Častá rýma. Může mít roční dítě alergii?

ladybugie
10. kvě 2011

Ahojky, mám problém sdcerou. Už od podzimu máme měsíc co měsíc rýmu. Vždycky nás to tak na 14 dní chytne, pak máme chvíli pokoj a za chvíli je tu zase. Vždycky to byla jen vodová průhledná rýma, která jí neustále vytékala z nosánku. Je problém to odsávat. Já sama jsem alergička i astmatička, tak mě napadla alergická rýma. Nasivin pro děti ani jiné přípravky nám nepomáhají. V zimě jsem zjistili, že máme doma plíseň v ložnici, třeba to může mít od toho. Včera jsem byly u babičky a po rýmě ani památka a dneska, když jsme doma, už zase teče. Doktorka mi řekla, že takhle malé dítě alergii ještě mít nemůže. Nemáte s tím některé zkušenost? Mám jít rovnou na alergo, nebo fakt alergie ještě nepřipadá v úvahu? Dík

zuzi82
10. kvě 2011

@ladybugie Ahoj, my máme podobný problém. V zimě byl syn spíše nastydlý, ale jak začalo přicházet jaro, tak nastydnutí vystřídala alergie. Po delší procházce venku má syn okamžitě rýmu, trvá tak tři dny a pak nic až do další delší procházky. Naše doktorka vůbec nepochybuje o tom, že by to mohla být alergie a na podzim nás objedná na alergologii. A minulý týden v Sama doma řešili, že na alergologii berou už půlroční mimča, takže myslím, že v roce je alergie opravdu reálná. 😉

berenika39
10. kvě 2011

ahoj, petr je sice starší, ale jsme na tom podobně, zřejmě od letošního jara. má střídavě tak po třech týdnech obyčejnou slabou rýmu, teče mu z nosu, za tři dny je to ok. není "nemocný", nemá u toho ani teplotu, je akčnější než jindy.-), oba jsme s manžou alergici, on málo, já hodně - mám od 17 let astma, které se tedy po těhu hoooodně zlepšilo, ale ta zátěž pro prcka tam prostě je. i když nemám radost, počítám s tím. jdu na svoji alergo za tři týdny, doktorka je i dětská alergoložka, chci se jí na to zeptat. ale možné to je určitě, bohužel.

k.jolanka
10. kvě 2011

@ladybugie samozřejmě, že alergii mít může..spíš se informuj u alergoložky a ne u pediatričky.. 😉 takto malým dětem se to projevuje stejně jako nám dospělým, takže buď vodový výtok z nosu, nebo nos ucpaný, zarudnutí očí, otoky očí, kýchání, kašel..pak jsou projevy kožní, ale alergii na pyl, trávy- což je v tomto období nejpravděpodobnější, tak to klidně mít už opravdu může..příznaky se můžou projevit klidně hned venku a nebo i po pár hodinách, když přijdeš s malou domů...s alergií na plíseň nemám zkušenosti, řekla bych osobně, že by se to spíš projevilo dýchacími potížemi, než rýmou, ale to je jen můj názor..tak být tebou zajdu na alergo a tam ti řeknou co a jak.. 😉

petrusew
10. kvě 2011

No, v tom případě bych vyměnila pediatričku...jistě že může mít alergii, a zaráží mě, že když zná anamnézu, tak to nějak dál neřeší. zašla bych si na alergologii.

kosac
10. kvě 2011

Myslim si,ze to muze byt alergie,my byli s nasim synem na alergologii uz asi v 5. mesici kvuli atopickymu ekzemu a dr. nas upozornila i na to,kdyby mel malej casto rymu a byl nachlazenej,tak at se k nim znovu objedname,ze prave casta ryma a nachlazeni muze byt projevem alergie. Zkusila bych na alergo jen zavolat a poradit se,treba vas pro jistotu i objednaji,myslim,ze alergii muze mit i takhle male dite i mladsi 😉 A zvlast,kdyz ty jses alergicka. Muj syn to ma taky po me a zacalo se to projevovat uz ve 3. mesici.

luthien.k
10. kvě 2011

Pediatrička nemá pravdu, alergie to být může, jak potravinová, tak inhalační (i na plísně), rozhodně doporučuji alergologické vyšetření.

coxa
11. kvě 2011

Určitě jdi na alergo, já i manžel jsme alergici, starší syn má taky potvrzenou alergii, u mladšího se dá předpokládat a už se i projevovala, takže dáváme zyrtec a na pozdim nás čekají testy.

lojzina
11. kvě 2011

@ladybugie uplne jak kdybych to psala ja...s rocnim klukem mam podobny problem,v patek si jdem pro zadanku na alergo....jeste nam teda rudnou oci,otekaji,a slzi ☹ .Kapky na rymu sou nam na .....na nic....

akdar1
11. kvě 2011

Tak my mame "lepsi" nazor pediatra... Do lonskeho podzimu vesmes zdrav, asi v zari se jeden den projevila alergicka reakce na nejaky pyl, ktery prinesl vitr z louky... Letos v dubnu take jednou. Doktorka nam vsak v breznu, po jednom pichani ucha a nekolika silnejsich nachlazenich, sdelila, ze bychom si meli dojit na ORL, ze budou synovi zrejme trhat nostni mandli!?! Zatim jsem tam nebyla, protoze viz Sama doma bych rekla, ze bude mit po manzelovi geneticky nejakou pylovou alergii ☹ Ted to s ni hodlam resit na trilete prohlidce... 😎

joseline
5. dub 2012

Zrovna řešíme to samé, mám 8mi měsíční holčičku a od prosince je nachlazená a pokašlává, vždycky 7-14 dní dobré a pak nanovo, teď na jaře se jí to hodně zhoršilo. Já mám "sennou rýmu" a teď právě mám nejhorší období, taky jsem zahleněná a kašlu amalá má to samé..začínáme tedy kolečko ORL, alergologie..už dva dr. nám řekly že to vypadá na tu alergii. Zatím kapeme fenistil a ani nevím co víc by jí mohli dát kdyby se alergie potvrdila? Hrozně mě to štve, a je mi chudinky líto, protože je to hrozně nepřijemný. Kašel ji budí a rýma u takovýho špuntíka je hnus. 😠 ☹

breadfish
24. říj 2014

Myslím, že roční dítě alergii klidně mít může, ale asi se to v tomhle věku ještě nedá testovat. Pokud má chronickou nebo častou rýmu, vyzkoušejte sprej Quixx s mořskou vodou, třeba ve verzi Soft, dá se užívat od půl roku. Nám doma pomáhá, hlavně na noc, aby se děti líp vyspaly, když jsou zahleněné.

tarra27
24. říj 2014

může, ale nemusí.....taky to může být jen podráždění pokud používáš aviváž nebo i ty parfém....doma vůně....nebo na prostředky doma....některe deti jsou citlivější...pozor na prach v hračkách (plyšáci), nebo deky atd...

lucinka_1984
16. pro 2014

Mám půlroční holčičku a od října je nachlazená, už jsem si s tím nevěděla rady. Bála jsem se jí stříkat do nosu něco jako Olynth nebo Quixx. Jsou docela agresivní a nesmí se užívat déle jak 7-10 dní. Pak mi ale paní doktorka doporučila Nasodrill a můžu jen doporučit. Může se dávat i takhle maličkým dětem, neštípe a hlavně pomáhá. Používám ho pořád jako prevenci a pro zvlhčení a je to super.

saminomimino
16. pro 2014

Dcera tohle měla pořád, Dr udělal stěr z krku a našli streptokoka přeléčilo se to od té doby je klid!

nelcaj
8. kvě 2019

My s dcerou s tímhle máme problém zase na jaře. Pomohl nám hodně na doporučení MUDr. Stérimar s manganem.