Byli jste někdo v lázních Luhačovice, Losiny, Jeseník?

jankapavol
22. lis 2013

Pediatr nám navrhnul jet s dcerou do lázní skrz opakovane nfekce dýchacích cest a dlouhtrvající zahlenění.Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s lázněma v Luhačovicich? Mělo by to být na 4 tydny. Jenže to bez syna nevydržím 🙂 A kdyby jel s nama, tak by to stalo přes 16 tisic + za nás regul. poplatky 180kč x 28...

blahova_andrea
22. lis 2013

@jankapavol a fakt by jsi to bez syna 4 dny nevydržela? kvůli dcerce? to jsi nikdy nebyla s manželem třeba na delší víkend sami dva někde? nebo nebylo by možné, aby tam manžel se synem dojeli někdy uprostřed za vámi na návštěvu?

laurital
22. lis 2013

@blahova_andrea 4 týdny 😉

@jankapavol A co kdyby za vámi muž se synem přijel na víkend?Já sama mám podobné obtíže jako tvá dcera a lázně mi pomáhají.Neblázni, čtyři týdny uběhnou jak nic a budete se těšit na společné víkendy.

jankapavol
autor
22. lis 2013

@blahova_andrea
@laurital 4 dny bych vydržela, ale ty 4 tydny je děs....ted jsem četla nějaky přispevek, jaka je to pakarna, když jedeš s oběma a jeden onemocní...to by se asi vubec nedalo zorganizovat...
na víkend by dojeli, ale neumim si představit, jak budou odjíždet, jak bude Oliver bečet...

jankapavol
autor
22. lis 2013

@laurital kdyby ji to pomohlo, tak by to bylo užasny

laurital
22. lis 2013

@jankapavol Já mám čtyřletou dceru, tudíž je stejně stará jako Oliver.On je na tobě tak závislý?Nebývá u babiček na prázdninách?Prosím tě nemyslím to nějak útočně, jen se ptám.
Já bych asi fakt jela, ale jen ty víš, jak je to u dcerky akutní.

laurital
22. lis 2013

@jankapavol Jani, z vlastní zkušenosti říkám, že děti občas to odloučení zvládají daleko lépe než my mámy.

blahova_andrea
23. lis 2013

@laurital jo vidíš...já blbě četla, hned se mi to zdálo málo 😀

blahova_andrea
23. lis 2013

@jankapavol musím souhlasit s @laurital. myslím, že Oliverek už není tak malý. Tak slzička ukápne asi na obou stranách, ale tatínek jistě rozptýlí, do školky už asi chodí, ne? Taky byly začátky těžké, ale prostě se to musí zvládnout. Snad nejste celé ty čtyři roky k sobě naprosto přirostlí 😉 Zase to ber tak, že jedno dítko je nemocné a nemůžeš mu upírat šanci na zlepšení jen proto, aby to zdravé nebylo chviličku smutné. dneska je tolik komunikačních prostředků...odloučení není tak hrozné, jako kdysi, kdy člověk čekal jen na dopisy 😉

jankapavol
autor
23. lis 2013

@blahova_andrea
@laurital no není na mě až tak závislý, ale má chvilky, kdy mě nechce ani nikam pustit a ječí a drží mě za nohu....do školky chodí. ale měsíc mi přijde strašně moc. jsem si říkala, že aspoň na ten poslední týden y se se mnou mohl vystřídat manžel..

blahova_andrea
23. lis 2013

@jankapavol určitě je fajn, když na to budete dva. můžete se navštěvovat, můžete se měnit. však uvidíš. třeba to malej ponese dobře, táta si třeba poradí. a když ne, tak se budete prostě střídat. ta možnost pomoci tatínka nebo jiných členů rodiny je nezaplatitelná.

editah222
23. lis 2013

Já bych musela vzít obě děti. 4 letá dcera je závislák a za celý svůj život spala jen 3x mimo domov (a syn ještě nikdy). Nás taky nejspíš čekají lázně a pokud vyjdou tak jsem rozhodnutá, že jedeme všichni i kdybych si měla půjčit. S tatínkem by stejně doma zůstat nemohla, jezdí do práce v době kdy je školka zavřená a vrací se opět až po zavírací době školky. ☹

jankapavol
autor
23. lis 2013

@editah222 všichni - to myslíš i s tatínkem?

editah222
23. lis 2013

@jankapavol to jsem se špatně vyjádřila, promin. Jen já a obě děti. Manžel by určitě jel rád, ale to by mu nestačila dovolená 😀 A neplacené volno si bral už letos, to by ho šéf asi moc nepochválil.

Já nevím co by moje nepřítomnost udělala s dcerou a neumím si představit, že za nama každý víkend s tatínkem přijede, protože loučení bych asi nedala. Už 2 jsem ji nechala doma s tatínkem a bylo to pro ni náročné, jednalo se jen o pár dní (10dní porodnice a 5 dní na operaci se synem).

Ale pokud je tvůj syn zvyknutý být bez tebe třeba u babiček a do školky chodí rád, tak bych v tom takový problém neviděla. Každé dítě je jiné.

killi
23. lis 2013

my v Luhačovicích byli v loni. Efekt to nemělo žádný, spíš jde o to najít příčinu z čeho zahlenění vzniká a nějakou prevenci doma. Se dvěma dětma je to v lázních náročnější a občas je těžší to skloubit, zvlášť, když jedno onemocní což je tam co chvíli, pak jsou obě děti na pokoji zavřené, pro jídlo si chodí maminka sama, aby děti neroznášeli bacily a to nemluvím o tom, když si pak potřebuje zajít třeba do lékárny nebo do obchodu. Ale byli tam maminky se staršíma dětma co měli doma malinké dítě, o které se staral buď manžel nebo babička a zvládali to dobře všecky. Někteří se střídali po týdnu s manželem nebo babičkou. Byla tam i těhotná maminka se dvěma malýma holkama a další dceru měla doma s tatínkem. Ty děti to odloučení snáší líp než my maminky. Tatínek za náma jezdil pravidelně na víkend a zatímco dcera to snášela celkem dobře tak já pokaždé když odjížděl měla slzy v očích. 😉