulo.cz/take-rust-muze-deti-bolet/ jsem se dočetla, že nejčastější bolesti z růstu jsou přední strana bérce, lýtko nebo podkolenní jamky. Ale bolesti by neměly trvat déle než pár dní. Dcerku právě bolí lýtko, ale jenom jedno a občas, tak doufám, že je to jenom z toho, že roste. Pokud by jí to bolelo několik dní v kuse, tak bych raději zašla k doktorce, pro jistotu.

mrazulkav
22. lis 2016

Dcerka na to taky trpí. Já je nezažila a koukala jsem jak péro z gauče, co to je... doktorka říkala jen teplo a přinejhorším léky na bolest. Většinou to zvládneme s alpou a zavázat kapesníkem. Nahřát polštářek s peckami. Posledně to bylo akorát večer, když jsem žehlila, takže jsem napařila utěrku... ale jsou noci, kdy to bez nurofenu nejde :'( vrací se to v takových vlnách. Někdy je měsíc klid a pak týden bojujeme... ale je fakt, že pak můžu vyházet půl skříně krátkých kalhot!

yerry
22. lis 2016

@blahoska jeste tyz den jsem s ni jela k doktorce, zacala kulhat a kdyz si chtela kleknout tak se skoro az rozplakala. Doktorka mi rekla ze to s nejvetsi pravdepodobnosti rustove bolesti nebudou. Na bolest mi rekla dat lzicku nurofenu a predepsala mi vit. D.
Rikalacze to bude nejspis tim ze byla nemocna.... a pokud se to zhorsi tak na odbery a pokud se ti zlepsi tak v pondeli na kontrolu
Uz druhy den to bylo o poznani lepsi a do nedele uz nebolelo nic. Takze v poho 🙂

stelenka
27. led 2017

Dobrý večer, navazuji na toto vlákno. Dcera 4,5 let. Má problém s kakáním, jakmile se den, dva nevykaká, tak mám vysledováno, že jí buďto než jde spát nebo v noci bolí nohy. Vzbudí se s histerickým pláčem a nohy propíná a brečí a brečí.. pomůže mi jen Nurofen, zklidnit vůbec. Dokáže brečet i klidně půl hodiny, dýl jsem to nevydržela.. Moje otázka zní, mohou to být růstové bolesti - mohou být i v souvislosti s vyprazdňováním? Také mám vysledováno, že když se víc venku unaví, tak bolest taky přijde. Ale to už je většinou než jde spát a už na ní vidím, jak nohy kroutí a různě překládá.. Takže jí dám Nurofen už dopředu, než jde spát. Děkuji.

stelenka
27. led 2017

Ještě jsem zapomněla, že ji bolí lýtka a říká mi, že jí v nohách píchá... :-/

bzonkova
5. kvě 2017

@21klara21 Tak bohužel i syna nějaký čas trápí tyto bolesti ☹, také chodí do atletiky a tím, že ho ty pařátky stále bolí přestává ho to bavit. O výletech ani nemluvím, úplně kvůli toho ztratil o něj zájem ☹. Doufám, že něco tady vyčtu a pomůže mu

mrcoch
15. pro 2017

Dcera se už skoro 3 měsíce pravidelně ob týden budí s bolestmi nohou. Jeden týden klid, další týden je třeba co hodinu vzhůru s pláčem a bolestmi. Zabírá Nurofen. Přes den je vše v pořádku.
Jsou to pravděpodobně růstové bolesti, ale pro jistotu jdeme příští týden k lékařce. Tak brzy (2 roky) a tak dlouho? I lékárník, kde jsem šla pro hřejivou mast, se divil.
Jak dlouho tak dáváte dětem Nurofen nebo podobné léky na odbourání bolesti? Nechci ji dávat léky dlouho... Rozhodně ne celý týden!

bzonkova
15. pro 2017

pokud ji boli od kolinek dolu jsou to rustove bolesti. synovi na ortopedii doporucila mast traumaplant, je prirodni a rika ze mu pomáha. bolelo ho to snad trictvrte roku kazdy den pak byl 2 mesice klid a zase.