Boulička u klíční kosti. Jde o zduřelou uzlinku?

beruska1979
8. pro 2008

Ahoj maminky,

Mé skoro roční holčičce jsem včera při koupání našla malinkou bouličku asi 2 cm nad klíční kostí, vedle té dutiny pod ohryzkem (ani nevím, jak se to v anatomii nazývá🙂
Je velká asi jako hrášek, tvrdá a pohybuje se. Asi jí to nebolí, protože když zatlačím, není žádná reakce. Myslíte, že se jedná o zduřelou uzlinku? Dost jsem se polekala, odpoledne jí nejspíš půjdu ukázat doktorovi.

slunicko552
8. pro 2008

My máme taky uzlinky,ale byla jsem raději u doktorky.Prý je to normální.

beruska1979
autor
8. pro 2008

Tak dík, snad to nic nebude, teploty nemá, papá dobře. Možná to bude od rýmy.....

radka.m.
8. pro 2008

beruška-určitě si s tou bouličkou zajdi co nejdřív k lékaři!!!!!!!!zduřelé uzlinky od nemoci jsou většinou za ušima.nemusí to vůbec nic být,ale zrovna tak to může být něco špatného,za to nic nedáš,když si k mudr zajdeš,aby jsi měla jistotu.já jsem ohledně těchto věcí pesimista,dcera se léčí na onkologii,tak proto ta opatrnost.

beruska1979
autor
8. pro 2008

radka: Jezis, myslíš, že by to mohlo být tak vážné? No, určitě tam zajdu....

radka.m.
8. pro 2008

určitě to nemusí být nic vážného,ale kdyby náhodou...pak písni,jak jste dopadli.

beruska1979
autor
9. pro 2008

Holky,

Tak jsme byly u doktorky a říkala, že je to jen zduřelá uzlinka a že je to normální jev, že si buduje imunitu. Našla jí jich ještě víc, pod paždí a za krkem, takže jsem si oddechla, ale stejně ta u klíční kosti vypadá jinak, jako malinkatý hrášek hned pod kůží, je i vidět, ale doufám, že když to prohlédla, tak to nemůže být nic vážného.

radka.m.
9. pro 2008

beruška-tak to je moc dobře,že jsi raději zašla k mudr.i tak ty bouličky hlídej,a kdyby se ti něco nezdálo,nějak se měnily,nebo zvětšovaly,tak si je určitě nechte znovu zkontrolovat.

beruska1979
autor
9. pro 2008

No, to je jasny, akorat ja jsem tak zodpovedna, ze to kontroluju kazdou hodinu🙂, ne, zerty stranou, byt to neco vazneho, tak bych se asi zblaznila. Ja se stresuju i kdyz ma rymu. Jinak drzim palce, at vam to vsechno dobre dopadne, musi to byt strasny:((((

beruska1979
autor
11. pro 2008

Holky,
Jak často bych to měla kontrolovat a za jak dlouho to může povyrůst, kdyby to bylo něco vážného? Je to hrozný, pořád na to musím myslet a články na internetu mně absolutně neuklidňují, spíš naopak:((((

danamatus
17. črc 2009

Ahojky, "oživuji"tuhle diskusi, protože můj syn má taky bouličky na krku a jednou jsem je našla i na tříslech. Dr mu vzala krev na toxoplazmozu a je negativní a prý jsou ty bouličky normální, ale já nevím..........má to od narození, ale pak se mi zdálo, že se zmenšují, ale teď když jsme byli na očko priorixem, tak se mu zase zvětšily, tak jsem to říkala dr, tak vzala opět krev a prý jsou trošilinku zvýšené leukoplasty či co, ale že prý je normální, když jsou zvětšné uzlinky a veme mu další krev na podzim. No já jsem z toho tak trochu vedle, nejradši bych šla na nějaké odbornější vyšetření, ale nevím kam. Zkusím jak se vrátí naše dr z dovči, že chci nějaké vyšetření, ať nás pošle,, protože já mám strach ☹