Bolesti nožiček. Jsou to růstové bolesti?

iloha
4. lis 2009

Ahoj, máte někdo zkušenosti s bolestmi nožiček u dětí. Terezka si někdy stěžuje, že jí bolí nožičky.
Obyčejně jí to vzbudí v noci. Někdy ukazuje na lýtka, jindy na nárt a prstíky.Myslela jsem, že to bude z námahy nebo od toho, že dost často lítá a skáče bez bačkor, ale teď jsme doma s kašlem, je poměrně v klidu a v noci byla vzhůru též. Většinou jí nožičky namasíruji hřejivým gelem a ona za chvíli usne.
Máte někdo podobné zkušenosti a co pomáhá Vám??? 😉

andyalukasek2008
4. lis 2009

Ahojky, já si tím prošla jako dítě... Trápilo mne to řadu let. Ani to nikoho nepřekvapovalo, mám dvoumetrového tátu a sama měřím 188cm...
Tenkrát se na to dával rybí olej. Bolí to fakt nepříjemně, skoč s malou k doktorce, třeba na to dneska už mají lepší medikamenty...

tvarohacek
4. lis 2009

Já si na tyto bolesti pamatuju coby dítě, ale až v době mladšího školního věku, nohy mě bolely většinou pod koleny a pomáhalo mne si nohy stáhnout těsnějšími podkolenky.

garfieldmail1
4. lis 2009

Tyhle "růstové" bolesti prý bývají ve stejnou dobu, obvykle večer nebo v noci, ale taky mne překvapuje, že už takhle brzy... 😕

iloha
autor
5. lis 2009

Díky.
Andyalukasko, my sice nejsme čahouni, ale asi to nebude výškou, zřejmě bude citlivější na růst.

oli.k
5. lis 2009

Ahoj Iloha, mě to taky jako malou několik let dost trápilo, ale jak píšou holky, taky jsem byla proti tvé holčičce starší, až tak od 8 let. Ale ono je to dost individuální. Mě tenkrát doktorka poslala na elektroterapii, chodila jsem tam asi 3x týdně pár měsíců a trochu to pomohlo. Taky se příkláním k tomu radši se stavit s Terezkou u doktorky, ony tyhle bolesti nožiček mohou mít u dětí vzácně i jinou příčinu,tak ať máš jistotu, že to není nic jiného.

jakoubka
5. lis 2009

iloha-já četla,že se to objevuje u dětí kolem 3 let a dávat Nurofen proti bolesti

iloha
autor
5. lis 2009

Jakoubko, to jsem četla, a mnoho jiných, díky.

kubaka
5. lis 2009

Jsou to nejspíš růstové bolesti a je to peklo. Já to zažívala od tří let snad ještě do 18 let - holenní kosti jsem měla jako ve svěráku, jako dítě jsem plakala bolestí.
Pomáhalo určitě teplo - nohy jsem si pevně obalila dekou, (to pevné stažení taky pomáhá) nahřívací láhev do postele, nohy jsem si přistrčila k ústřednímu topení - prostě chce to hodně moc suchého tepla. a většinou to rychle přestalo, protože teplo roztahuje a uvolňuje. Pokud by se to dělo denně, je téměř nemožné dávat pořád léky - to teplo zabralo vždy spolehlivě. Ale musela jsem si na to přijít sama - nikdo to matce neporadil.
Takže pro takhle malé dítě bych asi zvolila nejméně dvě plyšové roztomilé 😵 ohřívací láhce do postýlky pod deku a pokud jsou ty hřejivé gely, tak určitě taky použít, tuhle vymoženost už neznám. Prostě rychle a hodně prohřát.

cazadora
5. lis 2009

jaj tak tím jsemsi taky jako dítě prošla, a jauvej jauvej, máma mi ovazovala nohy narozdíl od kubaky mi pomáhaly zábaly studené a mokré(je to divný ale je to tak fakt si každej musí přijít na to co mu pomáhá)a dávala paralen na bolest to pomáhalo ale bylo to otravný, byli jsme i na nějakym vyšetření kde potvrdili že je to od růstu. tak jen držet palce at tomalou dlouho netrápí

kubaka
7. lis 2009

tak to je zajímavé - mě to chlad ještě zhoršil, to bylo až nesnesitelné. Vlastně jsem se nikde nedočetla, co na to tedy - kromě prášků - zabírá 😖 Kluci tím naštěstí netrpí, nepřála bych jim to teda.

cazadora
7. lis 2009

kubaka když sem četla tvůj příspěvek tak mě to překvapilo ale je to fakt pravda, já se taky jen modlim aby tim holky netrpěli fakt si moc dobře pamatuju jak to byla hnusná bolest a kolik nocí jsem proplakala 😔

ivana24
10. lis 2009

Ahoj, tak Filip na to trpí a strašně mu pomáhá namazat mastí alpou a dávam mu dologran - jo to doplněk stravy, vždy zatím zabral a dalšní den už byl v pohodě.....poradila my to paní v lékárně - také její vlastní zkušenost 😉

schwarzovka
10. lis 2009

fuj...taky to znám...mě pomáhalo, když mi je maminka hladila 😵 a mazala nějakou chladivou mastí

mamkamarketa
27. zář 2011

je mozne aby s rustovymi bolestmi byla zvysena unava?

eloana
27. zář 2011

@iloha ahoj dcera trpela na bolesti nozicek asi od 2 let.... davala jsem neco na tlumeni boleti -panadol, nurofen..... mela jsme vypozorovane, kdyz sla vetsi vzdalenost bolely ji nohy vzdy, tak jsem davala uz preventivne nez usla. vetsinou ji to budilo kolem 1 rano... Jinak muzes zkusit ruzne masti- my meli i doporucene od lekare, ale nepomohly:( a jeste jsme brali homeopatika- doporucene ortopedem
nyni ji je 5,5 a nozicky prestaly bolet

eloana
27. zář 2011

@mamkamarketa ahoj nevim.. dceru to vzdy bolelo v noci ze spani nebo navecer, takze jiz unavena byla.
koukam, ze jsem odpovidala puvodne na hoodne stary dotaz.)))

jennyska
3. led 2014

Ahoj @iloha @eloana @mamkamarketa @schwarzovka @ivana24 @cazadora @jakoubka @oli.k @garfieldmail1 @tvarohacek @andyalukasek2008 a ostatní maminky 🙂

Mohly byste se se svým příběhem ohledně Růstových bolestí Vašich dětí podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/rustove-bolesti/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním maminkám úplně stejně, jako např. tady ve fóru @iloha . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

ined77
13. led 2014

Dobrý den maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/bolest-nohou/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se i s ostatními maminkami o Vaše zkušenosti s touto problematikou. Vaše rady a postřehy co pomáhá na bolení nožiček u vašich dětí ostatní maminky jistě ocení 🙂 .
Své poznatky můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát děkuji a přeji všem pohodový začátek týdne 🙂 .
D.

@eloana @mamkamarketa @schwarzovka @ivana24 @kubaka @iloha @garfieldmail1 @andyalukasek2008 ... a další 🙂.

mytri
27. říj 2015

@eloana můj syn na růstové bolesti také trpí. Napsala byste mi, prosím, jaká homeopatika vám na to ortoped předepsal?🙂

eloana
30. říj 2015

@mytri mrknu, jestli je jeste najdu🙂 uz to je nejaky patek🙂

mytri
1. lis 2015

@eloana Děkuju!!🙂

markyska88
1. lis 2015

Jeeee, tak na tohle si pamatuju dobře ! 🙄 bolela mě kolena.. Úplně od malinka až snad do 10 let. Bolest se hlásila vždycky večer a já strašně brečela.. Babička mi kolínka mazávala alpou a hladila, to pomáhalo 🙂 když se to už nedalo vydržet, tak jsem od mamky dostala paralen .. Dneska už jsou určitě i jiné prostředky, ale ty hodně větrové masti nebo alpu bych určo zkusila 😉

kajuna
4. lis 2015

Ahojky 🙂 měla a stále mám s dcerou podobné růstové problémy, trápí nás to již několik let. Já jsem s tím vzala dceru k lékařce, která nám sdělila, že dcera má velké růstové skoky a v důsledku toho jsou i tyto potíže + ještě zjistila lehké zakřivení páteře a zkrácené svaly. Musíme docházet na ortopedii a rehabilitaci, učili nás cviky-vojtovku, které musíme denně cvičit. Ze začátku mazec, ale teď už si dcera a vlastně i já na to zvykly 🙂 Prášky rozhodně nedávám, nejsem jejich zastáncem. Když si dcera hodně stěžuje na bolest, tak masírujeme nožičky a ona u toho bez problémů usne. Má omezení na běh na dlouhé trasy, skoky, dlouhé chůze. Být tebou, tak si zajdu k lékaři...o nic nejde, buď to bude OK nebo Vás pošlou na ortopedii. Každopádně je lepší to řešit teď dokud jsou děti malé, lépe se to tělo srovná. Mějte se moc hezky a ať Terezku bolení nožiček brzo přejde 🙂

farbarovamonika1972
22. bře 2016

Zdravím všechny jsem tu nová a chtěla bych vás poprosit o radu. Mám 6 letou dcerku a dost často si stěžuje na bolesti nohou. Většinou se mi probouzí v noci ze spaní od bolesti nohou a chtěla bych poradit co na tu bolest nejvíce pomáhá? Masar ji nepomáhá. Diky za radu

farbarovamonika1972
22. bře 2016

Myslím si že je to růstové bolesti

petraou
10. srp 2016

@iloha a kolik je Terezce? Zkus Colafit Junior pro děti, nám zabraly.

21klara21
22. říj 2016

@petraou Souhlasím s Peťou. U nás taky pomohl. Malá má 4 a půl roku a dělá sportovní gymnastiku a před časem jí hrozně bolely nohy 😔 chudinka, vůbec nechtěla chodit trénovat ani a to gymnastiku miluje. Zkusili sme colafit junior a ten zabral. Chválím ho i pro dobrou jahodovou příchuť, to je zrovna u dětí docela důležitý faktor, protože ty zlobivky jen tak něco nesní 😀 .

blahoska
3. lis 2016
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

Ahoj holky, a jak poznám jestli jsou to "růstové bolesti" nebo něco jiného? Malá si právě docela často stěžuje na bolesti nohou. Díky

yerry
16. lis 2016

Ahoj matep rosim nekdo zkusenost s tim ze by bolela jen jedna nozka?
Dcera 5 let si od vcerejska stezuje z ji boli nozicka. Predni strana stehynka... boli ji to pri pohybu takze asi jakoby ji bolel sval.... nikde se nebouchla takze mne napadla rustova bolest.... nebo mne jedte napadlo jestli to nemuze byt tim ze je ted slaboucka a hrabe se z nemoci...? K doktorce zajdem jestli ti neprejde ale chci vedet jestli to vubec muzou byt rustove bolesti...