Časté kýchání. Co s tím?

k284
16. čer 2008

ahoj holky, moje dcera už od narození často kýchá, v porodnici mi řekli, že je to OK, že dostává ven zbytky plodové vody, ale teď ve 2,5 měsíci to plodová voda není a přesto pořád kýchá, rýmu nemá ani jiné zdravotní problémy, dělají to i vaše děti? Napadlo mě, jestli se jí třeba nedostává mlíčko kam nemá a ona se je snaží dostat ven. Jiné vysvětlení mě nenapadá.

veverica
16. čer 2008

k284 a kolko je to casto? Kolko krat do hodiny alebo za den? Mozj tiez casto kychal a tiez tvrdila dr ze je to ok. Oni nevedia smrkat takze mozno to suvisi aj s tym.

jaku
16. čer 2008

k284, mě to Ondra taky dělal když byl menší, taky jsem se bála, že má rýmu, ale plný nosík neměl. Děti si takhle čistí nosánek, já jsem začala používat na preventivní čištění po ránu sprej s mořskou vodou pro kojence, zvykla jsem si mu to stříknout po ránu, pak několikrát kýchnul a klídek. Krásně to čistí a zvlhčuje sliznice.

k284
autor
16. čer 2008

veverica, nikdy jsem to nepočítala,ale určitě 20krát denně to bude

jaku, děkuji za tip, vyzkoušíme to

nensy
16. čer 2008

tak naše malá taky docela dost kýchá.podle mě to je i od toho jestli nemá ucpaný nos

cikousek
16. čer 2008

já jsem se na to kýchání ptala doktorky, prý je to způsobeno suchým vzduchem v místnosti. Doporučila mi dávat vlhké plenky přes postýlku a opravdu to pomohlo!!! 😉

nensy
16. čer 2008

jo tak to by jsme mohli taky vyzkoušet 😉

k284
autor
16. čer 2008

cikousek, když ona to dělá i venku, nejen v místnosti

nensy
16. čer 2008

tak to nevím čím by to teda mohlo bejt

ivet100
16. čer 2008

mne tiez casto kycha, ale vraj je to normalne, tiez zvyknem rano vstreknut do nosteka morsku vodu Physiomer alebo Mar plus, precisti a zvlhci to nostek

lila794
16. čer 2008

AHoj, my mame rovnako stare deticky. Nas je tiez take kychadlo, tiez si myslim, ze to suvisi s cistenim nosteka.

zuzka99
16. čer 2008

baby, vstrekujete ten Physiomer? mne sa zdá, že má strašne velký "vstrek" (alebo ako to mám povedať) a bojim sa, že malého utopím, alebo pridusím. som to skusila a sa nemohol nedýchnuť, som bola vyklepaná z toho, tak mu to streknem na tu tyčinku do uší a vytriem noštek tak.

nensy
16. čer 2008

já si teda taky myslím že to je tím souvisí s čištěním nosu

bambusko
16. čer 2008

myslim, ze kychaju vsetky deticky, nasla som takuto mudru vetu:
Kýchanie je reflexné odstraňovania dráždiacich častíc z horných dýchacích ciest najmä nosa. Je to náhly prechod vzduchu nosom ako pri kašli, lenže jednoznačne zameraný na uvoľnenie nosových prieduchov.

k284, ak kycha privela, skusila si odsat hlieny?

nensy
16. čer 2008

jo tak naše malá taky kýchá když má ucpaný nosánek

skolara
16. čer 2008

zuzka99 no presne aj mne sa zda ze ma physiomer strasny vstrek. Ked bola raz chora tak som jej to striekala ale hned na to som to odsala lebo som si nevedela predstavit jej to v nosteku nechat. 😒

atreides
16. čer 2008

taky často kýcháme a dr. mi řekla, že neumí smrkat, tak kýchá

susika
16. čer 2008

aj moja malá kýchy už od porodnice.vraj, ked detičky niečo na nošteku zašteklí, tak kcýhajú.niekedy kýcha vela, inokedy málo.ale všimla som si, že ked som mala dnu kvetinky z vonku, kýchala viac.už oich nedávam a aj tak kýcha, ale vonku žiadny problém. asi , že je vonku vlhkejšie...

janaboris
16. čer 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Tady je stejné téma které jsem založila před pár dny😉

ivet100
16. čer 2008

zuzka, ja vstrekujem Physiomer, ale mas pravdu, ze strek je velmi silny a maly sa naozaj na to velmi hneva, uplne ine je to s morskou vodou Mar plus, tak tam je vstrek slabucky a maly na to vobec neraguje, ten mi vyhovuje viac. Inak ked bol maly prechladnuty, tak Physiomer bol lepsi v tom, ze som maleho dala lezat nabok a vstrekla som do jednej nosnej dierky a tym silnym strekom mu vsetko vybehlo druhou nosnou dierkou a nostek ostal cisty. Tam to aj pisu, ze je idealne ak to vyjde druhou dierkou von

knobloska
16. čer 2008

Naše malá taky pořád kýchá. Dr. mi doporučila Libenar, ale je k ničemu. Prý si tak pomáhá od všeho, co jí dráždí a nic to není. Už to neřeším.

katia7
16. čer 2008

zuzka: aj ja pouzivam physiomer ale mam skor pocit ze nie ze ma velky strek ale nema davkovac a strieka teda stale takze ho jednoducho stlacim len kusok
inak k tomu kychaniu moj drobec tiez dost kycha ale ked nema soplik nejak to neriesim,ja mam sennu nadchu a tiez cely den kycham 😅

k284
autor
16. čer 2008

bambusko, nezkoušela jsem odsát hleny, protože soplíky nemá tekuté, ale úplně suché, vytírám jí je vatovou tyčinkou, když se nějaký objeví na kraji nosíku, myslela jsem, že hleny se odsávají jen když je rýma, nebo ne?

bambulka026
16. čer 2008

Ahojte, tak moj maly tiez kycha od narodenia a to i ked prechladnuty nie je.
Tiez neviem cim to je no uz som pomyslala i na alergiu.
No aku?
Narodil sa na jesen a teraz je leto a kycha stale....

zuka
17. čer 2008

Aj nas maly kycha, ale hlavu si z toho nerobim 😉 . Podla mna ho nieco podrazdi, napr. prach a pod. (ved je ho okolo nas strasne moc)...