Časté močení 3letého dítěte. Co to může být?

kjajule
22. zář 2011

Ahoj, můj malý skoro 3 roky, už druhý den strašně často čůrá.
Chodí i 3-4x za hodinu ☹ . Byli jsme dnes u dr. s močí výsledky nic neukázaly, žádný zánět tam nemá...
Máme 24 hodin kontrolovat příjem a výdej tekutin.
Nemá vůbec žádné další potíže, teplotu nemá, pindíka má na pohled v pořádku, na bolest si nestěžuje....
Jen pořád lítá na záchod jako zběsilej...Máte s tím někdo zkušenost?

mamkamarketa
22. zář 2011

@kjajule neni to tim,ze maji jeste maly mocovy mechyr? ja nevim,ale naseho kluka desne bavi curat venku u stromku 😅 to musi s ''kazdou kapkou'' 😅 a noci to vydrzi?

kjajule
autor
22. zář 2011

@mamkamarketa Takhle často nikdy nechodil, čurání ho vyloženě otravuje, vždycky když běží tak je strašně naštvanej že zas musí od něčeho (když si hraje) odejít...
V noci to vydrží normálně dojde si až ráno, ale před spaním jde klidně i 6x...Je to posldní dva dny...
Pije pořád stejně, dr. se ptala jestli neměl třeba melouna , ale to neměl...
Třeba jen plašim..jen mito přijde prostě divný... 😅

mamkamarketa
22. zář 2011

@kjajule ahaa,tak to je dost. 6x curat pred spanim je fakt dost 😒 a delali labolator nebo jen ten papirek? nema zkalenou moc?

kjajule
autor
22. zář 2011

@mamkamarketa Zakalenou moč nemá a dělali laboratoř, osobně jsem to tam vezla aby to bylo rychle...ale prej tam nic nemá...Mám sledovat ten příjem a výdej... 😒

ivaneckaaaa
22. zář 2011

aaahojky,my jsme todle řešili když přišel do rodiny nový přírustek.To chodil taky tak.Cesta někam autem byla taky děs.Blbejch 10km jsme stavěli 5krát.taky máme oblítany doktoři.Na papírek jsme psali vydej a příjem tekutin.Nic se nezjistilo.Jen pak doktor řekl že to může být psychicky vzledem narození malýho.Že se tímto způsobem snaží upozornovat na sebe.Ale u vás nevím

kjajule
autor
22. zář 2011

@ivaneckaaaa A jak by ten příjem a výdej měl vypadat jako když vypije 1 litr tak ten i vyčurat nebo se do toho počítá že i něco vypotí...nebo není někde nějaká tabulka jak by to zhruba mělo být? U nás se vůbec nic nezměnilo žádný nový člen v rodině ani jiná změna... 😒

smag.ja
22. zář 2011

Ähojiček ozvy se mi na smag.ja@seznam.cz já mám takový problém skoro 4letou holčičkou

ivaneckaaaa
22. zář 2011

@kjajule nevím:my jsme jen psali že vypil třeba 50ml čaje a čas kdy šel čurat .Musel čurat cely den do kelímku a po každy potřebe to změřit kolik toho vyčural a zapsat na papír.Podle doktora to bylo v normálním rozsahu.Před tím jsme absolvovali vyšetření krve a moči na laboratoř.Pak usoudil že to je psychyckého rázu.Že po zdravotní stránce to je v pořádku.

mamkamarketa
22. zář 2011

@kjajule tedka me jeste napadlo,kolik toho vycura? je to par kapek nebo je toho vic? s tim prijmem a vydejem,kdyz vypije treba litr urcite nevycura litr zpatky-telo neco zpotrebuje,neco se vypoti,ale urcite se tam pocitaji i polevky,klidne bych tam psala i ovoce &zeleninu (treba meloun je hodne mocopudny)

kjajule
autor
22. zář 2011

@ivaneckaaaa
@mamkamarketa
Někdy pár kapek, někdy je toho více...nevím jak bych změřila kolik toho vypil a za jaký čas šel čurat...to bych nedělala nic jiného...navíc bych ještě odečítala kolik vypil...pije celkem často po pár locích no to bych se zbláznila...:-P
Od 12:00 do 20:00 vypil 0,5L vody a 220ml mlíka...vyčural 0,4l....
Nevím jestli do toho mám počítat i to mlíko...protže to by teoreticky mělo být jídlo... 😒

kjajule
autor
22. zář 2011

Jinak ted večer chodil čurat snad 10x, ale přišlo mi to že to dělala aby nemusel chodit spát...ale zase přes den mi přijde že ho to obtěžuje , ale stejně musí...těžko odhadnout jestli ho to vážně nutí nebo ne... 😒

mamkamarketa
22. zář 2011

@kjajule mliko je taky tekutina... 😕 tak to mliko zapis zvlast. kolikrat cural ?

kjajule
autor
22. zář 2011

@mamkamarketa No ani se neptej...12:00-13:00 4x....pak spal dvě hodinky...
15:00-19:00 4x...
a od 19:00 - 20:00 než šel spát tak to bylo fakt snad 10x...to už sem ani nepočítala...

ivaneckaaaa
22. zář 2011

@kjajule to mě kluk dělal taky před spaním.To snad tahal až z paty jen aby ze sebe něco vymáčkl. 🙂 To měření bylo o nervy cely den být doma a běhat před každym čurání s kelímkem 😠 😖

kjajule
autor
22. zář 2011

@ivaneckaaaa No je to na palici...on navíc normálně chodí čurat na wc a do nočníku nechce...na wc chodí sám, ale na nočník musím pokaždý s ním jinak by se vyčural do záchodu...takže furt lítám jako blázen abych to stihla...no mazec... 😝

mamkamarketa
26. zář 2011

@kjajule tak jak ste dopadli?

kjajule
autor
26. zář 2011

@mamkamarketa No nakonec nám dr. řekla at dnes přijdem a že nám napíše žádanku na utz močového měchýře...a světe div se takhle jsem se s dr. domluvila v pátek a v sobotu už od rána čural úplně normálně...6-8x denně ...Takže nevím co se stalo, ale je vše zase vpořádku...dneska jsem mluvila s dr. říkala že teda zatím nic podnikat nebudem, že byl asi trochu nastydlej a máme ho kontrolovat a kdyby něco tak nás hned pošle na UTZ...No sem štastná jako blecha...spadl mi šutr ze srdce.... 😅

mamkamarketa
27. zář 2011

@kjajule tak to je super 🙂

beru3nek
15. led 2015

Zdravím,
máme ten samý problém. Malej moc ok a porad čůrá. Ted kouká na pohádku a porad čůrá. I po minutě. Tak já nevím. Ma to už 4. Den. Někdy vydrží i pul hodinky a pak co minuta :(

akinorevvv
27. led 2015

@beru3nek ahoj, u nas to same. Syn ma 2,5 roku a uz 3.den porad jen cura. Chodi na nocnik, na noc ma plenku. Nevim, zda to resit s dr.

beru3nek
28. led 2015

@akinorevvv : my nakonec dostali neco jako biseptol. Zabralo to, ale Ted už čůrá zase častěji:( zkus z lékárny brusinkový sirup. Ten nám poprvé zabral🙂

beru3nek
28. led 2015

@akinorevvv : ale jestli se ti nezdá, tak zajdi s moči

carlik
1. únor 2015

Mám 3letou holčičku a je to to samý, teď ráno ještě skoro nic nevypila a šla asi 6x čůrat, prostě nevydrží to, vyčůrá trošku a nic jí u toho nebolí. S močí jsme byly asi před 2 měsíci, tu měla v pořádku, má to už delší dobu, no nevím jestli to je i změnou, že šla do školky...ale bylo to i před tím. Dneska se i počůrala do postele nad ránem (to se jí stane tak 2x do měsíce) Nejhorší je to cestování teď venku v mrazu, včera taky jsem jí musela venku svlíkat, než jsme nastoupily na autobus 😒 Doktorka nám poradila Urinal, ale prostě žádná změna.
@beru3nek ten brusinkový sirup myslíš jakou značku prosím?

beru3nek
1. únor 2015

@carlik : já mám pocit, že to je u nich fakt psychický někdy. On zase žárlí na ségru. Tak jestli tam je zakopaný pes. Teď je to lepší, ale pořád je to častější než dřív. No nám ten sirup před x měsíci zabral super a pak už taky ne.
http://www.prozdravi.cz/uroval-mega-brusinka-fo... máme ted

carlik
1. únor 2015

@beru3nek díky, tak to bude něco podobnýho jako Urinal od Walmarku. Mě se zdá taky, že to je psychickýho rázu, i učitelka ve školce mi to říkala, ale nikdo neporadí, co mám dělat, aby to vydržela dýl.... tak uvidím, teď m sirup na imunitu, tak nechci všechno plácat dohromady....

beru3nek
1. únor 2015

@carlik : zkus ty brusinky, na mocak jsou dobre a třeba zaberou. To Neva, ze má i neco na imunitu

bimbula
11. únor 2015

my máme stejný problém,malýmu budou 4 roky a už dva dny chodí co 5 minut ☹ .Sice je po chřipce,ale nevím co mu mám dát.Ráno zkusíme odnést moč k doktorce a uvidíme. A má hrozně studené ruce.

lucianas
14. bře 2015

také se přidávám - syn 5,5 roku a už ale dva týdny chodí dost často čůrat. byl po nemoci, tak jsem to neřešila, teď je ale zdravý, a stále chodí často. v pondělí jdeme k pediatričce, zítra se chci snažit napsat, kolik vypije a kolik vyčůrá, uvidíme, co dr. řekne. jen doufám, že to nic nebude. ... jestli je to žárlivost na sourozence, tím pádem psychického rázu, nevím, ale menšímu je 1,5 roku. že by to nastoupilo až po delší době, co se narodil?

ada22
14. bře 2015

@lucianas kamarádka říkala, že ji kluk zacal žárlit az později, myslím že to bylo az taky později kolem toho roku a půl mladšího. Takže mozne to je.

lucianas
17. bře 2015

u dr. potvrzeno, že se jedná nejspíš o psychiku. takže to bude asi tou žárlivostí. a nevíte někdo, jak dlouho to může trvat? to časté močení z tohoto důvodu?