Bradavice u dětí. Máme jít na kožní?

sylvar
22. kvě 2008

Malá má na ručce bradavici(dnes potvrzeno od mudry), doktorka mě poslala do lékárny, že mi dají nějakou tinkturu na to, lékárnice mi řekla že ne ne, že nejdřív jsou od dvou let!
Nemáte maminky zkušenost?Má to na dlani...asi to nebolí,ale samo je to infekční,takže je potřeba to zničit
myslíte, že máme jít rovnou na kožní?jsem z toho rozhozená, dr by snad měla vědět, že ty léky prodávaj až pro větší děti 😕

berynka
22. kvě 2008

Sylvar: zkušenost sice nemám, ale na tvém místě bych na kožní určitě šla. Vždyť jsou různé druhy bradavic a na každé platí něco jiného. Nehledě k tomu si tvoje malá určitě ručičkou žmoulá oči a dává si je do pusinky, takže tu bradavici rychle pryč.
Chodíte do bazénu?

sylvar
autor
22. kvě 2008

bery, už nechodíme 😖

berynka
22. kvě 2008

U nás byly bradavice takřka celé dětsví, protože jsme chodili na různá plavča.

sylvar
autor
22. kvě 2008

když jsme chodili plavat,tak je neměla, možná chytla vira a teď se probudil a udeřil...
v pondělí jedem na kožní
jen mě překvapila ta dr, že hned nevypsala žádanku, půjdem i tak, bez ní, dyť to přeci musela vědět,že takhle malejm dětem nic nedají 😝

berynka
22. kvě 2008

Určitě jděte! Čím je to menší, tak to tolik nevzdoruje 🙂 . Ale je to "radost" a snad už se vám to nebude opakovat.

sylvar
autor
22. kvě 2008

bery, myslíš dítě?právě řeším, že ji neudržím, na roční kontrole vyváděla jak divá a tak tak že mi nevyskočila z náruče

jennyska
28. led 2014

Ahoj @sylvar @berynka a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s bradavicemi (buď u Vás a nebo u Vašich dětí) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/bradavice/ pomůžete ostatním nejen na MK, které bradavice trápí a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomáhá/nepomáhá? O jaký typ bradavice se u Vás jednalo? Co vše jste vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

dagina
5. únor 2016

Ahojky maminy, dcerka 7let má delší dobu bradavice na plosce nohy kolem palce, ma jich asi 5. Zatím "léčíme" sami přípravky z lékárny, ale nic moc účinek. Máte některá zkušenost, co dostupného z lékárny pomůže, nebo bude nutné navštívit kožní......... Moc díky

lenka5731
5. únor 2016

@dagina měli jsme přípravek Colodium na potírání, důležité je ty odchlípávající se vrstvy sloupávat nožíkem, aby se ten přípravek dostal hlouběji. Takže takhle jsme zlikvidovali obrovskou bradavici (trvalo to snad čtvrt roku), ale s těmi kořínky jsme šli nakonec na kožní a 2x se to ještě vypálilo, aby byla jistota, že je to pryč.

dagina
5. únor 2016

@lenka5731 koukám, že kolodium také máme, ale nožíkem to nesloupáváme...., a jakým nožíkem prosím???? Díky

lenka5731
5. únor 2016

@dagina takhle mě poučila sestra na kožním (samozřejmě jsme to taky nedělali, když poprvé v životě vidím bradavici, tak do ní nebudu ještě dloubat nožem, že jo 😝 ). Prostě jak potíráš přípravkem, tak se odchlípávají vrchní vrstvy bradavice, ty je důležité něčím odstranit, nakonec jsem to dělala menším kuchyňským nožem, jakoby opatrně seškrabovat a taky pinzetou ... Zdr. sestra to dělala skalpelem, proto mluvila o noži.

zaludova
5. únor 2016

@dagina ja je mela jako dite a mamka mi to vzdycky vecer po koupani strihala nuztickami na nehty...

kuki25
9. bře 2018

@lenka5731 a mám dotaz mám také velikou bradavici a pak malé a opravdu jste takhle sloupovali vrstvicky a pomohlo to odstranili jste ji? Já hubím kyselinou dusičnou tak uvidíme a po jaké době jste odlupovala ty vrstvickydekuji

andyskr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz