Bulka v prsu u devítileté dívky. Co by to mohlo být?

zero
21. led 2011

Ahoj,
mám hrozný strach. Dneska jsem u své 9ti leté dcery zjistila, že má přímo v prsu bulku, asi tak půl cm. Vůbec jí to nebolí. Nevíte někdo, co by to mohlo být. Každopádně v pondělí jdeme k dr. Hrozně se bojím.

tetes1
21. led 2011

@zero neboj,s největší pravděpodobností se bude jednat o klasickou tukovou bulku,která se v případě zvětšování normálně chirurgicky vyndá jenom s opíchnutím místa. K doktoru skočte a dej vědět. Ale je to celkem časté,já to měla také a můj syn to má teď na ručičce. 😉

alti
22. led 2011

@zero neboj se a nestresuj!!! Je to zcela normální! I já jsem u své dcery v 8 letech objevila bulku v prsu, připadala mi dost velká a v druhém jsem jí nenahmatala. Jako i Ty jsem vystrašená letěla k dr. a ta se smála 🙂 po vyšetření mi vysvětliva, že je to vpořádku, že prostě děvče dospívá a nalívají se prsní žlázy. Dokonce nahmatala i v druhém prsu - menší. Dnes má pěkná, zdravá prsa a kdyby tak nebylo asi by se zlobila. 😀
Takže s dr. prober, ale myslím, že dospívá a k tomu to patří. 😉

mamkamarketa
22. led 2011

@zero ahoj. me zacaly prsa rust pomerne brzy (v 9ti letech) taky jsem tam mela nebolestivou bulku co souvisela se zacinajicim rustem prsou. Dej vedet, verim,ze to bude ok

kabu
24. led 2011

Já mám takovou nebolestivou bulku od malička, neroste, nebolí, prý je to OK. Určitě to bude stejný 😉

zero
autor
24. led 2011

Ahojda,
tak jsme dnes byli u dr. a měli jste pravdu. je to zduřelá uzlina a k dospívání to patří. Ale ze začátku mě to opravdu hrozně vyděsilo. Ale co nechápu, proč nám na to dal Framykoin mast. Ale hlavně, že všechno je o.k. Hrozně se mi ulevilo.

alti
24. led 2011

Myslím, že mastička je nasazená preventivně, aby se náhodou nějak nerozhnisala. Nám dr. žádnou nedala, řekla jen ať sleduji aby se netvořil bolestivý otok jinak máme přít znova na kontrolu, tak asi proto. 😉

mamkahanka
1. kvě 2013

Ahoj leťím k počítači vyděšená,protože jsem u mého syna kterému je 12 let našla bulku v prsu,na dotek bolestivou.Zítra hned poletíme na vyšetření. Hledám proto tady nějaké povídání o stejném problému,budu doufat,že to nic není. ☹

talina
1. kvě 2013

klíííd taky jsem to měla, nalité prsní žlázy, holt už na ní přišla puberta 🙂

anit.6
2. kvě 2013

Ahoj holky, vím,že mám dotaz asi z jiného soudku ale bulky se to též týče.Asi před týdnem jsem u mé 1,5 roční holčičky našla na dlani bouličku, je taková trochu namodralá. Dr nás poslala na sono a tam mi bylo řečeno, že by to mohl být lipom nebo něco takového, dnes jsme byli u ortopeda a ten řekl, že to ještě neviděl na dlani a odkázal nas na jiného lékaře, že neví zda lipomy se dělají u děti a tak malých. Jsem fakt zoufalá a mám hrozný strach co to může být, nevím zda to není podlitina ale je to na omak tvrdé,nebo tukový vůrustek.Malou to nebolí,prstíky normálně hýbe,když mačkám nepláče a ani mi ručičku nebere tak si myslím,že to necítí. Je to na ručičce na které si saje prstík,nemůže to mít třeba z toho? nevíte náhodou co by to mohlo být? Nesklyšely jste třeba,že něco takového nějaké batole mělo. Prosím o jakoukoliv radu..... mocc děkuji.Anita

srnecekcze
16. čer 2013

Ahoj včera v bazéně jsem nahmatal celkem zajímavou bulku pod pradavkou nevíte co s tím?

utery
27. lis 2013

mam stejny problem dceri bude 10 v breznu ma bulku na prsu na druhem nic ale ta bulka ji boli

bif0
3. únor 2017

Dobrý den,mám stejný,neboli obdobný problém,strašně jsem se vyděsila,dcerka 8 let,přišla ze školy,strašně začala brečet,že si nahmatala něco v prsu,já jsem prohmatala a málem mě trefil šlak,dcerka v pravém prsu,přesně pod bradavkou bulku,neboli kuličku,letěla jsem hned k lékaři a paní doktorka prohmatala a z úsměvem mi řekla,no jo maminko dcerka začíná dospívat,je to prsní žláza.Ptala jsem se ,jestli nás pošle na ultrazvuk,nebo tak něco at máme jistotu a říkala mi že není třeba ,že je to na 100% prsní žláza.Uběhl týden a já jsem stále taková nějaká nervózní,co když se plate nebo tak něco,bradavka je taková trošku jiná,jakoby napnutá,ale už ani sama nevím jestli nepřeháním,Prosím poraďte mi,taky Vás nikam paní doktorka neposlala?Na žádné vyšetření?je možné ,že by to poZnala jen tak po hmatu?Jsem z toho špatná a furt to sleduji.Už jsem ji i volala a říkala mi ,že se mám uklidnit,ale mě to stále připadá brzy,aby ji začli růst prsa 🙂 ☹

bachovy_esence_poradna
3. únor 2017

@bif0 pokud lékař dcerku na ultrazvuk neposlal, pak si ho určitě můžete zařídit a uhradit - tam kde se dělá preventivní prohlídka pro dospělé ženy, stojí okolo 300 Kč...

prepuberta dnes přichází dřív, je to způsobené používáním hormonů v masném průmyslu.. nejvíc zatížené je kuřecí maso..
a také nedávejte sóju, tam jsou fytoestrogeny, podobném ženským hormonům... pro děti není sója moc vhodná

zet83
11. črc 2017

@bif0 ahooj, zrovna pročítám diskuze tady a vidím, že Tvá je "nejčerstvejší" vše je staršího rázu. Před týdnem jsem objevila u dcerky 6 let pod bradavkami bulku. Stejně na každém prsíčku. Je to strašně brzy !! :( Ještě týden počkám a pak kdyžtak půjdeme k doktorovi. Mohli by to být jen hormonální změny, kdy se to zase vstřebá?? Jaký měla Tvá dcerka průběh?? Děkuji moc.

lotosek
11. črc 2017

Já jsem si tak v deseti letech myslela, že mám asi rakovinu prsu a brzo umřu, měla jsem tam bolestivé bulky. Dosud jsem neumřela. 😉

helen_h
11. črc 2017

@bif0 Holky, pamatuji si to ode sebe, taky jsem měla jako mladá dívka bulku v jednom prsu. Bála jsem se a děsilo mě, proč v je to jednom prsu, jestli je to tedy tím vývojem... I jsem se bála, abych tedy neměla jedno prso velké a jedno malé... Vše se samozřejmě srovnalo, jen mě zarazilo, že doba, kdy se žláza probouzela i v druhém prsu, byla docela dlouhá, třeba několik měsíců od sebe. To jen k tomu, pokud holčičku pozoruješ. A i je logické, že se trochu mění ta bradavka, když se prostě probouzí celá prsní žláza. Určitě je to v pořádku.

bif0
11. črc 2017

Tak dcerka ji ma stale malinko se i zvetsila a byla jsem jeste i u jine lekarky a rekla mi to same,ze je to zvetsena zlaza,ze proste zacina dospivat,od te doby vzdy kdyz jde k lekari,tak reknu doktorce at ji zase na to mrkne,jestli je to vse v poradku,ma uz ze me asi srandu a je to pry uuplneee normalni.Trochu jsem se i uklidnila,kdyz jsem to vypravela kamaradce,tak mi rikala,ze to resili u syna taky tak nejak v tom veku,ze to muzou mit i kluci

annamatejova
27. zář 2017

Ahoj
Má dcera(11)má v prsu nějakou bulku asi 1 Cm bojím se.nevíte co by to mohlo být???😕

zet83
27. zář 2017

@annamatejova ahoj, asi Ti neodpovím přím na otázku, ale lepší než tady spekulovat a mít obavy... já byla zrovna teď v pondělí na gyndě na prevenci a říkala jsem mé doktorce o našem problému s prsíčkama. Sama mi řekla, že jestli se mi něco nezdá, abych malou k ní přivedla a ona se na ní podívá (6 let). Spoj se raději s tímto doktorem. My byli předtím u dětského, ale budu klidnější, až se mi na dcerku podívá odbornice z oboru.

mauik83
9. říj 2017

@bif0 Ahoj, dnes jsme našli podobnou bulku v levém prsu dcery (8 let) - nebolestivou, přímo pod bradavkou... zítra letíme k doktorce, ale tahle diskuse mě trochu uklidnila ;) nicméně aby již začla dospívat mi přijde brzo, kor když já sama nemám žádná prsa... 😅

jitkanot
10. říj 2018

@bif0 Dobry den,chci se zeptat,jak se vas problem vyvijel? Mame naprosto stejny scenar. Zitra jdeme na pediatrii,ale uklidnuji se,ze jde jen o hormonalni zmeny... Dekuju.

biton
31. říj 2018

¨Dobrý den, asi to sem úplně nepatří, ale také se to týká bouličky....v létě se mi objevila na žebrech, je tvrdší, vystouplá, ani o ní nevím, vypadá jako štípanec od komára a nebolí. Kojím nyní už 27m dceru. Nenapadá vás co by to mohlo být? Děkuji

jitkanot
3. led 2019

@biton Dobrý den, tady je diskuze už více jak rok mrtvá... 🙂
Ale za mě, určitě bych na nic nečekala a navštívila lékaře. Může to být cokoliv, ale čím dřív se to začne v případě potřeby léčit, tím lépe. To Vy ale určitě víte sama nejlíp... 🙂

mauik83
19. kvě 2019

Tak prý hormony a stává se z ní ženská... 🙂

klara58
13. lis 2020

Dobrý den, je mi 12 a už asi od 10 mám bulky v obou prsech, říkala jsem to mámě a ta mi řekla že je to normální... Ale od těch 10 do teď se ty bulky zvětšily... Je to normální?

jitkanot
14. lis 2020

@klara58 Klárko, dospíváš, ale jestli chceš mít jistotu, maminka by s tebou měla zajít k lékaři... 🙂

bills_sharkii
14. led 2021

Ahoj. Je mi dvanáct a cca před 2 týdny jsem si nahmatala malou bulku v levem prsu cca 1 cm malou. Mam mi rekla ze to je normální. Bulka bolí jenom když na ni zatlačim. Jednou jsem to mela v obou prsou asi pred rokem. Nevite co to je?

bachovy_esence_poradna
14. led 2021

@bills_sharkii může to souviset s růstem... ale bylo by dobré zajít se ukázat k Tvému doktorovi. Zkus si promluvit s maminkou znovu, případně promysli jestli by Tě tam nevzal někdo jiný z rodiny

bills_sharkii
14. led 2021

@bachovy_esence_poradna takže nevíte co by to mohlo být?

bachovy_esence_poradna
15. led 2021

@bills_sharkii může to být např. nějaká cysta, souvisí to se změnami hladin hormonů v krvi... většinou to nebývá nic s čím by bylo potřeba dělat si starosti, ale bylo by lepší, aby to viděl lékař, zkus ještě promluvit s mamkou